Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kezdtétek el...

Mennyi idősen kezdtétek el kanállal egyedül evésre szoktatni a babátokat?

Figyelt kérdés
16 hós a fiam, gondoltam a napokban elkezdeném úgy, hogy adok neki is egy kanalat, had kanalazzon. Ti mennyi idősen kezdtétek?
2012. okt. 6. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Néhány napja kezdtük, bár még csak ott tartunk, hogy hagyom, hogy az ő kanalát belemártsa az ételbe és a szájába teszi. Igazából nem tudja még kanálra tenni az ételt. 14 hónapos.
2012. okt. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
7 hónapos a fiam, pont tegnap etetés közben "magyarázta" el, hogy nagyon szeretné megkaparintani a kanalat. Odaadtam neki, bár féltem, hogy majd eldobálja, meg dobol vele, de nem, szépen a szájához emelte, ahogy én szoktam és csócsálgatta. Persze a kaját még nem tudja rátenni a kanálra, de eljátszotta, mármint nyúlkált a tányér felé a kanállal, aztán a szájába tette és ezt megismételte többször is.
2012. okt. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18 hós a lányom, és szinte az elejétől van nála kanál mindig, tehát 6 hós kora óta, nagyon hamar kérte már, én meg a kezébe nyomtam. Persze "használni" csak később kezdte... nem emlékszem mikor,de már rég óta, eleinte folyt minden ki belőle, de én igazából mindig megengedtem neki hogy próbálkozzon, gondoltam így tanulja meg. Anyukám mindig mondta, hogy ő ezt nekünk soha nem engedte volna, mert tényleg úszik ilyenkor minden... én viszont inkább feltakarítom, de nem csak azért mert ilyen következetesen kanálra szoktatós vagyok, hanem mert nem is tudok neki nemet mondani, ha kéri a kanalat, inkább odaadom, addig is csönd van ;), ő is lapátol valamit, ügyeskedik, addig én is lapátolok az ő szájába. Aztán ő etet engem, szóval jól elszórakozunk. Szóval mi mindig is legalább két kiskanállal ülünk le enni (vagy hárommal, mert közben ami az én kezemben van, azt is kiveszi, a másikat ledobja, stb). Már egy ideje nagyon ügyes, tésztát is felvesz a kanálra egy kézzel, és beleteszi a szájába anélkül hogy lepottyantaná. A joghurtot is már sokszor úgy eszi, hogy rendesen kanalazza, és nem fordítja ki a kanalat, hogy minden kifolyjon. Tehát szerintem érdemes hagyni őket, hadd próbálkozzanak, úgy tanulnak. Én pl ha tízóraira beültetem a székébe, és elé teszek egy joghurtot egy kiskanállal, akkor legalább addig nyugi van, míg felteszem az ebédet főni. Aztán lehet, hogy komplett átöltözés következik, de legalább mindenki boldog.
2012. okt. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10hósan már tuti próbálkozott pacsmagolni a kanállal, egyedül még most 20hósan sem megy tökéletesen, de az étel felét már hagyom hogy próbálkozva egyedül egye.
2012. okt. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kislányom 13 hónapos és mióta hozzátáplálom (5 hónapos kora óta) kap egy kanalat a kezébe. Mostanában szépen belemeríti az ételbe, de általában engem etet. Párszor vitte csak a saját szájához a kanalat úgy, hogy volt is rajta valami.
2012. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a 7 hós baba nagyon ügyes, de szerintem inkább csak játszott.
2012. okt. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindig is előtte volt a kanál, megfoghatta, ennek ellenére későn tanult meg enni vele. Kb. másfél éves volt, amikor elé tettem egy tál spenótot, még elszaladtam valamiért, és mire visszaértem, már buzgón lapátolt. :) Szóval képes volt rá, de ezután sokáig még csak kézzel evett (az, hogy etessem, egyikünknek sem volt ínyére), 2 évesen kezdett szépen kanállal enni.
2012. okt. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én fiam is 16 hós. Már kb két hónapja két kanállal eszünk. Ő is próbálkozik, én közben etetem. De rájött, hogy villával jobban sikerül, így mostanában villával eszik. Rászúrja az ételdarabokat és bekapja. Ez tényleg könnyebb, mint egyensúlyozni a kanállal.
2012. okt. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!