Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elalvás, másoknál hogy van?

Elalvás, másoknál hogy van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisbabám csak úgy tud elaludni, hogy álomba ringatja magát.Már látszik, hogy álmos, dörzsöli a szemét. Persze felveszem, ringatom, hogy elaludjon, akkor mindenféle hangokat ad ki, nyöszörög, mélyeket pislog, aztán hosszú percek múlva elalszik. Ha nem várom meg és úgy rakom le aludni az ágyba akkor előbb utóbb sírni fog.

Erről le lehet szoktatni? Vagy neki ez egy szükséges dolog?


2012. okt. 20. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

csak úgy tudod leszoktatni,hogy amikor már a köztes állapotba van akkor lerakod.ahogy írod,sirni fog de ileynkor ne vedd ki, csak menj be vigasztald meg,aztán menj ki megint. egy kicsit hagyd (1-2percig) sirdogálni,és megint bemész.az elején ez fárasztó,de megtanul egyedül elaludni. viszont biztonságba érzi magát,hiszen nem hagyod teljesen magára,mert időközönként bemész hozzá.


hány hónapos egyébként?

2012. okt. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
szükségesnek nem szükséges.-ez csak megszokás kérdése.
2012. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan le leszek pontozva, de az én kisfiam nem tudott egyedül elaludni. Én is próbáltam, letettem, sírt, bementem, simogattam, stb., ahogy kell. Nem ment se neki, se nekem. Biztosan nekem nem ment jobban, de ez van. 15 hónapos koráig ölben altattam, aztán pedig úgy, hogy ott voltam/vagyok vele amíg elalszik. Olyan gyorsan elrepült az a 15 hónap! És visszagondolva milyen klassz is volt, hogy minden este engem ölelt, míg elaludt. Még ha a végén már nehéz is volt. :)Ez a korszak is elmúlt...és én túléltem.

Ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy ha Neked nem teher a babádat ölben altatni, hát tedd azt! Gondolom mindenki azzal riogat, hogy 3 évesen is majd ringatnod kell! Ne aggódj, nem kell! :)Leszoknak róla, mint annyi más dologról.

Csak csináld úgy, ahogy a legjobbnak érzed, a babád és magad számára is.

2012. okt. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős?

Szerintem egy pár hónapos babánál teljesen normális dolog, hogy elalváskor szüksége van az anyja közelségére, ringatására. Szerintem add meg neki ezt, igaza van az utolsó válaszolónak, gyorsan elrepül ez az időszak, nemsokára ciki lesz neki, ha ölelgeted, akkor majd visszasírod ezt, hogy milyen jó volt összebújni vele :)

Az én kisfiam 8 hónapos, esténként mindig elringatom a hintaszékben, egyáltalán nem teher ez a pár perces rituálé, sőt, talán én jobban élvezem, mint ő :)

Nem aggódok amiatt, hogy majd nem fogom tudni leszoktatni erről, nem sok tizenévesről tudok, akit az anyukája ringat álomba :)

2012. okt. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4,5 hónapos a babám


próbáltam hogy lerakom majd mikor megint erősödik a nyűgősködő hangja felveszem, kb harmadszorra már elalszik.

nem zavar annyira, csak nem tudtam mennyire normális, mennyire van más babáknál is, nem hallottam még ilyenről.

Nap közbeni alvásoknál is ez van, látom rajta, hogy már sehogy sem jó, meg dörzsöli a szemét, nyűglődik akkor megint elkezdem így ringatni, és így tud aludni

Persze van, hogy játék közben elalszik nem kell ringatni, de ez nagyon ritka.

2012. okt. 21. 09:29
 6/13 anonim ***** válasza:

nem értem miért lettem lepontozva.nem azt írtam hogy hagyja üvölteni a gyerekét. azzal én sem értek egyet!


nálunk nagyon bevált ez a módszer,és azóta éjjel-nappal amikor álmos,nem kell egyáltalán ringatva altatnom órákig,hanem cdsak lerakom és párpercmúlva alszik is. kivéve amikor beteg v. fogzik

2012. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én fiamat sosem kellett órákig ringatni...

A rövid ölben altatásnak az a titka, hogy akkor vesszük fel a babát és kezdjük ringatni, amikor már álmos és nem akkor, amikor mi akarjuk hogy aludjon. :)Kisfiam kb 5 perc alatt elaludt, soha nem ringattam órákig. A mai napig akkor megyünk aludni, ha álmos és pár perc alatt elalszik. Az már más kérdés, hogy ez általában ugyanabban az időpontban van este, tehát nem össze-vissza alszik.

Te is azt írod, Kérdező, hogy ringatással pár perc alatt elalszik. Akkor a Te babádnak így könnyebb elaludni, mint egyedül. Légy partner benne és ringasd.

Ismerek én is olyan gyereket, akit soha nem lehetett ringatni, mert kifejezetten zavarta. Sokkal könnyebben elaludt már pici baba korában is, ha berakták az ágyába és nyugi hagyták. Van ilyen is és olyan is.

3. voltam.

2012. okt. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ezt hogy érted utolsó:

ogy akkor vesszük fel a babát és kezdjük ringatni, amikor már álmos és nem akkor, amikor mi akarjuk hogy aludjon.

én úgy gondolom akkor ringatom mikor álmos, hiszen a jelek arra utalnak.

Kérdés még az, hogy meddig lesz ez így, hiszen azért még biztos rendben van így és biztos az is marad még, de pl 2 éves korában már nem kéne majd így elaltatni szerintem.



Én mindenkinek zöld kezecskét adtam :) senkit sem pontozok le!!!! minden válasz hasznos :)

2012. okt. 21. 18:04
 9/13 anonim ***** válasza:

nyilván én is akkor kezdtem el altatni amikor álmos,de ha el is aludt viszonylag hamar,akkor meg amikor le akartam rakni rögtön felébredt,és ez miatt tartott órákig az altatás. és amikor van mellette még egy 2,5 éves is akkor tényleg nincs erre időm. ezért folyamodtam ahhoz hogy megtanuljon egyedül elaludni-de ez nem azt jelenti,hogy berakom az ágyba és kész..-hanem elötte mi is összebújunk,stb. egyébként ennek nagy előny az,hogy amikor éjjel többszőr megébred akkor nem kell megint órákig ringatni,hanem simán vissza alszik.


akinek csak esti elalvásnál kell pár percet ringatnia és éjjel sem kel fel-annak szerencséje van! ez esetben nem kell változtatni ezen a szokáson

2012. okt. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én pont ezért nem akartam,hogy teljesen megszokja a ringatva altatást,mert az unokatesóm még a 4éves lányát is ringatva altatta,mert máshogy nem tudott elaludni..
2012. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!