Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl korán altatom igaz?

Túl korán altatom igaz?

Figyelt kérdés
2.5 hónapos a fiam, este 7kor fürcsi, kajcsi és fél 8kor már ágyban van, kb 19:45-20:00 között be is alszik. Az éjszakák még jók is lennének, mert 2kor kel, után fél 6kor, vissza alszik kb fél órára és 6kor már annyira kivannak pattanva a szemei, h lehetetlen visszaaltatni... Délutánonként is sokat alszik, ha akarom ha nem, ő akkor is bealszik. Kb délután 4 órahosszát alszik, tehát 12:00-19:00 ig 3 órát van fent, plusz délelőtt is alszik úgy kb 2 órahosszát. Hagyjam, hogy 6kor keljünk, vagy fektessem később? Az a baj, h így ált be a rutin, vagyis hát az evése.. Nem tudok húzni azon, h később egyen, mert percre pontosan kéri...És így pontosan 7kor kellene vacsiznia, csak ugye akkor elviszem fürcsizni, ahol imád lenni és így nem kér enni, de 15 perc múlva már kapja is. Vagy azzal lehet a baj h délután sokat alszik? Reggel ugye felébred 6kor, de fél 8kor már úgy alszik mint a tej... :S
2012. okt. 19. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is így volt, bár a lányom még 6 után visszaaludt. Ha nappal jól alszik, én nem bolygatnám meg a már beállt rendet.
2012. okt. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Felkelteni semmiképpen sem kelteném, csak nem értem miért pattan ki 6kor, de fél 8kor meg ugy visszaalszik 2 órahosszára, h senki sem bírná felkelteni:)
2012. okt. 19. 19:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Valószínű neki ilyen a bioritmusa!hiába altatnád később ő így állt be!

De szerintem még mindig jobb így,mert az én kislányom(5,5hós) este 11nél előbb semmiképp sem alszik el viszont reggel 9körül kel(sok-sok ébredéssel éjszaka)

Egyik nap azt olvastam hogy a baba alvási ritmusa megegyezhet az anyukájáéval ahogy a 9hónap alatt volt a pocakban!Nálunk ez nagyon igaz(sajnos)

most az óraátállításban reménykedem bár az nektek nem fog jól jönni...

2012. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jajj hát az tényleg nem fog jól jönni :)

Kelhetne 9kor is, mert én a 9 hónap alatt mindennap 9kor keltem és mondjuk 11kor feküdtem le este :) És vagy ezerszer felkeltem pisilni éjszaka :)

2012. okt. 19. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:

dehogy kéne kevesebbet aludni, 2,5 hónapos baba, naná, hogy nappal sokat alszik! majd egy évesen fog 1x aludni! enyém 7 hónaposan állt át a 3 alvásról 2re, 2,5 hónaposan még 4x is aludt nappal!

reggel meg persze, hogy felkel 6kor, már az, hogy 11 órát alszik, messze túlszárnyalja az átlagot, szerintem szuperül alszik a babád, nem hiszem, hogy elégedetlenkednek kéne!

2012. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor jjó. Majd ahogy nől és kevesebbet alszik nappal, biztosan tovább fog reggel is 1-2 órával. Addig meg kibírom, elvégre csak 2x kell hozzá felkelnem, eddig kb 3-4 x is keltett, de kb 2-3 hete beállt nála az éjszakai 2.
2012. okt. 19. 20:40
 7/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

hát ha majd a fektetés idő nem változik akkor azért ne nagyon bízz abban, hogy ki fog ez még tolódni :)

enyém 3 éves, már nem alszik délután, de éjjel 11 órát alszik :)

f9-kor fekszik le és f8kor már a hátamon ugrál ;)

sok minden fog még változni, de ha tovább aludnál akkor majd az óraátállításkor tudsz cseleskedni, negyed-fél órákkal tologatni a napirendet :)

2012. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De, ki fog tolódji. Az enyém 8 hónapos koráig hajnali 4 és 5 között kelt. Majd szépen, fokozatosan tolódott ki. Most egy éves és beállt 7 órára. Fél 8-kor fekszik.
2012. okt. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ilyen volt a kislányom. Most 15 hónapos és a következő a napirend: reggel 5:30-kor kel, eszik - játszik és kb 8-tól 10-ig alszik. Utána játék egész nap. Este fél 7-kor fürcsi, és alvás reggel fél 6-ig. Ez 10 hós kora óta van. Én nem bánom, mert reggel míg alszik, megfőzök és utána miénk az egész nap. Este mivel hamar fekszik van időm vacsorát készíteni, elpakolászni. Őt már be lehet vonni a takarításba, neki az is játék. Együtt csinálunk mindig mindent.
2012. okt. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!