Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Arthat a babanak ha nem...

Arthat a babanak ha nem koranak megfelelo cumit hasznal? Mennyire kell komolyan betartani ezeket?

Figyelt kérdés
5 honapos, nagyon ritkan cumizik csak, ha nyugos estenkent, egyebkent az ujjat szopja. Ezert eddig kulonosebben nem is foglalkoztam a dologgal, viszont meg mindig ujszulott cumink van csak. Ez rosszat tehet a foganak peldaul? vissza vetheti a fogzast ha nem a megfelelo cumit hasznalja?
2012. okt. 18. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

dehogy is árt

olyat adsz neki amilyet csak akarsz főleg hogy ritkán kell

2012. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

koszi,megnyugodtam :)

akkor miert vannak igy felosztva a cumik idoszakokra? csak h mindig ujjat vegyen az ember?

2012. okt. 18. 12:52
 3/5 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz.régen rongyot tettek a baba szájába,cumi sem volt...épp a minap olvastam mamám valamelyik 50-es években kiadott babakönyvében...higiéniai szempontból én cserélem ugyan 3 havonta,hozzáteszem én az egész babakoromat 1 cumival éltem végig,és gyönyörűek a fogaim semmi bajom nem lett.
2012. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem abból lehet esetleg probléma, ha egy újszülöttnek adsz nagyobb babának való cumit, tehát ha túl nagy a cumi. De az, hogy kisebb, szerintem nem nagyon lehet baj.

A kisfiam most 8 hónapos, mostanában cseréltük le az újszülött cumikat, de csak azért, mert mostanában mindig kiesett a szájából a cumi, és arra gondoltam, hogy talán azért, mert túl pici neki. Valószínűleg igazam volt, mert a +6 hó-s cumikkal nincs ilyen gondja. Szóval praktikus okokból lehet, hogy érdemes lenne lecserélni az újszülött cumit, de bajt nem csinálhat.

2012. okt. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi szepen a valaszokat! :)
2012. okt. 19. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!