Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy altassam...

Mit tegyek, hogy altassam másképp? Nem akar a babám,3,5 hetes, csak a a babakocsiban elaludni. A kiságyban ha elalszik és becsempészem,1 percen belül felébred.

Figyelt kérdés
Túl kemény neki a kókuszmatrac?Mit csináljak,nem akarom hogy folyton a babakocsiban legyen....de csak ott alszik.ha hulla fáradt,akkor sem hajlandó a kiságyban maradni.Kétségbe vagyok esve.Mit csinálok rosszul???
2009. aug. 8. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Semmit nem csinálsz rosszul. A babakocsit valószínűleg köti a "sétákhoz" , és pozitív kötödése van hozzá. A kókuszmatrac pont jó neki; azt mondják még a szakértők is, hogy az a legegészségesebb, legjobb. Karodban, a Ti ágyatokon el tudna aludni? (Akkor onnan finoman át lehetne tenni) Cumit használsz? (nyugtatja)

2009. aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát tényleg lehet, hogy kemény neki a kókuszmatrac. Próbáld ki, hogy teszel a matrac alá egy vékony takarót ami puhább és azért van vastagsága. Ha úgy se alszik el, akkor nem a matrac miatt nem alszik ott. Még egyébként nagyon pici ez még fog változni.
2009. aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bocsi a matrac fölé. :)
2009. aug. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát az én gyerekeimnek sem volt kényelmes a kókusz matrac,szerintem olyan rajt aludni mint régen a szalmazsákon.Ki is cseréltem szivacsra.

De a kisbabák szeretik a szűk helyeket kis fészkeket kuckót,talán a babakocsiban jobban biztonságban érzi magát azért alszik ott jobban.

Rakj köré a kiságyba szopipárnát ha van,vagy takarókat.

2009. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A mi ágyunkon csak ritkán van,főleg cicizéskor,akkor elalszik,de ha onnan teszem be is felébred,karból is sajnos.már próbáltam a puha takarójával együtt betenni,hasztalan.tanácstalan vagyok és fáradt.de megfogadom a tanácsot,s ha kell 5 ször is beteszem,még ha fel is ébred.de csak nappal,mert tegnap hajnalban is megcsináltam,fél 2-től fél 5-ig inkább nem aludt.
2009. aug. 8. 11:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Az Én lányom is ugyan ezt csinálta. Volt hogy éjfélkor is tolta az apja :) Arra már nem emlékszem, hogy szokott le erről. De 2 hónapos korában már ágyban aludt mert kint hideg lett volna :)
2009. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kitartás, elmúlik :)
2009. aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia. Én azt csináltam, hogy felkelés után cici, majd egy óra fentlét és utána pici ringatás és amikor már majdnem alszik,de még éber állapotban van, betettem a kiságyba. Az elején kb 1hétig, sokszor felkelt a lerakást követően, akkor simogattam a hátát vagy a hasát, de nem vettem ki. Egyre kevesebb lett a ringatás és a simogatás, most már egyedül alszik el ha beteszem. Néha fogzáskor van egy kevés ringatás, de talán két perc. Nagyon fontos hogy mindenképpen akkor tedd le aludni amikor tényleg álmos, ellenkező esetben csak azt éred el hogy felpörgeti magát. 6hónapos korukig aránylag könnyű átszoktatni a ciciről és a kocsiban alvásról, utána már nagyon nehéz.

Olvass egy kicsit az alvási és altatási problémákról a kismamablog oldalon.

2009. aug. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,s megpróbálok minden tanácsot,mert hát vesziteni valónk nincs!
2009. aug. 8. 12:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt a helyzet az én kisfiamnál is mikor hazahoztuk a kórházból, ha betettem a kiságyba perceken belül felébredt és sírt. Másnap tettem a kókuszmatracra egy puha frottír törölközőt a lepedő alá és láss csodát azóta semmi probléma, szeret a kiságyban aludni úgyhogy biztosan kemény és hűvös volt neki a matrac. Majd később megpróbálom, hogy kiveszem a törölközőt mert így a kókuszmatrac nem igazán tud szellőzni....de egyelőre így marad.
2009. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!