Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha kisbabám nem...

Mit tegyek, ha kisbabám nem nagyon szeret a kiságyban aludni?

Figyelt kérdés
Lassan 4 hetes a kisfiam és napközben etetés után ha elaltatom, beteszem a kiságyba hamar felébred és sír. Este fürdés és szopizás után, ha már mélyen elaludt be tudom tenni és hajnalig a saját ágyában alszik. A hajnali etetés utén viszont már mellettem alszik csak el és ott van reggelig. Le tudom majd erről valahogy szoktatni? Azért vettünk légzésfigyelőt is mert aggódom, nehogy baja essen, de így ha nem tudom a kiságyba tenni, nem sok haszna van, és én sem alszom emiatt nyugodtan. Próbáltam már énekelgetni az ágya mellett, simogatni, fogni a cumit a szájában amíg el nem szunyókál, de ez 1 óra alatt sem jött össze, ezzel a módszerrel. Mit tegyek? Vagy majd idővel ez is "beáll" magától?
2008. máj. 20. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne gondolkodj, hallgass az ösztöneidre. Én is a babámmal alszom az első ébredéstől. Szeresd, hidd el, ha nincsenek fenntartásaid, le fog róla szokni. A bölcsőhalál igen ritka, és ráadásul csökkentő tényező, ha együtt alszotok. A baba érzi a légzésed és ez nagyon jó neki. Nekem nincs is légzésfigyelőm, de persze ezt az ÉN ösztönöm súgta.
2008. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a Suttogó című könyv első kötetében, ezzel a témával is részletesen foglalkoznak! Egy konkrét példán keresztül is, amikor a baba ,már majdnem 1 éves volt, de nem volt hajlandó megmaradni az ágyában.Leírták napról-napra mit hogyan csináltak vele. Elég nehéz volt, de sikerült. Szerintem nem kéne hagyni, hogy idáig fajuljon a dolog, nem tudom kinek jó az, ha a baba hónapokon át a szülői ágyban alszik...? lehet, hogy egy elfogult anyukának jó, de az apukának biztosan nem...Az ilyesmi,azaz szinte minden, sosem a baba miatt van, mert ő akarja, hanem anyuka úgy szoktatja!
2008. máj. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok. Természetesen mindenkinek jobb, ha a baba nem sír. Mindenki nálunk így pihen a legtöbbet és az Apukának is jobb egy használható feleség. Van másik szobánk is, ahol kipiheten tudunk szexelni, mikor a babám alszik. Említettem, hogy az első ébredésig a saját ágyaában alszik:)

Amúgy nins annál gyönyörűbb, mint hárman együtt ébredni. Mindenki boldog.

2008. máj. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pontosan azárt kérek tanácsot, mert én nem szeretném ha mellettünk aludna rendszeresen és évekig a pici. Nagyon szép, kényelmes saját kis ágya van, a mi ágyunnktól egy lépésre. Annak örülnék ha nyugodtan és "boldogan" aludna a saját ágyikójában és amikor felébred mert éhes, vagy egyedül érzi magát és sírdogál érezze, hogy ott jó helyen van és anya mindjárt jön és megeteti, megvígasztalja. De ezt, hogy tudnám "megtanítani" Neki? Ez volt a kérdésem lényege. Kíváncsi lennék mások tapasztalataira ebben a témában.
2008. máj. 20. 13:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi 5hetesek vagyunk, mintha csak a mi esetünket olvasnám, uez. Hajnaltól velem alszik, vagyis 3an alszunk. És tényleg nagyon boldog minden ébredésünk :) A kérdésed lényege lehet, hogy az, hogy hogyan taníthatnád meg a babód, amire azt válaszolnám, hogy majd azt ráérsz kb 6 hónapos korában ehhez szoktatni, vagyis amikorra is már átalussza az éjszakát. Ez lehet hosszabb, rövidebb idő is. Most a legfontosabb a baba számára te vagy, a közelséged! Hajnalra úgynevezett anyahiányban szenved már a pici, ezért van nagy szüksége rád. De amint átalussza az éjszakát, legközelebb csak reggel fog téged hívni :) Ne ijedj meg, nem szokik be a te ágyadba, már most ügyes baba, ha hajnalig a saját ágyában alszik. Ebből az derül ki, hogy amikor már nem kel fel éjszaka szopizni, akkor ott alszik majd reggelig. És tegyél be neki valami kedves plüsst, ami mindig vele van. Nekünk Minnie egér nagyon bejött, nézegeti, simogatja, gőgicsél hozzá elalvás előtt. Ha a kiságyában lát valami számára kedveset, aki speciel nem te vagy :) könnyebb lesz neki is.
2008. máj. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és azt, hogy megértettetek. Nem rosszat akarok Neki, épp ellenkezőleg. Szeretném ha nyugodt, kiegyensúlyozott, boldog baba lenne. Szeretném, ha úgy tudnék dolgokat megszoktani Vele, hogy a legkevésbé "fájjon" a kis lelkének! Már az is "vigasztal", hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Ha másoknál megoldódott, bizosan nálunk is így lesz idővel.Köszönöm mégegyszer!
2008. máj. 20. 14:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a 3-ik babámat várom,és eddig mindkettő az első naptól kezdve a saját szobájában a saját ágyában aludt,alszik.

