Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tudott ültetve ülni a...

Mikor tudott ültetve ülni a babátok? Mikor kezdett el mászni, meg felállni?

Figyelt kérdés
Mármint nem úgy hogy magától,hanem ha ti ültettétek,mikor tudott úgy maradni? Az én babám 4 hónapos múlt és mindig csak ülne,szépen felhúzza magát ha odaadom a kezem neki,de mindig támasztom neki a hátát,vagy hozzám vagy párnának. Nem hagyom hogy csak úgy üljön,de mikor lehet azt hogy próbálgatom tud-e ülni támasztás nélkül? Azon kívül folyamatosan állna is és szoktuk fogni természetesen ahogy felállítjuk,de nagyon szépen tartsa magát rendesen nem görnyedt lábbal. A kérdésem ezzel kapcsolatban is az lenne ha pl. engedem hogy álljon mondjuk 3-4 alkalommal de már úgy hogy hagyom egy kicsit teljes súllyal azzal ártok neki? Ha nem bírja megfogom,de lehet e? Van egy olyan érzésem hogy hamarabb tud majd felállni mint mászni.. :( Az sehogy nem megy neki és ha hasra rakom üvölt..nem szereti. De másképp hogy tanul meg mászni? Valaki hasonló helyzetben??

2012. okt. 14. 12:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Dehogy nincs semmi baja az izmaival. A doktornő mondta nyugodtan felhúzhatom lehet már ültetni is ha támasztva van. :) Azt mondta nagyon erős baba. :) És a kérdésem nem is az amire sokan válaszoltak.. A kérdésem az hogy egyedül mikor lehet,azt hogy kitámasztva van.. ti nem rakjátok hordozóba sosem?? Ott is támasztva van. Hogy etetitek?? Fekve? Ott is támasztva van valaminek.. Szóval erről ennyit.. :) De amit akartam megtudtam,köszönöm aki normálisan elolvasta és arra válaszolt amit kérdeztem,meg aki leírta h neki hogy volt! :))
2012. okt. 14. 20:41
 12/18 A kérdező kommentje:
6-osnak üzenem:Kérdés volt nem válasz,ha okosat nem tudsz írni inkább semmit ne írj!
2012. okt. 14. 20:42
 13/18 A kérdező kommentje:
ÉS MINT ÍRTAM FELHÚZZA MAGÁT!!!!! Csak olyan írjon aki tud olvasni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. okt. 14. 20:44
 14/18 anonim ***** válasza:

A kezedbe kapaszkodva húzza fel magát vagy mondjuk a babakocsi karfájába kapaszkodva?

Hordozóba természetesen teheted, már ugye újszülött korától, meg pihenőszéket is használhattok, de nem 90 fokos szögben. Kb 45 fokosban használnám és csakis etetés idejére. Aza a baj amúgy a kitámasztással, hogy meg fogja szokni, hogy te megcsinálod helyette, és nem fog rájönni, hogy ezt ő is tudná. Meg lehet, hogy kimarad nála egy-két mozgásfejlődés, mert ülve tök kényelmes, mindent lát.

2012. okt. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Felülni?? 4 hónapos baba aki még nem forog az nem fog még felülni! Azt ne várd, hogy majd segítség nélkül, hanyatt fekvésből, hasizomból felüljön. Ezt majd egyéves kor után tudja csinálni.

Mászni, hogy tanul meg? 4 hónaposan még ne várd el tőle, hogy másszon.Majd 2-3 hónap múlva.Most azon legyél, hogy forduljon magától át.6 hónapos koráig kell ezt megtanulnia úgy hogy még van ideje.

Az, hogy erős egy baba nem azt jelenti, hogy hamarabb fog csinálni mindent.Nem az erejétől függ. Sokkal inkább az agya fejlődésétől.Ha az agya gyorsabban fejlődne az átlagnál akkor már rég megfordult volna és már a 4 kézláb állással próbálkozna.Viszont nincs lemaradva és ne is siettesd szegényt.Van még ideje mindenre bőven.

2012. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ja és 4-es voltam! :)
2012. okt. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Ahogy írták előttem, nem szabad erőltetni ezeket, mert gerincferdüléshez vezetnek! Megtámasztva, félig "ülő" helyzetben lehet a gyerek, az nem árt neki, tehát, ha kb. 45 fokos szögben fekteted, azzal nem ártasz neki, de 90 fokban nem szabad, pont amiatt, amit te is írtál, hogy előregörnyed a gyerek, mert nem bírják tartani az izmai a súlyát. Az ne tévesszen meg, hogy a baba élvezi, hogy ha ülhet, állhat, ez neki újdonság, jobban tud nézelődni, ettől még nem teszel jót vele! Próbálni kellene azért a hasra fektetéssel: próbálj elé tenni olyan játékokat, csörgőt, képes leporellót, stb. ami felkelti az érdeklődését, akkor jobban elmarad hason.
2012. okt. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

17es vagyok, még valami eszembe jutott: :)

Ha sikerült valamilyen játékkal, tárggyal felkelteni az érdeklődését, akkor lehet próbálkozni azzal, hogy úgy rakod, hogy "dolgoznia" kelljen érte. Pl. háton fekvésben úgy hogy lássa (kövesse a szemével) a feje mögé teszed oldalra, ezzel lehet forgásra ösztönözni, vagy ha hason van, akkor egy kicsit előrébb teszed, hoyg próbáljon kúszni érte

2012. okt. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!