Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elalvás, másoknál hogy van?

Elalvás, másoknál hogy van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisbabám csak úgy tud elaludni, hogy álomba ringatja magát.Már látszik, hogy álmos, dörzsöli a szemét. Persze felveszem, ringatom, hogy elaludjon, akkor mindenféle hangokat ad ki, nyöszörög, mélyeket pislog, aztán hosszú percek múlva elalszik. Ha nem várom meg és úgy rakom le aludni az ágyba akkor előbb utóbb sírni fog.

Erről le lehet szoktatni? Vagy neki ez egy szükséges dolog?


2012. okt. 20. 19:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Érdekes amúgy, hogy mikor éjjel felkel egyáltalán nem kell ringatni, kaja után csak lerakom, betakarom és alszik, sőt át is szoktam pelenkázni, mert többször jártunk úgy, hogy reggelre tiszta pisi lett, így mindig így teszem. Szóval akkor nem kell ringatni, mondjuk akkor nagyon sötét van a szobába, nappal azért nem sötétítenék be.


Az a baj, hogy ha hagyom nyűglődni, az elején még halkabban csinálja, aztán egyre erősebb, zokogós lesz, nem úgy érzem, hogy így meg tudna nyugodni és elaludni.

2012. okt. 22. 11:11
 12/13 anonim ***** válasza:

A kisfiam 1,5 évesen teljesen leszokott a ringatásról. Egyszer megkérdeztem, hogy mi lenne, ha ma összebújva aludnánk el. Tetszett neki, azóta így van.

3-as voltam.

2012. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

A kisfiam épp ma döntött úgy, hogy nem kér többet a ringatásból. Leültünk a hintaszékbe ahogy szoktunk, de elkezdett nyüglődni, sehogy se volt jó neki, gondoltam beteszem a kiságyba és meglátjuk mi lesz. Egy darabig halkan gügyögött az alvós állatának, aztán pár perc múlva egyedül elaludt.

Ennyit arról, hogy elrontjuk a gyereket a ringatással :)

Én úgy látom, hogy pont azért lett ilyen önálló és magabiztos (nem csak az alvásban, már hónapok óta órákig eljátszik egyedül), mert biztonságban érzi magát, tudja, hogy ha jelez ott leszek, így nem esik pánikba, ha nem vagyok mindig ott.

Szerintem ha megadjuk a babának azt a közelséget, szeretgetést, amit igényel, azzal csak jót teszünk a személyiségének, könnyebb lesz a leválás.

2012. okt. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!