Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig lesznek rossz alvók?...

Meddig lesznek rossz alvók? Akiknek babájuk keveset alszik napközben, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Este nincs probléma a babámmal, alszik 11 órát, most már csak 2x kel (bár engem a 4-5 sem zavart, mert rögtön visszaaludt), de napközben 1x alszik 40 percet, a többi alvás 5 vagy 20 perces. 2 alvás között pedig fent van 1,5-2 órát, összesen alszik jó esetben 2 órát. Meddig csinálja ezt? Most már 3 hónapos és 6 kilós. Nem bírom már nagyon fizikailag :( Sajnos sokat vagyok vele egyedül.
2009. aug. 7. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Az enyémek 1 éves kor előtt talán kétszer fél órát, azután pedig szinte semmit nem aludtak nap közben.

Miért vagy ettől fáradt? Rakd le, eljátszik magában. Én nagyon jókat aludtam így délutánonként, elvoltak a járókában.

Meg kell szoknia, hogy egyedül van, hogy fogsz mellette takarítani, főzni, esetleg egy másik gyereket ellátni?

2009. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 15 hónapos volt, amikor kezdett napközben szunyókálni. Ez kb. 30-50 percet jelentett egyszer naponta. Este későn alszik el, reggel korán kel (5-6), bár úgy fele-fele arányban sikerül még visszaaltatni. Járókánk nincs (nem is férne el), a kiságyban meg üvölt, úgyhogy ez nálunk nem jön be, elég nehezen boldogultam eddig a tennivalóimmal. Most másfél éves és van, hogy másfél órát is alszik, ilyenkor szélvészként kell megcsinálnom azokat a dolgokat, amiket a jelenlétében nem tudok. Éjszaka már jónak számít, ha 9-7-ig alszik, nekem ez elég kevésnek tűnik, bár ő egész nap rendkívül aktív.
2009. aug. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fél éves a lányom, ő szintén délelőtt fél órát, ebéd után max 1 órát, délután megint fél órát alszik. Az a szerencse, hogy nap közben remekül elvan, nem kell folyamatosan szórakoztatni. Időnként becsúszik egy-egy ebéd utáni nagy alvás, csak azt sajnos nem tudom előre, így nem is tudok arra plusz munkával készülni. Már megszoktam. Éjjel eddig is egyszer kelt, de most már sokszor átalussza az éjszakát, bár most fogzik, egy picit nyugtalanabb. De mindenki azt mondja, tegyük össze a kezünket, hogy az éjszakázásokat nem ismerjük. Addig meg nem érdekel, erőszakolni nem tudom.
2009. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak. Mint már írtam 3 hónapos, és még nem tud ülni, egyedül játszani, s mivel egyedül vagyok szinte egész nap, én szórakoztatom amikor már nincs el, és mikor már fáradt, akkor már nem tetszik neki fekve, vagy a hintaszékében, így jön a kézenlevés. Kb 5-6 szor aliszk nekem napközben, de tényleg 5 vagy 20 perc után felébred, és kezdődik minden előröl. így naponta minimum 3,5 órát van az kezemben a 6 kilós kislányom. Azalatt a 20 perc alatt, amikor meg alszik, nem pihenhetek, vár a házimunka. Sajnos gyerek korom óta hátgerinc problémáim vannak, ezért nehéz fizikailag.
2009. aug. 7. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!