Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet rontani egy 3 hetes...

El lehet rontani egy 3 hetes babát?

Figyelt kérdés
Anyósom kiakasztott...nagyon jó babám van, eszik és alszik, csak nem tartjuk ezt a 3 órás dolgot, hanem igény szerint szopik, így is magának kb belőtte egyenletes időközönként. Na ez se tetszik a mamának, merthogy "2órája evett, nem lehet még éhes, hadd cumizzon az ágyában" persze én tudom, hogy enne és eszik is, utána meg tök jól elvan. A másik, hogy ha evés után fent marad nézelődni, kb fél-egy órát, és utána elaludna, vagy pl azonnal szeretne aludni, de csuklik és nem tudja abbahagyni, akkor nem tud ezzel mit kezdeni és sír. Tudom, hogy fáradt az a baja, először mindig csak simizem az ágyban, próbálom máshogy fektetni, odaadni a cumiját, de látom hogy egyre mérgesebb, és segíteni kell neki elaludni. Felveszem böfipózba a vállamra, és mivel MINDIG cicit keres, akkor is ha épp szétette magát, bukott is és ezért csuklik, szóval ezért beadom neki a cumit és így a kezemben lenyugszik és elpilled. Nem várom meg, hogy elaludjon, hanem így nyugiban visszateszem az ágyába, ezután simán elalszik. De anyósom szerint ezzel is elkapatom, hiába mondom hogy el tud ő magától is aludni legtöbbször, de nem mindig. Van egy 3 éves tesója, aki mellette játszik egész nap, így is elalszik. Szóval tényleg elrontom ha felveszem, mííg megnyugszik?
2011. máj. 9. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:

nem, nem rontod el:)

te csinálod jól, jól működnek az ösztöneid.

Anyóssal nem kell foglalkozni, úgyis mindig okosabb lesz:)

2011. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem nem rontod el. Később majd ki sem kell már venned, hogy meg tudd nyugtatni. Még nagyon pici, szüksége van a közelségedre. Vannak babák, akik már az elejétől fogva képesek egyedül elaludni, de nem ez a jellemző. Kislányom lassan 3 hónapos, most már egyedül alszik el. Néha őt is meg kell nyugtatni, pici simi, fenék paskolgatás, cumi.

De 3 hetes korában még mi is ölben altattuk, úgy ringattuk el, vagy szintén böfi pózban.

Szerintem ne aggódj, nem fogod elrontani. Majd ahogy kicsit önállósodik, úgy lesz egyre könnyebb rászoktatni az egyedül elalvásra. Még nekünk sem 100%-os a dolog, de majd alakul, én nem aggódom. Ha nagyon vergődik, akkor kiveszem én is. :)

2011. máj. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyen pici babának rengeteg testközelségre van szüksége. Ringasd, simizd, cirókázd, énekeljetek, legyen sokat a közeledben, a kezedben, mert te vagy neki az egyetlen biztos pont. Ez alapozza meg későbbi szocializációját, személyiségét, hozzád fűződő viszonyát. A mamák már csak ilyenek, nekem is azt mondta annak idején az anyósom, hogy tegyem le az unokáját, nyűglődik egy kicsit majd megnyugszik. Én nyeltem egy nagyot, és közben rájöttem, hogy azért olyan hideg a kapcsoalta a fiával, mer tő maga "letette hagy nyűglődjön" annak idején
2011. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem,nem rontod el!

Sot, en, akkor is adok cicit, ha keresi elalvadhoz, mi ne cumizunk. Minel tobbet vagy a babaval, annal jobb. Anyos meg el van maradva egy picit...

2011. máj. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szerintem is jól csinálod, ne aggódj. :)

Egyébként nekünk a doktornénink mondta, hogy 3 hónapos korig nem lehet elkapatni egy kis babót, mert ezidáig minden jelzése a létfenntartására és komfortérzetére irányul, azaz ha sír vagy nyűgös, akkor valamire tényleges igénye van. Ráadásul a tejtermelődés az első 6 hétben folyamatosan alakul ki, ezért olyan fontos az első időszakban az igény szerinti szoptatás. Ha több tejre van a picinek szüksége, akkor sűrűbben szopizik. Ráadásul a növekedési ugrások idején (3. hét, 6. hét, 3. hónap, 6. hónap) körül sokkal gyakrabban kérnek enni a picik.

2011. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

anyósodnak mondd meg, hogy hagyja csak rád a gyerek gondját, te vagy az anyja. csak vedd fel bátran, van amelyik baba ezt igényli, akkor rontod el, ha nem elégíted ki ezt az alapvető igényét.

2,5 éves kislány anyukája + 24 hetes km

2011. máj. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem rontod el! Sőt! Jól csinálod! Nálunk ugyanez volt, mégis 8 hetes kora óta végig alussza az éjszakát, napközben is magától alszik már el amikor fáradt. Most 16 hetes. Ne törődj az anyóssal! Úgy látszik minden anyós egy kaptafára készült, az enyém is kicsinál....
2011. máj. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!