Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez milyen dolog?

Szerintetek ez milyen dolog?

Figyelt kérdés
Párommal van egy közös kislányunk, aki most 7 hetes. Sajnos nem élünk együtt, mert a körülmények nem úgy hozták, ő vidéken él, ott a munkája, meg van rá a lehetőség, hogy ideköltözzön hozzánk, Anyuval élek, de párom meg akarja várni, amíg lejár a határozott idejű szerződése, ami kb. még 2 hónap. Támogat minket anyagilag, én csak családi pótlékot és GYES-t kapok, de az utóbbi időben többször is kellett kérnem tőle pénzt, magától nem mindig adna ám, ha kell, többször is összevesztünk ezen, egy munkaügyi pert is nyert, így pedig van miből adnia, a terhességem alatt nem igazán támogatott, csak néha-néha. Múltkori itt léte során mondta, hogy legközelebb csak jövőhónapban ad, csakhogy csomó minden kellett meg kell a kisbabának, így megint kértem, hogy adjon, ha jön legközelebb, mert minden nagyon drága. Megint elkezdte a veszekedést, hogy ő ezt nem csinálja, hogy állandóan adnia kell, megmondta, hogy jövőhónapban ad, csak felidegelem őt, ő nem vitázik, megkérdezte, hogy mennyit adott eddig, meg, hogy nem érdekli, hogy megint kérek, és rám tette a telefont azzal, hogy na megy, mert elég volt. Nagyon elegem van ebből, hogy már félve kell kérnem tőle pénzt. Ő maga vallotta be, hogy nem kis összeget adott az anyjának, akkor nekem miért kell neki könyörögni? Már félek lassan tőle pénzt kérni, pedig olyan egyértelmű pedig. Nem vagyok pénzéhes, soha nem kértem tőle egy árva vasat sem, de a baba a legfontosabb és neki mindent meg kell adni. Mit tanácsotok? Miért így áll hozzá ehhez a dologhoz vajon?
2012. szept. 26. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát most nem fogsz szeretni!!!


Ne haragudj, de véletlenül jött össze nektek a baba?Mert nagyon remélem, hogy nem tervezett, mert ez így eszeveszett felelőtlenség volt akkor.

GYES meg a CSP együtt 35ezer forint.Édes kevés mindenre.Anyukád nem segít neked?Mondjuk szegény..neki se lehet könnyű.

Apuka nekem olyan, a leírtak szerint, mint ha nem is akarta volna a gyereket.Olyan mint ha a gyerektartásról vitáznátok már most.

Vagy továbbra is besunyúlsz és kéregetsz a pasidtól, vagy ha anyukád tud vigyázni a kicsire, akkor minél hamarabb menj dolgozni, hogy ne függj tőle.


Egyébként még a szülés előtt megbeszéltetek erre valamit?Ez a 2 hónap már nem sok..A babára egyébként ha másra nem is kell költened, ez az összeg amit kapsz szűkösen de elég kell, hogy legyen.Olcsóbb pelus, vizes vatta, gyógyszertári kenőcsök..stb.Ha tápszeres, az meg havi 10ezer kb ha jól emlékszem. Ha meg szopizik a picid még jobb..

Túl okosat nem tudok írni, de én így nem vállaltam volna gyereket az biztos!!!Az meg, hogy az apa így viselkedik, az nem jó jel!!!

2012. szept. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1.nek!

A tápszer havi 10 ezer???

Nekem tápszeres volt a kislányom és az elején havi 16000Ft csak a tápszer volt!

Kérdező!

Nem akarlak elkeseríteni de a "párod" nem fog hozzátok költözni ha lejár a szerződése.Egyáltalán nem úgy áll a dolgokhoz.Mennyit ad egy hónapban?Én annyit tudok mondani ha nem költözik oda hozzád és nem akar fizetni akkor érdemes lenne bíróságra menned és gyerektartást kérni tőle.Mert akkor van róla papírod hogy minden hónapban köteles x összeget fizetni.Amit te kapsz cs.pótlék + gyes ez 37000ft + amit az apa ad,ennek az összegnek valóban elégnek kellene lenni 1 hónapra a babának.Megkérdezhetem mi kerül olyan sokba a babának?Persze tudom mi kell egy gyereknek,nekem is van csak próbálom megérteni hogy mit kell olyan sűrűn venni a babának.

2012. szept. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen tápszert veszel...Én felírattam és egy doboz volt kb 2ezer, ami elég volt majdnem 1 hétig és ebből 5-6 kellett egy hónapban...
2012. szept. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Beba Ha Start-ot kapott a kislányom.Szintén receptre írták.De nekünk nem volt elég 1 hétig 1 doboz.Az én lányom az első naptól tápszeres volt,be se indult a tejem.
2012. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Érdekes egy párod van... Szemét dolog!

Milyen tápszert kap a pici? A miénk A humana baby fitet kapja, egy hónapban 6-8 eft volt a tápszer. A pelenkán, a popsikenőcsön is tudsz spórolni, a fürdetőn is.

2012. szept. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én úgy számolnék a továbbiakban, hogy nem vele fogod felnevelni a kislányodat.


Tervezett baba volt? Mert igaza van az elsőnek, hogy nem úgy tűnik, mintha annyira boldog lenne attól, hogy van egy gyereke, amikkel együtt járnak a kiadások is, és nem is kevés kiadás.


