Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinél hogyan jelentkeztek/jele...

Kinél hogyan jelentkeztek/jelentkeznek a kimerültség tünetei? Mekkora a babád?

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem 13 hónapos a kislányom és hullámokban jön rám a kimerültség. A szülés utáni első 6 hét volt a legkeményebb, amikor azt mondtuk a párommal, hogy már annak is örülnénk, ha 2 órát alhatnánk egyhuzamban. Akkor volt olyan nálam és a páromnál is, hogy amikor csak nem akart megnyugodni a gyerkőc és ringatni kellett, mi meg baromi fáradtak és kialvatlanok voltunk, hogy most mindjárt ledobom a gyereket és elmegyek aludni. Megbeszéltük a párommal, ha valamelyikünk erre a pontra eljut, akkor a másik szó nélkül kiveszi a gyereket a kezéből és ringatja ő tovább. Mindketten elég jámbor emberek vagyunk és teljesen a rabjai vagyunk a mi kis csemeténknek, úgyhogy így visszanézve elég ijesztő, hogy mit nem hoz ki az emberből a kimerültség. Mostanában, hogy már kezd járni és lepakol-kipakol, leránt mindent ami az útjába kerül és lefejeli az asztalt (mint pl. ma és lett egy jókora púp a fején), enni-inni nem akar, na persze, hogy délután aludni se, akkor kicsit elszakad a cérna, mert éjszaka is rosszul aludt és fáradt vagyok. Ilyenkor lerakom és csinálom tovább a dolgom, Ő meg szegénykém jön sírva utánam és ha utolér megfogja a lábam, feláll és csak úgy tudok arrébb menni, ha vonszolom Őt is magammal. Pont ma vagyok azon a ponton, hogy kikapcsoltam a mobilom (előtte szóltam a páromnak, hogy ne ijedjen meg, ha nem ér utol), hagytam sírni a gyereket, elaludt, leraktam és most így a gép előtt pihenek. Arról már nem is szólok, hogy közben bementem a fürdőszobába és őrjöngtem egy sort, földhöz vágtam néhány kozmetikai cuccot, aztán kijöttem és csináltam mindent tovább, mint azelőtt. (Ekkor már a gyerek aludt) Hát így jön ki a stressz. Sokszor még délután 2-kor is hálóingben rohangálok és azt se tudom, hogy hol áll a fejem.
2012. okt. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én lányom 15 hónapos múlt, és kezd egyre akaratosabb, hisztisebb lenni, eddig se volt semmi, de amiket mostanában levág, hát borzasztó. Én egy iszonyat türelmes ember vagyok, mindig azt hittem, hogy tuti én leszek a legtürelmesebb anya a világon, hiszen ha mindenkivel az vagyok, akkor a saját babámmal jóhogy! De mikor egész délután a polcot mutogatta és már levettem neki mindent és csak mutatja és ő,ő,ő,ő (mert hogy beszélni még nem tud) gyorsan lesöpörtem mindent a polcról, hogy na akkor válasszál és kijöttem a szobából, otthagytam. Kb. 10 másodperc múlva visszamentem dühösen, hogy ugyan mit csinál, de csak ott ült a szoba közepén csöndben és nézett. Én meg sírtam.
2012. okt. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!