Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most adjam neki vagy...

Akkor most adjam neki vagy nem szabad?

Figyelt kérdés
Kisfiam egy éves elmúlt. 10 hónapos korában evett 2 kis kanálnyi gyümölcs levest, amiben szamóca is volt. Nem magát a gyümölcsöt ette, csak a levét, és így is a hasa, arca, nyaka nem látszott ki a kiütésektől. Azóta nem is próbálkoztam adni neki, de a doktornőnk szerint adjam, hogy hagy szokja. Ma kapott szamócás joghurtot, az arcán, nyakán szinte fél óra múlva megjelentek a pöttyök...védőnő szerint majd csak 2 évesen szabad újra adnom neki. Gyerekorvosunk szerint mától minden nap, hogy szokja. Akkor most mit tegyek? Ti adtátok a gyermeketeknek akkor is, amikor kiütései lettek, vagy egy egész évet vártatok? Szerintem ha most allergiás rá, egy év múlva is az lesz..
2012. okt. 16. 13:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám. És orvost váltanék.
2012. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Jégtánc ***** válasza:
100%
Ne add,egyértelmű hogy allergiás rá. Semmit nem adtam ami kiütést okozott.
2012. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 gabszem ***** válasza:
100%
hát én inkább nem adnám
2012. okt. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne add neki.Nem vagyok egy harcias típus,de jól nyakon vágnám a gyerekorvost...
2012. okt. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg inkább egy dietetikus véleményét kérdezd meg. Mindenképp hallgass meg még egy szakember véleményét.
2012. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adnám.

Az allergiát kiváltó gyümölcsöknél soha nem csináljuk ezt, hogy adjuk, hagy szokja... Ennyi erővel mi a frásznak a hozzátáplálási szabályzat?! Tök mindegy, mit okoz, adjuk, szoknia kell?!

Válts orvost. Majd két éves kora után óvatosan újra megpróbálnám, ha akkor is kiütéses lesz, akkor érdemes vele szakorvost felkeresni.

2012. okt. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem is merem adni, mert ijesztő az allergiás reakciója! :-( az orvosváltáson már gondolkoztam eddig is, de a válaszaitok megerősítettek abban, hogy minél hamarabb itt az ideje..hú, köszönöm még egyszer a gyors válaszokat! ( a szomszédunkban lakik a gyerekorvosunk, és érdeklődik, mi újság, adtam-e neki még szamócát...)
2012. okt. 16. 14:01
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy ne adj neki több szamócát. Hiszen azért is kell minden új ételt fokozatosan bevezetni, hogy ha kiderül hogy allergiás akkor is azért kisebb legyen az allergiás reakció.

Mivel nálatok egyértelmű, hogy a szamócára allergiás, így azt ne add jó ideg.


(ez micsoda hülyeség amúgy, ha valaki allergiás valamire, az nem múlik el attól, mert továbbra is "érintkezik" valaki azzal, amire allergiás)

2012. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azonnal válts orvost! Én nem is vinnén hozzá többször a gyerekemet!
2012. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
:-( megjártuk az ügyeletet:-( kapott a fiam Calcium injekciót, kezdett dagadni az arca, így azonnal kocsiba vágtuk magunkat...még jó, hogy csak 2-3 kicsike kanálnyi joghurtot kapott délelőtt, ha megeszi az egész dobozzal, ki tudja mi lett volna!!!!! Én is kaptam egy nyugtató injekciót. Ajánlottak egy másik gyerekorvost, holnap átkérjük a kártyáját. Nem akarom felfogni, a szívem a torkomban dobog, mi lett volna ha......köszönöm a válaszokat, sokat segített mindenki! Köszönöm!
2012. okt. 16. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!