Ez nem fog tetszeni, de leírom. Úgy kellett volna gyereket vállalnod, hogy átgondolod azt, hogyha esetleg ketten maradtok a picivel, fel tudod-e nevelni az ő segítsége nélkül. Erre most úgy tűnik, hogy az a válasz, hogy sajnos nem. Ülj le vele, írj egy részletes listát, hogy mire mennyi pénz megy el tételesen, és dugd az orra alá. Nem tudsz mit csinálni, kéne, hogy támogassa a kicsit, de ha nem ad pénzt, mit csinálsz? A következő hónaphoz azért már csak 1 hét van, addig nem tudsz kijönni abból a pénzből, ami van?

2012. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát gondolom azért az anyukának is kellenek dolgok az életben maradáshoz és nem csak a babának... Rezsiköltség... lehet, hogy a mamának kell pénzt adni erre is mert esetleg nem bírja egyedül! Ruhák a babának...Kedves kérdező! Tedd el a számlákat, így el tudsz számolni a pénzel! Az én férjem külföldön dolgozik, én is elteszem a számlákat a félreértések elkerülése végett! Még nem kellett "elszámolnom" egyszer sem, de volt amikor kérdőre lettem vonva! Így meg tudom mutatni, ha ismét probléma merülne fel! De sajnos abban a többieknek igaza van, hogy lehet arra kellene berendezkedned, egyedül maradsz a babával...
2012. szept. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

könnyebb lenne úgy szídni a "párodat" ha konkrétan leírnád mennyit ad :/

mert valljuk be, ez inkább már a gyerektartás kategória ami szerintem reálisan ebben az esetben 30.000-40.000.- volt.

szerintem azon kéne gondolkodnod, hogy tudnál pénzt keresni a baba mellett ha már előtte nem gondoskodtál erről :S nem értesz valamihez amit csinálhatnál és árulhatnád? pl. horgolnál napi 2-3 sálat-sapkát és eladhatnád a vaterán vagy ilyesmi.

azt mondom, hogy mivel nem éltek együtt, na meg ha jól értem havonta látogat titeket így a közös kassza irreális lenne. anyukáddal élsz, de már felnőtt nő vagy, gyereked is van ezért őt se kéne húzni, csak neked kéne megoldanod az egyéb kiadásokat azon az összegen túl amiben az apával megállapodtok.

sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, hú, belegondoltam, én biztos nem vállaltam volna így babát :(

2012. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm, hogy írtatok! Válaszolok a kérdéseitekre. A baba nem volt tervezett, szóval nem felelőtlenül vállaltunk babát, de mivel állapotos lettem, soha nem vetettem volna el őt, mégis csak az első baba, akit már soha senki nem tudott volna pótolni. Anyukám sokat segít, de természetesen a GYES meg a családi pótlék pénzbe azt is beleszámítom, hogy adok belőle Anyunak, ez szerintem nyilvánvaló, azért nem vagyok ingyenélő. Nem havonta, hanem hetente jön hozzánk a párom, és lehet, hogy tényleg úgy látszott, amit írtam, mintha a gyerektartásról lenne szó, de nem, hanem alapnak tartom, hogy segítsen be nekem, mert nagyon gyorsan nő a pici lányom és mindig kell neki valamilyen ruhanemű, szerencsére mindene megvan. Amíg babát vártam, havi 5 ezreket adott csak, most már kb. 2 hónapja 20-30 ezret szokott, de már nem maradt belőle semmi, mert vettem egy normális, használható babakocsit neki nem túl olcsón, mert sajna jó alaposan megszívtam, amit a vaterán vettem még anno. Ugyan anyatejes a kislányom, de vagy nincs elég tejem vagy pedig nehezen jön neki, de ritkán elég neki és utána még sír, így tápszert kap kiegészítésként, ami még így is csak 1 hétig elég, amúgy ő is a BEBA-t ette, de nem tudott tőle kakilni, csak napi 1-szer, így váltottunk és mostmár HIPP-et kap, amitől javult a helyzet, 2000 forint körül van. Neki csak a Neogranormon kenőcs válik be, mert a többit, amit próbáltunk, piros marad tőlük a kis popsija és inkább megveszem a drágábbat, minthogy piros maradjon neki. Nem lehet mindenen spórolni, főleg ha az ember babájáról van szó. Amúgy egy szóval sem írtam, hogy nem volt munkám előtte, most is van munkaviszonyom, de terhességem 12. hetében eljöttem táppénzre, mert veszélyeztetett terhes voltam, csak nem volt meg az évem és ezért nem vagyok jogosult másra a GYES-en meg a családin kívül. Tudnék még mivel foglalkozni, mert van érettségim meg szakmám is, de a baba mellett nem tudok elmenni dolgozni, és akkor ki maradna a babával?? Anyu dolgozik, párom meg nem lakik velünk. Szóval ezt a kérdést nem is igazán értettem. Amúgy párommal mind ketten akartuk a babát, csak mindig a pénz a probléma, mindig kérnem kell, magától alig akar adni, mert spórol, hogy amit félretett pénzt, azt majd, ha már együtt lakunk, arra tette félre, hát majd meglátjuk, de a babámon akkor se spóroljon, amíg nem élünk együtt, addig kellennek neki dolgok. Remélem, hogy most már jobban átlátjátok a helyzetet. Bármi is van és lesz, nagyon boldog vagyok a kisbabámmal.
2012. szept. 27. 00:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Talán, hagyd elmenni. Nagy felelőtlenség volt gyereket vállalni a semmire.
2012. szept. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!