Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hós babának folyik az...

16 hós babának folyik az orra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Átlátszó sűrű a váladék.milyen orrsprayt és milyen orrcseppet használjak?melyiket orrszívás elött és melyiket után?aludni nehezen tud mert szörcsög az orra.láza nincs,nem köhög
2012. okt. 18. 13:58
 1/8 Jégtánc ***** válasza:
Nekünk a gyerekorvos írt fel egy orrcsepp keveréket,beválni látszik.Orrcseppet szívás előtt és hagyd kicsit fellazulni.Orrspray is jó Nazivin pl.
2012. okt. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha teljesen fehér akkor: vegyél a patikában sós sprét (nekünk bevállt a Sterimar baby, vagy a Fluimare). Én úgy szoktam h kiszívom az orrát pelusozás előtt pl, aztán az előbbi spré, hagyom békén. Pelusozás után (pár perc teljen el) kiszívom megint. Egy idő után hallani fogod, h szörcsög e még bent valami. Meg is szoktam az arcát masszírozni, az orra felé kívülről. Ha tisztának mondható az orra, akkor Nasivin orrcsepp. Mondd a patikában, h mekkora a gyerek, úgy emlékszem h 1 évnél van a váltás két fajta között. És C vitamin. Ha meg köhög - torkára folyik a cucc - tegyél a matraca alá a fejénél plédet vagy törülközőt, hogy egy kicsit emelj rajta. Ha meg bármi nem tetszik a gyereken, akkor orvos.
2012. okt. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Orrszívás előtt bármilyen sós vizes spray. Azt befújod, vársz egy percet és leszívod az orrát.

Ezt követően befújsz egy olyan orrsprayt, vagy orrcseppet, ami megfelel az életkorának, és összehúzza a nyálkahártyát.


Ez utóbbit nem muszáj mindig, de alvás előtt igen.

Továbbá ha olyan a kiságya, akkor a fejrésznél a lábak alá tegyél be pár könyvet, ha meg van emelve a fejrész, akkor is jobban kap levegőt.


Én gyógyszertári sós vizet használok, régebben vettem (méregdrága) tengeri sós vizet, annak a flakonjába töltöm mindig bele. Utána Nasivin Sanftot adok a nagyobbaknak, a kicsinek van gyengébb pipettás verzió.

2012. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jah és ekkora babának hol méritek a lázát?nektek milyen jázmérőtök van?
2012. okt. 18. 14:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Popsiban. 2-2,5 éves korig kb. Amíg nem tud nyugodtan ülni 10 percet.

Csakis analóg hőmérővel, nekem még van egy higanyos, azzal. (Mint a szemem fényére úgy vigyázok...)

2012. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Orrszívás előtt tengervizes orrsprayt pl: Sterimar. Sokat sokszor. Aztán porszívó, majd 1-1 fújás Nasivin. Utóbbit max napi 3 alkalommal, 5-7 napon át, majd ha nem javul pár nap szünet után folytatható a kezelés, de akkor érdemes orvoshoz vinni. Lázmérőnk digitális van, én popsiban mértem a fiamnak, de ő másfél évesen volt utoljára beteg. Nyáron töltötte a kettőt, meglátjuk, ha beteg lesz, mit szól, ha a popót piszkálom.
2012. okt. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kösz a segítségetek!!!
2012. okt. 18. 22:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a náthából sajnos gennyes fülgyulladás lett. Tengervizes orrspray-t ajánlottak, és 0,2-es Nasivint, utána szívás. Én fülhőmérővel mérem.
2012. okt. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!