Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet "rontani" egy 5...

El lehet "rontani" egy 5 hetes babát?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha hamar felveszem megszokja, és később nem bírunk majd vele?
2008. máj. 20. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Nem, az első 6 hónapban még nem kényeztetésnek minősül, hanem olyan elemi szükésglet számra, hogy fölvedd, mint az evés, alvás... mivel még nem tudja magát elfoglalni, ésszerűtlen elvárni tőle, hogy nyugodtan nézelődjön, amikor ébren van.
2008. máj. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Megeshet..de azért ennyitől még nem romlik el,csak ha továbbra is ilyen marad a helyzet.Szerintem ésszerű mérlegeléssel el lehet dönteni,hogy mi kell,mit szabad,és mi az ami már sok.
2008. máj. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy nem. Nálunk első baba, több éves kezelés és műtétek után jött össze, tehát érthető módon agyonszerettem. Mindent, amit más elkényeztetésnek, nevelési hibának v. majomszeretetnek tart én elkövettem. Ha megnyösszent már felvettem, elringatva altattam, pár hetes korától velünk aludt stb.

Aztán szépen "leépített". 3 hónapos korában egy délutáni altatásnál elkezdett sírni a karomban, össze vissza dobálta, tekerte magát, így letettem a kiságyba. Rögtön elaludt. Többé nem engedte, hogy ringassam, csak ha tényleg baj volt, tehát fájt valami. 3,5 hónaposan az lett a szokása, hogy körbe forogva aludt el, így szó szerint kitúrt az ágyból / csak este aludt velünk /. Se nekem, se neki nem volt már kényelmes az együtt alvás. Betettem a kiságyba, azóta zokszó nélkül ott alszik el este is. Most 5 hónapos, mosolygós kiegyensúlyozott baba és nagyon ritkán sír. Szerintem ők el tudják dönteni mit meddig akarnak. A te babád még nagyon pindúr, hidd el nem fogja megszokni, egyszerűen csak az ő korában teljesen természetes, hogy veled akar lenni. Nevelni ráérsz később, most csak szeresd. Gratulálok a babádhoz!:-)

2008. máj. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Ugyanmár!!! Te sem gondolod komolyan! Ha sír, szüksége van rád! Ahogy már előttem szólók írták, 6 hónapos koráig nem lehet elkapatni.
2008. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Felesleges bármit is írnom, mert az előző 3 hozzászoló megtett mindent:) Komolyan boldog vagyok, hogy ezeket olvasom. Pont az ilyen véleményeim megírása miatt van 71%-om, de nem érdekel. Én is minden nyikkra felveszem, boldog és kiegyensúlyozott a babám. Sosem mérlegelek.
2008. máj. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!