Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elegem van az altatásból,...

Elegem van az altatásból, leszoktassam? Tanácsok?

Figyelt kérdés

10,5 hónapos a fiam, nem akartam rászoktatni, hogy altatom bármilyen módon is, de mégis így alakult, valahogy ö igényelte. lányom 2 éves, mindig egyedül aludt el.

a fiamnak simogatni kell a hátát, délött, délután és ha este nem alszik el szopizás közben, akkor is, ha nem simizem rögtön feláll a kiságyban és követeli, hogy valaki ott legyen vele. néha 20 percig is eltart, a derekam fáj, ahogy be kell hajolni a kiságyba. hogyan szoktassam le? akár sírás árán is?


2012. okt. 18. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell behajolni.

Ülj le az ágy mellé, és dugd be a kezed a rácsokon át.

Én nem hagynám őt magára, véleményem szerint még pici hozzá, főleg ha igényli is.

2012. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
csak sokat mozgolódik, és nem igen fér be annyira a kezem, próbáltam már így is, de nincs türelmem :( a kislányom meg addig be van ültetve a tv elé :(
2012. okt. 18. 14:15
 3/5 anonim ***** válasza:
nálunk is "csak úgy" kialakult, hogy kézben aludt el,vagy a vállamon, hasamon a fiam. De amikor már 10 kiló volt 7 hónaposan, na ott már muszáj volt valamit kitalálnom..Ha nem aludt el szopizás közben, megszeretgettem, adtam egy cuppanóst neki, és a kiságyba tettem. Persze, zokon vette, akkor már fel tudott állni és sírt. Mindég lefektettem, amikor felállt,majd először fél óra, majd pár perc után (és sok sok nap, vagy inkább hét után) magától elaludt. Mára ott tartunk, hogy kézben nem hajlandó(nem tud) elaludni. Így is felkel, hogy nem akar aludni még, de egy kis játék után már repül is az ágyikójába. Tényleg nem volt gyors átállás, de megérte. Most egy éves, majdnem 15 kiló, így tényleg örülök, hogy nem adtam fel. Kitartás kell hozzá, az biztos. És idő. Sírás nélkül nem valószínű, hogy menni fog, de utána a fiadnak is jobb lesz, megtanulja, hogy az az ő kis fészke, szeretni fogja. Sok sikert!
2012. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 20 perc teljesen normális időtartam, felnőttként is kb. ennyi az az idő, ami átlagos körülmények között ahhoz kell, hogy éber állapotból álomba kerüljünk.

Én nem a módszert változtatnám meg, hanem kényelmesebb helyzetet keresnék a simogatáshoz, a rácsokon benyúlva például.

2012. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én már jóval nagyobb voltam, mikor még mindig kértem a simogatást anyukámtól este. Emlékszem, mindig mondtam, hogy "naa, még egy kicsiiit". :) Aztán leszoktam róla. Mikor már nem aludtam el olyan hamar, és el lehetett magyarázni, akkor megbeszéltük, hogy egy kicsit simogat, utána vége. Ha elalszom, ha nem, akkor is.

Én nem szoktatnám le róla. Itt vagyok 20-25 év után, és még mindig olyan jó emlék, mikor anyukám este simizte a hátam. Néha a fiamnak is van ilyenje, akkor én lefekszem a kiságy mellé, és ahogy írták, benyúlok a rácsok között. Ő is mozgolódós, de hamar rájött, hogyha elfordul, odébb megy, nem tudom simogatni, úgyhogy odadönti a hátát a rácshoz, vagy ha kényelmetlen, akkor is úgy fordul, hogy elérjem a rácson keresztül. Néhányszor elmondtam neki, mikor elfordult, és reklamált, hogy nem érem el, és így alakult.

2012. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!