Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cukkinit mivel keverjem, hogy...

Cukkinit mivel keverjem, hogy a babám megegye?

Figyelt kérdés

Cukkinis krumplit (Hippes bébiételt) vettem neki. Első nap még megette, de tegnap már fintorgott kicsit. Megkóstoltam, hát nincs valami jó íze, mondhatni semmilyen se, de ha már elkezdtem kóstoltatni, akkor 5 napig szeretném neki adni.

Szerintetek mivel keverjem, hogy megegye?

Köszönöm!



2012. okt. 16. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Én főzni szoktam neki krumplival, csirkemellel, kaporral, pici sóval. Ma is az volt az ebéd, imádja!!!!
2012. okt. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Almával vagy barackkal!Nekem ha gyümit kevertem bele akkor megette. Magába csak rázkódott tőle :S
2012. okt. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem pár napig bőven elég adni az új ízt, miért pont 5?


Amúgy elég hülye párosítás, mert a krumpli és a cukkini is pont annyira semleges, hogy együtt tényleg semmi íze nincs. Külön-külön bármivel lehet keverni, emiatt a semlegesség miatt.

A cukkinit én minden mással párosítanám, amit megeszik a baba, mondjuk sütőtökkel, banánnal, bármilyen gyümölccsel, husival, esetleg tésztával.

2012. okt. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

5 és fél hónapos.

Arra gondoltam, hogy répával keverem, azt szereti. Vagy az nem jó hozzá?

A krumpli és az alma nem "rossz" együtt?

Ha 60 g cukkinis krumplit adok neki, akkor ahhoz mennyi répát vagy almát tegyek?

2012. okt. 16. 16:18
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Én sosem voltam az üveges bébiételek híve,nem is ették , én sose adtam azt amit én nem ennék meg....mindig én főztem nekik.Mindkét babámnál a cukkinit 6 hónapos korban adtam krumplival és répával, mert a répának van egy kis édeskés íze aztán így ehető volt.
2012. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tökéletes a répa:)


Egyébként tényleg nem nagy kunszt egy kicsit megfőzni a cukkinit meg a répát, aztán összenyomkodni:)

Hogy mennyit rakj hozzá, hát azt majd a babád eldönti. Én fele-fele arányban adnám.

2012. okt. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fogadjunk első baba.... :) nem rossz értelemben írom :)

Szerintem nem kell méregetni ennyi annyi gramm, csináld úgy hogy jónak látod amennyit megeszik annyit eszik meg belőle.

2012. okt. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Valóban első baba. :)

De már nem görcsölök rá a témára. Eleinte méregettem, de már nem, a 60-at is csak kb. írtam.

Azért vettem üveges bébiételt, mert még olyan keveset eszik mindenből, hogy nem éri meg egész cukkinit (vagy sütőtököt) venni. Én szeretem, meg is enném a maradékot, ha tudnám, de hát a család többi tagja nem rajong érte. Úgyhogy egyenlőre, amíg ilyen keveset eszik, üveges bébiételt kap.

Köszönöm az ötleteket! :)

2012. okt. 16. 16:31
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kioktataskent, de fagyasztani is lehet: a sutotokot ha megsutod, elmixeled, jegkockatartoban a jegre, es annyit veszel ki amennyi kell, cukkinit meg nyersen felkarikazva lehet fagyasztani. Nekem tele a fagyasztom, hogy telen ne kelljen kulfodi zoldseget vennem.
2012. okt. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!