Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az elemes...

Mi a véleményetek az elemes orrszívóról?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a porszívós orrszívó a legjobb. Viszont látom, hogy az egy éves lányom hogyan reagál már a porszívó sima használatára is: sokkot kap! kb. fél perc zúgás után látom, hogy úgy üvölt, mintha verném, taknya-nyála egyben, veri magát a földhöz, és tűzforró az egész teste!!! Kikapcsolom a gépet, és vagy negyed óra, míg úgy-ahogy sikerül megnyugtatni. Ez többször is előfordult, azóta úgy porszívózok, hogy addig a lány kimegy apuval hintázni. Szóval úgy érzem, hogy nem szeretném sokkolni a gyereket, ha eljön az ideje az orr tisztításának, ezért gondoltam az elemes orrszívóra. De nem tudom, hogy az mennyire hatékony?
2012. okt. 17. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos semennyire. Még a hálózatról működő úgy-ahogy elmegy, de az igazán sűrű cuccot az sem szívja ki.

Én csak azt tudom tanácsolni, hogy hagyd a gyerkőcöt érvényesülni, hagyd, hogy megcsinálhassa magának. Nálunk így nincs hiszti, nincs üvöltés, nem kell lefogni.

2012. okt. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. És az mennyire természetes, hogy úgy reagál a kislány, hogy felmegy a testhőmérséklete ilyen esetben? Vagy elmúlik később?
2012. okt. 17. 08:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem csapra szerelhető van. Szerintem nem olyan sokkoló mint a porszívós, de ugyanolyan hatásos, bár porszívósat még nem használtam, azonban a sűrű cuccot is kiszedi. Annyi, hogy normál csapra lehet csak felszerelni, aminek menete van a végén.

Ilyen: [link] de van Csöpi márkájú is.

Azonban én is gondolkodtam az elemesen, merthogy az "mobilabb". Bár ha éjszaka orrot kell szívni, még mindig jobb, hogy a csap folyik, minthogy a porszívót búgatnám. :) Míg kicsi volt a fiam, semmi gond nem volt az orrszívással, 1 évesen még ő tartotta az orrához. Aztán valamiért ő is kezdte megutálni az orrszívást és akkor nálunk is patália volt, így 2 évesen már inkább megtanulta zsepibe fújni az orrát. Lehet, hogy egyszer kellemetlenség érte, azért utálta meg, nem tudom, nem nagyon emlékszem ilyenre. Vagy csak volt egy megfázása és akkor többet kellett szívni, mint ami a tűrőképessége lett volna és besokallt... A lényeg, hogy nekünk ez bevált. Ja, még annyi, hogy a csöve levehető, így olyan is volt, hogy csak a csövet raktam az orrához és én szívtam ki az orrát a számmal, persze a cső hosszú, úgyhogy nem ment a számba semmi, csak levegő.

2012. okt. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hol lehet ezt a vízcsaposat beszerezni? Még nem is hallottam róla. Mennyibe kerül?
2012. okt. 17. 09:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kipróbáltam mindent, csak a porszívós jött be.

Az én babám is üvölt szegény, de a doki szerint inkább ezt bírja ki, mint rámenjen az arcára, fülére.

Pont előttem "szidott" le egy anyukát, akinek hiába javasolt a porszívóst, a kézivel meg az elektromossal próbálkozott, mert,hogy ő nem siratja a gyereket. Szépen rá is ment az arcára, arcüreggyulladása lett!

2012. okt. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én kb. 2000,- Ft-ért vettem Debrecenben Ortutaynál. Találtam neked néhány linket róla ahol lehet rendelni, leírás van és eldöntöd, hogy mennyire szimpi. Patikában is meg lehet kérdezni, hogy van-e.

[link]

[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. okt. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
semmit nem ér....
2012. okt. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első kérdés: Nekem van elemes, de szinte semmit sem szed ki, még a "vizes" váladékot sem.

Második kérdés:Valószínűleg azért lesz forró a teste a kislánynak, mert kimelegszik a sírás közbeni erőkifejtéstől.

2012. okt. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!