És kiegyensúlyozott jó kedvű gyerekek.Tehát nem kell attól félned,hogy lelkibeteg lesz a baba attól,ha megpróbálod a mindennapjait,éjszakáit a normális élettel összeegyeztetni.Szerintem is így helyes ez.

Én úgy csináltam,hogy amíg szopiztak éjszaka is,addig volt a szobájukban nekem egy ágy.Soha nem az alvó gyereket tettem az ágyába,hanem mindig ébren.Az altatott babák ébrednek fel sokáig éjszaka,ők lesznek ilyen problémásak.

Mert ugye az alvás során nekik is,mint nekünk felnőtteknek is vannak olyan szakaszok,amikor nagyon feszínes az alvás,majdnem ébren van.Na ilyenkor a baba azt a helyzetet igényli,ahogy elaludt.Ha anyával,akkor őt.Ha úgy van elaltatva,természetesen az anyukája ringatására vágyik.Viszont azok a babák,akiket megtanítanak egyedül elaludni,ilyenkor max nyöszörögnek kicsit,mocorognak,és alszanak tovább.Tedd napközben is többször az ágyába,hagyd ébren is benne,had nézelődjön,tegyél fölé játékhidat,vagy valamit amit nézegethet,ezeket szeretik a még nagyon apró babák is.Sírni nem hagytam hosszasan soha őket én sem az ágyban,de nem altattam magam mellett.Amikor nagyon nem tetszik neki,beszélj hozzá,simogasd ha nem használd vedd ki,de mindig tedd vissza ébren és maga aludjon el ne ringatásra.Lehet,hogy kicsit nehéz lesz,de hosszútávon mindenképpen ez a legjobb az biztos.

Tudom,hogy nagyon jó érzés a babával egy ágyban ébredni,de nem túl következetes.


Sok szerencsét hozzá,jó egészséget nektek üdv.

2008. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Gratulálok az előttem szólónak! Végre valaki, aki nem úgy áll hozzá a neveléshez, hogy majd a baba megmutatja mi a jó neki, meg hagyni kell, úgysem lehet elrontani fejezetek...A babák szeretik a rendszert, és ahhoz szoknak hozzá, amihez szoktatva vannak!
2008. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Az előző hozzászólónak: egy babát szeretni kell és nem idomítani, nevelni ráérsz, ha már nem lesz csecsemőkorú. Persze kell a rendszer, de hagyni kell, hogy azt elsősorban a baba alakítsa ki. Ha nem próbáltad / márpedig biztos nem próbáltad, mert akkor nem írtad volna ezt / akkor ne papolj arról, hogy egy baba ezt nem tudja megtenni. Nálunk a rendszeresség anélkül is megvan, hogy bármit én erőszakoltam volna rá, maga alakította ki. És érdekes, átalussza az éjszakát, nem hisztis, szépen eljátszik magában / mint most is /, külön ágyban alszik...és a rendszerességre való szoktátás heteinek, hónapjainak felesleges energiáit rá fordíthattam, mert kialakult magától, nem tudom mit kell ezen annyira görcsölni.
2008. máj. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
Én is 3 gyermekes anyukával értek egyet!No meg azzal,hogy nem kell rögtön kikapni az ágyából ha sírni kezd.Meg lehet nyugtatni ott is ha közben nyugisan beszélsz neki és cirógatod.Attól ugyanúgy érzi,hogy szereted,csak nem fog mindenért elkezdeni sírni.Ha rögtön kivesszük hamar megtanulja,hogy csak sírni kell és anya már a karjaiban is tart.Tehát a sírással mindent el lehet érni.Így marad szabadidőnk akkor is ha ébren van a gyerkőc.Nekem ez vált be!Szépen figyel a kiságyból is,nem kell mindig tartani,cipelni magammal házimunka közben például.
2008. máj. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!