Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy minél...

Mit tehetnék, hogy minél hamarabb leessen a babám köldökcsonkja?

Figyelt kérdés
Bár azt mondták alkohollal csak fürdés után kell lekezelni,nem lehetne mondjuk kétszer egy nap? Reggel és akkor este. Minden pelusozásnál hintőporozom,de gézlapot már nem teszek rá,mert úgyis leesik róla.
2012. okt. 17. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden pelenkázásnál kezeltem neki alkohollal és hintőporral is, gézt sosem tettem rá. 8. nap esett le.
2012. okt. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért akarnád, hogy gyorsabban leessen? Szerintem nem kellene ezt feleslegesen felgyorsítani. Biztos megvan az oka, hogy miért annyiszor tisztítjuk, majd leesik magától.
2012. okt. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gabszem ***** válasza:
Mért akarod sűrgetni? Majd leesik mikor itt lesz az ideje? mennyi idős a baba? nekünk kb. 2 hetes volt mikor leesett neki. De van akinek több idő kell.
2012. okt. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolom azért akarod sürgetni,mert "macerás".Pedig valóban nem jó,ha erőlteted, majd leesik az amikor itt az ideje.Nálam jobban szerintem senki nem szerette volna, ha minél hamarabb leesik,de nem sürgettem.Én féltem hozzápiszkálni neki,mondván biztosan fáj.Aztán a védőnőnk megmutatta hogyan kell csinálni, és a kisfiam meg sem rezzent.Mi csak az esti fürcsi után tisztítottuk alkohollal, neki ezt mondta a doktor.Kb. 1,5 hét alatt esett le neki.
2012. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első fiamnál "lelkesen", minden pelenkázásnál alkohollal és hintőporral kezeltem. Nekem így mutatta a védőnőm. 15. napon esett le a csonk. Most a második fiamnál már nem tudtam minden pelenkázáskor kezelni, de a mostani védőnőm is azt mondta, hogy minden pelenkacsere után kell, csak most nem úgy jött ki a lépés (nem mindig én pelenkáztam és pl. a férjem sem szívesen csinálta). 14. nap esett le. Szerintem sem lehet sürgetni, de én eddig úgy gondoltam, hogy a fiaimnak későn esett le, mert azt olvastam, hogy elvileg néhány nap... :S Most látom, hogy nem is olyan későn volt ez. Egyébként én is várom, hogy teljesen begyógyuljon, hogy tudjunk nagyobbat pancsizni és masszírozni is csak utána tudom. Egyébként éppen 8 napja esett le a kicsinek, talán már most gyógyult be teljesen. Holnap megmondja a védőnő.

A gézlapot nekem úgy mutatták, hogy tekerjem körbe a csipesz alatt, én a 10X10-est használom és keresztben hajtom, valamint a pelenka alá teszem a végét, így jobban ott marad.

2012. okt. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én minden pelenkázáskor alkoholoztam meg hintőporoztam a köldökét mert ezt mondta mindenki.Ne sürgesd a dolgot majd leesik ha teljesen begyógyult.
2012. okt. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sürgetni úgysem tudom,csak szeretném,ha leesne már,hogy bátrabban lehessen vele pancsolni. Nyilván nem fogom leszedni neki,csak ez egy valamiféle félelem nekem,hogy ott van. Macerás is kezelni,meg olyan félőn nyúlok hozzá,pedig tudom,hogy nem fáj neki,de mégis. És a pelenkázás is gyorsabban menne,de úgy vigyázok a kis csonkjára,hogy ez is elvesz egy csomó időt. Lényeg a lényeg,akkor ezentúl többször lekenem alkohollal is. Egyébként 8 napos,tudom,most majd jön,hogy jézusom,még csak egy hetes és mit akarok én,miért akarom,hogy leessen,de ott a válasz. Félek tőle,na.
2012. okt. 17. 12:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 2! hónapos volt mikor leesett a köldökcsonkja.Minden este jódoztam neki.Nekem ezt tanácsolta a védőnőm.Ne sűrgesd,lehet a te babád csonkja is vastagabb,azért esik le később.
2012. okt. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyformán ápoltam mindkét gyerekemnél a köldökcsonkot.

A lányomé 15 napos korában, a fiamé 7 napos korában esett le. Egy hét különbség volt a két gyereké között.

Szóval igazából ezt nem lehet sürgetni, ha valaki valóban kivárja, míg az magától le nem esik. Márpedig ez a legjobb megoldás.

Minden pelenkázásnál tisztogasd, azzal mondjuk gyorsíthatod a folyamatot kissé.

2012. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A lányom a 2 hónapot ugyan nem érte el, de neki 7 hetesen esett le a köldökcsonkja. Egy hónapos volt, amikor a védőnéni azt mondta, hogy majd a doktornéni megvizsgálja, megmozgatja, akkor biztos leesik neki. Ja, még 3 hétig bírta:) A két kisebbnek már 10 napos korában lepottyant
2012. okt. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!