Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám a 6 hetes...

Hogyan tudnám a 6 hetes babámat cumizásra rá szoktatni?

Figyelt kérdés

Az a baj... hogy nem bírja ki 2-3 óráig hogy ne egyen.

Nagyon hasfájós is..mindennel próbálkozok nem sikerül :/ Kakilni se kakil...azért mert én sajnos megsajnálom és cicizetem...és nem tudja megemészteni a gyomra... néha köpi ki ,meg öklendezik...de ott tartom neki kézzel..és folyton forgatja a fejét..de még az ujját se cumizza...és valami megoláds pedig kell lennie..ezért gondoltam a cumira.



2012. okt. 19. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem túl sűrűn eszik,én 4 óránként etettem a kisfiam ennyi idősen és abbahagytam az éjszakai etetést,csak teát kapott.Nekem is volt ilyen gondom,ha nyűgös volt én is ciciztettem és kapott espumisant az emésztés miatt,hát az lett belőle,hogy kórházban kötöttünk ki,diagnózia:helytelen táplálás.Nem biztos,hogy a cumi a megoldás,sőt állitólag jobb ha nem cumizik(az én picinyem nem bírja ki cumi nélkül,pedg már 14 hónapos)
2012. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Nekem 2.5 hónapos a babám, ő az első... Sokáig azthittem, hogy a hasa fáj, azért sír... A lábait is rángatta fel, tutira hasfájásnak hittem. Aztán rájöttem, hogy nincs tápértéke a tejemnek, vagy nem is tudom h fogalmazzak, egyszerűen nem lakott jól, így mindíg evett volna. Ezt kb 3-5 hetes koráig tapasztaltam. Mondjuk látható is volt, amikor fejtem, h az elején még szép zsíros volt, utána meg semmi színe, tiszta vizes volt az egész, pedig lefejtem 1-2 dl-t is. A védőnő mondta, h adjak neki tápszert. Onnantól mint akit elvágtak, semmi baja sem volt, többet nem sírt, csak annyit mint egy normális baba (ha igényei voltak). Nem lehet, hogy nálatok is ez lehet? Hogy nem lakik jól? Mert ha ez van, ne szoktasd rá, vagy erőltesd neki a cumit, ha nem kell neki! Tehát lehet, h eszik-eszik, de csak a vizes tejet nyeli, amivel jól lakni ugye nem lehet...
2012. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első: Nem az én dolgom, de azért egy 6 hetes babának nem teára van szüksége éjszaka,hanem táplálékra..
2012. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Emmami ***** válasza:

Szia!

Remélem tudok segíteni! Az én babám most 7 hetes, hetekig ugyan ezzel a problémával küzdöttünk. Nem a cumi a megoldás. Első sorban az étkezésedre kell NAGYON odafigyelned. Nézd meg mit ajánlott mit nem ajánlott szoptatás alatt. Emellett én vércsoport szerinti étkezésre is áttértem, mert ugyanaz a vércsoportunk. Amit még tehetsz, ha használsz bimbóvédőt, ne használj, mert nagyon sok levegőt nyel közben mellette. Ha nagyon mohó, akkor vedd le többször közben büfizni. Mert ha a levegőre eszik bántani fogja a pociját. Ha nem tud büfizni, mert nálunk ez is baj volt. Akkor vegyél Infacol-t és adj minden étkezés előtt. Amitől még fájt a babám hasa, hogy 1,5 liter Laktoherb teát ittam naponta, ez sok volt neki. Visszavettem ott is a mennyiségből. És még egy nagy segítség, vegyél szélcsövet! Nem szabad állandóan használni, de amikor nagyon fáj a pocija nagyon meg tudod könnyíteni, ha segítesz a gázoknak és a kakinak távozni. Nyugodtan etesd igény szerint. Nem kell csak ezért cumira szoktatni. Nekem a fent leírtak nagyon sokat segítettek. Ha a gyomor éretlensége a probléma, és ez akkor derül ki, ha már a fent leírtakat kiküszöbölted, akkor tudsz venni még egy Colief nevű cseppet. 7 ml kb. 3800 ft, ez laktáz enzimet tartalmaz, ami segít lebontani az anyatejben lévő tejcukrot. A tej cukor okozhat gázképződést a belekben, pocakban.


Jó egészséget, nyugodt napokat!

2012. okt. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT:) mindennel probálkozok:)
2012. okt. 24. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!