Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jöhet egy anyós kérdés?

Jöhet egy anyós kérdés?

Figyelt kérdés
Tudom már unjátok de muszáj kiírnom, és tanácsot kérnem. Egy jó anyósról van egyébként szó. Egy dolgot kivéve. Kislányom 15 hónapos extra hisztis korszakát éli ami a kajázást illeti. Sosem volt jó evő. Én egy következetes anyukának tartom magam. Szóval ha én nevelni akarom akkor azt tudatosan teszem. Nem elbóditom hogy ha ezt most megeszed kapsz ezt vagy azt. Most úgy alakult hogy anyósnál lakunk (házfelújítás van) Egyszerűen ha hallja sírni (hiszti) a gyereket elkezd duzzogni rám hogy miért nem hagyom elmenni azt a gyereket mit KÍNZOM :O Látom hogy nem fáj a lányomnak semmi nem álmos csak épp megint hisztikézik mert enni kell. De ő rögtön elkezd jönni azzal hogy bezzeg ha ráhagyom csendben megeszik mindent... :/ Ezt sem értem. És tudjátok az is baj hogy onnantól hogy látom hogy neki nem tetszik v.mi elkezdek én is begurulni amit persze érez a gyerek. Még ezt kell tűrnöm egy pár hétig :( A kérdés hogy bírom ki, és hogy hogy mondjam meg hagyjon engem nevelni a gyereket és ne szóljon bele ........
2012. okt. 13. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Mi a kérdés?
2012. okt. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jaaaaajh komolyon mondom nem értem az ilyen kommenteket. Amiért lemaradt a kérdőjel az utolsó mondatról amit így is kezdek hogy a KÉRDÉS AZ LENNE....... már rögtön MI A KÉRDÉS? kommentezel. Hát komolyan köszi, tényleg köszi.
2012. okt. 13. 14:30
 3/13 A kérdező kommentje:
így is kivagyok.
2012. okt. 13. 14:31
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Mond meg neki, hogy a te gyereked, te neveled. (Egyébként én is anyósoddal értek egyet, az én gyerekeim sem nagy evők, de ha nem esznek nem esznek. Ha megéheznek jönnek. Én meg megmelegítem nekik. Amit meg tudom, hogy utálnak azt nem kell megenniük. Nekem is vannak olyan ételek, amiket ha fizetnének sem lennének hajlandó megenni. Őszintén nem értem én sem miért kell a gyerekre ételt erőszakolni. De mivel nem az enyémről van szó, meg nem is az anyósodéról, te döntöd el, hogy mit csinálsz. Még egy pár évig. Azért arra kíváncsi vagyok majd 14 évesen hogy ülsz majd ott vele, míg nem eszik. )
2012. okt. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Min kell ki örülni? Ha ennyire nincs onkontrolod, nem kellett volna gyereket vállalni. Anyós az van igaza
2012. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Komolyaaaaaaaaaaan? Neki van igaza? Rettentő kis súlyú a lányom. És sajnos nem , nem jön a kaja után ha én eszébe nem juttatom. Amúgy meg kedves utolsó, nem hiszem hogy a te dolgod hogy minek szültem. Van neked gyereked? Rossz evő? Kis súlyú? És nem , nem akarok 14 évesen vele ülni. De könyörgöm, 15 HÓNAPOS , nem éves hónapos.
2012. okt. 13. 14:42
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Van gyerekem. Kilenc éves. 128 cím es 22 kg, tehát korához képest kicsi. Keveset eszik. De nem erőltetem. Sosem erőltetem. Gyerek azért meg nem halt éhen. Ha éhes, eszik. Minél inkább erőltetem, annál kevésbé fog enni. 2 évesen egy hét alatt nem evett meg egy gyerekadagnyi ételt. Kapott vitamint es ásványi anyag port az Itáliába, hogy ne legyen hiány betegsége. Ennyi. De nem kell erőltetni.
2012. okt. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
És attól hízni fog, hogy sírás közepette hajlandó valamit enni? De mint írtam nekem mindegy mit csinálsz. Én még nem hallottam olyanról, hogy egy gyerek éhen halna azért mert nem hajlandó enni (vagy vidd el kivizsgálásra, mert valami szervi baja van akkor. Bár kíváncsi vagyok mit mondana az orvos). Ilyen kis korban biztos nem fog odamenni, hogy anya éhes vagyok, de ha kínálgatod időközönként, biztos eszik valamennyit belőle. Ha meg nem eszik vidd el orvoshoz! De tényleg! Egyébként meg hagyd békén.
2012. okt. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Én nagyon rossz kapcsolatban voltam az Anyósommal, így valami horrorra készültem a leírásodban. Ezzel szemben itt annyi a probléma, hogy ott kell lennetek pár hétig és eltűrnöd, hogy más a véleménye. Két jó tanácsom van, vagy egy-két hétig szépen megpróbálsz ahhoz alkalmazkodni, hogy az Anyósod a lehető legkevesebbet hallja sírni/hisztizni a gyereket, vagy hamarabb hazamentek és laktok a felújítandó házban. Én elhiszem, hogy dühítő, hogy más beleszól a nevelési elveidben, de ilyenek az emberek el kell fogadni, hogy másnak más a véleménye. Hidd el még egész szerencsés vagy, hogy csak duzzog, és nem oktat ki, vagy a férjedet hívogatja, hogy rád panaszkodjon...

Egy jó tanács az evéssel kapcsolatban.

Első gyerekemmel agyon zaklatott a védőnő, szerinte nem gyarapodott sosem eléggé. Mindenféle okos tanáccsal ellátott, persze igyekeztem mind betartani. Gyakorlatilag az egész nap az én erőszakoskodásomból állt, mert etetni akartam úgy ahogyan azt tanácsolták a gyerek persze ezt nem így gondolta. Nos majdnem egy éves volt, mikor költöztünk. Más lett a védőnő aki nem volt annyira lelkes, mint az előző, pont lesz.rta a gyerekem gyarapodását. Elmaradtak a jó tanácsok, én pedig szépen lassan megnyugodtam. Egy éves korában önszántából áttért a mi ételeinkre, velünk étkezett, evett amennyit evett. Mire bölcsis lett ő lett az egyik legjobban evő gyerek a csoportban. És most is ép csak a minimumot üti meg a súlya!

Amúgy 3 gyerekem van, mind pehely súlyúak. Legkisebb gyermekem 17 hónaposan 9100 gramm és 82 cm volt. Ennek ellenére meg van elégedve velünk a gyerekorvos mert tudja, hogy a gyerek szívesen eszik annyit, amennyit eszik, változatos, egészséges ételeket kap. De én biztos, hogy nem erőszakoskodom evéssel kapcsolatban, mert attól csak az evés szeretetét ölöm ki a gyerekemből.

2012. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha nem etetném a gyerekem játékosan, nem enne, így is annyit mint egy madár. Jött az elején anyukám, hogy majd megjön az étvágya stb. Elmagyaráztam, hogy tudom mi a teendőm és hinnie kell abban, hogy nem akarok rosszat az unokájának! Tanácsolom mond el a kedves mamának, hogy bízzon benned.

Az hogy felhúzod magad, amikor látod hogy otrombán néz, természetes, hszen belemagyarázol már majdnem azt is, amit nem is gondol. Ki kell bírni, lenyelni a békát vagy borítani a bilit, én az elsőt választanám.

2012. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!