Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó-e egy két éves gyereket...

Audry28 kérdése:

Jó-e egy két éves gyereket bölcsődébe adni? Ártok, vagy használok neki ezzel?

Figyelt kérdés
2012. okt. 16. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Két éves szerintem már nem pici hozzá!

Én ezzel úgy vagyok,hogy anno minket is beadtak bölcsibe, engem speciel ennél még korábban, mégsem lettem sem mentálisan sérült, sem lelkibeteg!

2012. okt. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha igényli a társaságot akkor jót.
2012. okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ártalmas lenne a bölcsöde, rég beszüntették volna. Hogy hogyan viseli hosszútávon, az megint más kérdés. Ne hagyatkozz arra, hogy sír-e az elválásnál, hanem arra, hogy tud-e, akar-e játszani a többiekkel, képes-e feloldódni közösségben.
2012. okt. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 23 hónaposan ment bölcsibe. Szerintem én jobban aggódtam, mint amennyire őt megviselte. Sőt, kifejezetten szereti. 2 hónap alatt 6 mondókát fúj kívülről, amit ott tanult. Mindig mesél róla mit csinált, emlegeti a csoporttársait. Okosodott, ügyesedett, minden. Szóval bejött a lányomnak.

Tény, hogy azóta azért anyásabb, és nagyon szeret otthon lenni, kiélvezi a pillanatokat, amikor nem kell bölcsibe menni, de közben meg jó érzéssel emlegeti a bölcsit.


2 évesen már nem olyan kicsi, hogy nagyon aggódj rajta. Persze mint anya, megértelek, az "elválás" a "nagybetűs" élet a gyerek számára mindig ijesztő egy anyának. De ne félj, a gyerkőcök nálunk általában sokkal rugalmasabbak és alkalmazkodóbbak.

2012. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jó ,és nem ártasz vele ,kislányom 1,5 éves korátol bölcsis és sokat ügyesedett ott .
2012. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De mikor reggel már sírdogál, mert tudja, hova megyünk, és tiltakozik ezerrel, hogy nem bölcsi, és rázza a fejét, akkor megszakad a szívem. Nem tudom, kinél, mennyi ideig volt ez így, vagy mennyi idő a normális, míg így sírdogál reggelente? Mi most tartunk egy hónapnál, de kimaradt pár nap betegség miatt, és most még csak délelőtt van ott, és mikor ebéd után érte megyek, és meglát, óriási sírásban tör ki. Azt mondják azért, mert örül. De akkor talán egész délelőtt azt gondolhatja, hogy én otthagytam? És az is nagyon megvisel, hogy mióta járunk, egyfolytában beteg. A két év alatt ő soha nem volt náthás, nem is ismertük az orrszi porszit, na most jócskán bepótoltuk...
2012. okt. 17. 11:01
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Én még 6 évesen is üvöltöttem az oviban reggelente, úgy utáltam.

Aztán ennyi, felnőttem, nincs semmi bajom, nem lettem korlátozott, azért mert nem szerettem bemenni oviba kicsiként...


Tudom, hogy egy szülőnek tök rossz. De egyrészt van más választásod? Otthon tudsz vele maradni? Illetve ez az élet rendje, és ne gondold hogy 3 vagy 4 vagy akárhány évesen könnyebb lenne. A betegségeken meg át kell esni, bármikor is kerülne közösségbe valószínű az első időszakban beteges lenne. Mert hát itt találkozik a bacikkal igazán. Ez ellen sem tehetsz sokat. Túl kell rajta esnie.


Lányom minden áldott nap elmondja, hogy bölcsi nem-nem, rázza a fejét, van hogy sírva megy be, de közben meg nagyon sok élményt hoz haza, okosodik, és az elmondások alapján jól elvan bent szomorkodás nélkül. Délután meg hazavisszük és kisírja magát nekünk. Ne hidd azt, hogy egyedi probléma ez. Sok gyerek így adja ki a feszültséget, amit az elválás okoz. Viszont ez sem tart örökké, szocializálódnak, okosabbak lesznek, és tudni fogják másképp is kezelni a helyzetet.

Neked megterhelő, de ő ettől még szeret téged, és nem haragszik rád. Bennük ez nem így csapódik le.

Te pedig vedd kicsit lazábban. Ha neked fáj, ha te is agyalsz állandóan, akkor ezt megérzi, de gondolom ezt tudod.

Nyugi, jó lesz.

2012. okt. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 katerina106 válasza:
Szia,olvasva a kerdesed,mintha en tettem volna fel.Fiam is lassan kezdi a bolcsodet es en is felek hogyan lesz.Elvalas,betegseg,munkahelyrol valo kerezes es stb.Arra lennek kivacsni,igy par honap elteltevel hogyan latod most? Leirnad megkerlek?elore is koszonom!
2013. jan. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!