Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babámnak 5 napja...

1 hónapos babámnak 5 napja nincs kaki, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Csak anyatejes, puki van bőven, egyre büdösebb...
2012. okt. 19. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyan így vagyunk mi is!!

Ne várd meg míg 5 napig nem kakil..mert a hasa fáj neki nagyon....nem tud űríteni és folyton rá eszik.. :S

Tornáztasd meg ha nem sikerül mi nekünk Laevolacot ajánlottak a patikába (hashajtó) újszülött kortól használható...vagy még a lázmérő de óvatosan!

(5hetes baba anyukája :) )

2012. okt. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi is jártunk így, míg anyatejes volt, 4 napig nem kakilt, szaga volt rendesen (alig bírtam megmaradni ha szoptattam,mert halkan mindig eleresztette:)). Tudom, h az nagyon rossz korszak volt neki, hiába mondják az okosok, h anyatejes babának heti 1 elég, azért mki más menjen már el hetente 1x wc-re, nem tudom h éreznék magukat. Ha 2 napig nem volt neki, akkor a 2. este meghőmérőztem és 2 hét alatt teljesen beállt neki, utána napi 1x-2x kakilt és nem szokott hozzá.
2012. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2 kisfiú anyuja vagyok, mind a kettőt lázmérőztem ilyen időszakban. én soha nem vártam 5 napig, 3 nap után belemártottam popsikrémbe a hőmérő végét és óvatosan a fenekébe dugtam és fel-le illetve jobbra-balra mozgatva megkakiltattam. 4-5 másodperc után csak úgy jött a kik és meg is könyebbült. próbáld ki nyugodtan, nem fáj neki, csak ne nyomd mélyre. nekik csak elég az inger. kb 5 mm-re dugtam be és kész.

nem szoktak hozzá! (mármint a hőmérőzéshez)

2012. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kisfiam csak anyatejes. Eleinte minden szopi után volt kaki, már egy ideje azonban csak heti 1 vagy 2 alkalommal. De nem változott a kedve, ugyanolyan mosolygós, és ő is sokat pukizik, egyre büdösebbet. Amikor viszont kakil, NEM kemény, nem erőlködik nagyon, és ugyanolyan kenőcsös állagú. Ez csak azt jelenti, hogy teljes mértékben hasznosítja az anyatejet. Így ha nem fáj a pocija, nem kínlódik, akkor ne adjál neki semmit és ne lázmérőzd. Előbb beszéld meg a dolgot a védőnővel és a gyerekorvossal.

Az első alkalommal én gondolkodtam, hogy meddig várjak, de pont "produkált" egy adagot, mielőtt mentünk a védőnőhöz. Akkor már pont 1 hete nem kakilt.

2012. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!