Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tudott ültetve ülni a...

Mikor tudott ültetve ülni a babátok? Mikor kezdett el mászni, meg felállni?

Figyelt kérdés
Mármint nem úgy hogy magától,hanem ha ti ültettétek,mikor tudott úgy maradni? Az én babám 4 hónapos múlt és mindig csak ülne,szépen felhúzza magát ha odaadom a kezem neki,de mindig támasztom neki a hátát,vagy hozzám vagy párnának. Nem hagyom hogy csak úgy üljön,de mikor lehet azt hogy próbálgatom tud-e ülni támasztás nélkül? Azon kívül folyamatosan állna is és szoktuk fogni természetesen ahogy felállítjuk,de nagyon szépen tartsa magát rendesen nem görnyedt lábbal. A kérdésem ezzel kapcsolatban is az lenne ha pl. engedem hogy álljon mondjuk 3-4 alkalommal de már úgy hogy hagyom egy kicsit teljes súllyal azzal ártok neki? Ha nem bírja megfogom,de lehet e? Van egy olyan érzésem hogy hamarabb tud majd felállni mint mászni.. :( Az sehogy nem megy neki és ha hasra rakom üvölt..nem szereti. De másképp hogy tanul meg mászni? Valaki hasonló helyzetben??

2012. okt. 14. 12:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad próbálgatni,hogy megül-e magától.Nehogy felállítsd,és nem fogod rendesen,nem szabad terhelni a gericét.
2012. okt. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
*gerincét.
2012. okt. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Értem,nem fogom akkor. Csak olyan rossz,első babám és nem tudom mit lehet mit nem,mindenki mást mond a családban ismerősök. És igazodjon ki az ember. Védőnőknél is szoktam látni hogy vannak anyukák aki ültetik a babájukat de alig bír még ülni,szinte előre görnyed teljesen a lábához a gyerek,de akkor is az övé ül... de szegénynek a gerince.. És nem egy nem kettő van ilyen..
2012. okt. 14. 12:17
 4/18 anonim ***** válasza:
Az én babám mindent hamarabb csinál, mint amit kellene neki. Ő is 4 hónapos volt mikor próbált megülni.Viszont ő 4 kéz-láb állásból ült ki oldalra. Magától csinált mindent. Én semmiben nem segítettem neki. Még nem volt 5 hónapos és stabilan ült és még nem volt 6 hónapos mikor először felállt kapaszkodva.6 és fél hónapos most és egy hete mászik. Semmiben ne segíts neki főleg ne állítgasd míg nem tud magától. Majd eljön az ideje. :)
2012. okt. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Felhúzni már 4 hónaposan felakarta húzni magát,5 hónaposan kúszott 6 hónaposan mászott felállt,támaszkodva ült,7 hónapos korától ül stabilan támaszkodás nélkül,nem ültetgettem,mindent magától csinált állásból tanult meg ülni. 11hónapos korától egyedül,stabilan megy. Most 1,5 éves
2012. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Mind tilos amit csinálsz. tilos felhúzni ültetni állítani meg pláne, minden csak akkor csinálhat amikor magától képes rá.
2012. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad állítani és ültetni sem, mert a gerincének nem teszel jót vele. Viszont simán lehet, hogy feszesek az izmai, azért állna állandóan. Védőnő, gyerekorvos nem mondott semmit erre? Nem próbáltad megmutatni egy Dévényesnek?

A másik: muszáj hasra tenni. Minden nap egy kicsit többet. Egy perc, aztán két perc, így tovább. Bizony ebből fogja majd megtanulni a kúszást és a mászást.

2012. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy baba akkor tud egyedül ülni, állni, mikor magától meg tudja csinálni.. Addig nem szabad erőltetni, mindenek eljön a maga ideje.
2012. okt. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

rosszabbat nem is tehetnél mint párnával kitámasztva ülteted meg felállítod :S

így lesz a gerincferdülés. egyáltalán még a 4 hónaposnak azt se kéne tudnia milyen ülni, ne próbálgasd!

nem fog előbb állni ha ezt befejezed, vedd rá, hogy hason ellegyen és szépen a maga ütemében fejlődjön!

2012. okt. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a forgást gyakoroljátok, meg a hason levést. Nem szabad sem ültetni, sem állítani. Majd csinálja magától. Egyébként minden baba húzná fel magát ülésbe, de ne segíts neki. Most más mozgásformákat kell megtanulnia!

Az enyém egyébként 9.5 hónaposan ült fel, rá 1 napra felállt, 2 hét múlva mászni kezdett.

2012. okt. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!