Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig fog még felébredni...

Meddig fog még felébredni éjszaka?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos, éjszaka majdnem ugyanabban az időpontban felébred, de nem kér enni, hason alszik, és csak forgatja a fejét, és kicsit gyorsabban veszi a levegőt.Nem sír.Gondolom megszokásból ébred, mindíg 2-3 fele kapott enni.Eddig mindíg kivettem, megnyugtattam, és visszatettem aludni.Ez kb 30 percig tartott. Mostmár ott tartok, hogy nem veszem ki, csak cumit kap, és 15 perc után már alszik is tovább. Meddig fog még az adott időpontban felébredni, és mikor fogja már teljesen átaludni az éjszakát? Másnak is volt ilyen?
2009. aug. 7. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hónapos korában kezdett javulni, onnantól csak 1X 2X kelt. Aztán 8 hónapos korában sikerült először átaludnia az éjszakát, volt mikor felkelt volt mikor nem. 11 hónapos korától már soha nem kel fel. Most múlt 13 hónapos.
2009. aug. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Mit vársz egy 3 hós babától?Most lehet lepontozni,de kivan a t@köm,hogy sokan már az 1 napos babától azt várják,hogy átaludja az éjszakát!Ugyan már..örülj,hogy csak 1 szer kel fel és tedd össze a kezed!!

Mi lesz ha pl.fogzik és majd úgy megviseli hogy óránként ébred?

És gondolom nem te vagy az egyedüli akinek még nem alussza át az éjszakát!"Másnak is van ilyen?"

2009. aug. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az anyuka csak fáradt, ne bántsd. LEhet, hogy nincs segítsége, vagy bármi más. Szerintem amúgy nagyon jól csinálod és mindig kicsit könnyebb lesz.
2009. aug. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,

8 hos a fiam, meg mindig ebred ejjel 2-3 kozott, es meg is eszi a tapszeret, pedig kap mar fozeleket,tejpepet,husit,rizst,tesztat stb. nem hiszem, hogy elsosorban ehes, inkabb csak megszokas. 4 hos koraig 2-szer kelt, az egyik evest elhagyta(valoszinuleg a hozzataplalas is kozrejatszott, akkor kezdtuk), de ezt a masikat nem hajlando. viz nem kell neki, csak a tej. emelett rossz alvo is, igy kb 4-5-szor kelek hozza, mert hol a cumi kell, nem talalja, hol csak felsir(a foga is jon), tudom, hogy nagyon kimerito, en is faradt vagyok, de mindig az van a szemem elott, hogy ezek a honapok hipp-hopp elillannak,aztan majd mi kuncsorgunk egy kis odabujasert.:)

kitartas!

2009. aug. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értem azt a válaszolót, aki ennyire felháborodott.

A kérdező valószínű első babás és nincs sok tapasztalata és kíváncsi mások véleményére. Ennyi. Nem kellene ezért lehurrogni. Ha zavar a kérdés ne válaszolj rá.


Akkor én most válaszolnék... Az én babám is néha-néha megébred és forgatja a fejét ide-oda és hangosan szuszog. Én nem veszem ki az ágyból, csak akkor ha sír. A hátát szoktam simogatni vagy a fenekét finoman paskolni és akkor vissza alszik.

Szerintem megszokásból ébredhet fel, mert nagyon jó a belső órájuk. De ha nem jelzi sírással hogy éhes és meg tudod nyugtatni, akkor szerintem sem kell kivenni.

2009. aug. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Aki felháborodott a kérdésen, tegyen úgy, mint az utolsó válaszoló írta, egyszerűen ne válaszoljon, lépjen túl a kérdésen!

Egyéblént nem sír egyáltalán ha felébred.

Akkor ezek szerint csak megszokás.

2009. aug. 7. 09:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tényleg csak egy rossz szokásról van szó! Leírok neked egy módszert (Ébredj, hogy alhass!), amit a Suttogóban olvastam. Ez direkt ennek a megszüntetésére lett kitalálva. Olvasd el, aztán majd meglátod alkalmazod e. Kicsit drasztikus...

" A szülők rendszerint megrökönyödnek, amikor az "ébredj, hogy alhass" technikát javasolom a rendszeres ébredésre. Állítsák be a vekkert egy órával korábbra, mint amikor a baba ébredni szokott és ha csörög, menjen be a szobájába. Finoman rázza meg, egy kicsit masszírozza a hasát, dugjon cumit a szájába- ezek mind segítenek, hogy féléber állapotba kerüljön. Ezután menjen ki. A baba vissza fog aludni. Így Ön irányít és nem pusztán reménykedik benne, hátha csodás módon magától felhagy ezzel a rossz szokásával. (Nem fog.) Azzal hogy egy órával korábban fölébreszti, kizökkenti a rossz ritmusból."

Üdv: 6 hós baba anyukája

2009. aug. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!