Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz a gyerekeimmel?...

Mi lesz a gyerekeimmel? Annyira el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy epekövem van és műteni kellene. A nagyobb lányom 2 lesz, a kicsi 6 hetes:(:(:(

Próbáltam először,hogy halogatjuk a műtétet, de egy hét alatt kétszer is begörcsöltem, 4-5 órára teljesen padlóra küldd a fájdalom. Már enni is alig merek, mert az jár a fejemben,hogy mikor fog újra előjönni ez az elviselhetetlen fájdalom.


Elvileg 4 napot kell benn tölteni. Mi lesz a kicsivel,hogy fog így szopizin, és mi lesz a naggyal. Épp kilábaltunk a féltékenykedésből és kiheverte a kórházban tartózkodásomat:(


Annyira aggódom,és nem tudom hogyan csináljuk


2012. okt. 19. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is: NE HALOGASD! Nem akarlak ijesztgetni, de egy barátnőm belehalt abba, hogy halogatta a műtétet! Gondolj csak bele, hogy AKKOR mi lenne a gyerekeiddel! Inkább 4 nap anyuka nélkül, mint egy egész élet! Nem lesz semmi bajuk 4 nap alatt, fejj le annyi tejet, amennyit csak bírsz, kapjon mellé tápot, de most a legfontosabb, hogy egészséges legyél!
2012. okt. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz lesz, de kiheverik. Azt a 4 napot amíg távol leszel biztos jobban viselik, mintha nem lennél. Menj műtétre, majd utána is visszaszokhat a szopizásra a kicsi, ha pedig nem, akkor kap tápszert, de TE OTT LESZEL NEKI. És ez a lényeg. A 2 éves meg a következő 1-2 évben még nehezebb eset lesz (nálunk is kicsi a korkülönbség), jön a dackorszaka, a féltékenység még hevesebb lesz amikor a kicsi helyváltoztatásra is képes lesz, de akkor is túl lesz ezen. Ne agyalj ezen a műtét előtt, a gyerekek érdeke is az, ha megműtenek és jobban leszel.
2012. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se halogasd! Anyukámnak volt nemrég, szörnyű görcsei voltak :-(


A műtét maga nem tart sokáig, viszont kapsz majd gyógyszert ami miatt talán nem fogsz tudni szoptatni. Erről beszélj az orvossal. Addig tudsz fejni a kicsi meg kap tápszert.

Nem lesz könnyű sem neked, sem nekik.


A naggyal beszélj, mondjátok el neki hogy ez nem a kicsi miatt van.


Kitartás :-(

2012. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Na most még jobban bepánikoltam:(:(


Első válaszoló, elmesélnéd,hogy mi történt a barátnőddel???Mennyi ideig hallogatta??

2012. okt. 19. 12:24
 5/14 anonim ***** válasza:

Fel a fejjel! Hamar túl lesztek rajta.

Gondolom lesz kire bízni a piciket, apa, nagymama.

Érdeklődd meg, hogy fogsz-e tudni szoptatni vagy a lefejt tejet odaadhatod-e a babának, apa be tud menni érte a kórházba. Ha nem, akkor is fej szorgalmasan, hogy ne apadjon a tejed, a pici pedig addig tápszert kap.

A műtétet tényleg ne halogasd, jobb hamar túlesni rajta.

2012. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*fejj
2012. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én két hétig voltam kórházban 3 hetes baba mellől, de amikor visszatértem, 2 hét alatt sikerült újra csak anyatejessé "válnunk". Férjemnek volt nem olyan rég epeműtétje - nem egy leányálom, de tényleg hamar (kb. 1 hét) felépült belőle és azóta újra ehet rendesen. Jobbulást!
2012. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, tényleg. Nekem ugyanez volt 2 iszonyú begörcsölésem volt a lányom 3 hós volt csak anyatejes a tápszert el se fogadta , a fiam 2 év 3 hós volt.

Én (nem mondom hogy ez jó megoldás) halogattam ...diétáztam inkább, mindent amit lehetett kihagytam, ha éreztem hogy fájni fog (egy két alkalom volt ilyen) akkor 2 nospa meg egy algopyrin...és kibírható volt.

Hálistennek nem volt semmi baj, 12 hónapos volt a lányom amikor végül kivették. Akkor meg már csak este szopizott.

2012. okt. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kitartás és minél hamarabb tudd le ezt! Elhiszem, hogy félsz, de hidd el az a legjobb, ha amint lehetséges megműtenek. Utána megkönnyebbülve, egészségesen újra a gyermekeiddel lehetsz. :)

Nem olyan sok a 4 nap. Biztos van rokon, barátnő, akit meg tudtok kérni, hogy segítsenek be egy kicsit.

2012. okt. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem is értem miért vagy ilyen negatív, pedig semmi okod sincs rá! Ez ma már majdhogynem rutin műtét! Minél előbb megcsináltatod, az a biztos, aztán akkor le van tudva :) Megoldják, hogy a pici babád ott legyen melletted egy babaágyba, külön csecsemősök vigyáznak rá és kérheted, hogy a nagyra is. Ennek nincs is összege. Amíg te alszol, fekszel, addig tápszerezik, etetik, foglalkoznak velük.

2012. okt. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!