Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres pótlás 5 hónaposan?...

Tápszeres pótlás 5 hónaposan? Ugye nem ártok ezzel Neki?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 hónapos és néhány napja éjjel is 3-4x kel enni. Úgy érzem nappalra a 3 órára elegendő egy alkalommal a tejem, de éjjel már lassan 3-4 órát sem bír ki egy alvással. :(


Milyen tápszert ajánlanátok és mennyire kell fokozatosan bevezetni? Nyilván nem este adnék neki először, de hány alkalommal és menyit adjak, mielőtt estére kap egy rendes adagot?

Mi történhet ha allergiás rá a kipirosodáson, hasfájáson kívül??


CSak estére adnék cici mellé Neki egy keveset, mert úgy hátha jobban és többet aludna, ha tele a pocak és nem emészti meg olyan könnyen, mint az anyatejet.



2012. okt. 21. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korban már nem ártasz neki, de korábban sem, hiszen már lassan kezdheted a hozzátáplálást. Nem lehet, hogy a foga miatt ébred többször? Egyébként lehet, hogy el sem fogja fogadni a tápszert. Az hozzászokatásról nem tudok nyilatkozni, mert az én fiam nem tápszerezett, bár hasonló okból volt hogy próbáltam adni, de nem fogadta el, nem ízlett nemi.
2012. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nemi=neki
2012. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Estére is adhatsz neki. Mi ugyan így voltunk,sokszor megébredt a kicsi,adtam neki szopi mellé tápszert is és végig alussza az éjszakát,csak éhes volt. :(
2012. okt. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a foa lenne, mert próbáltuk kenni éjjel krémmel az ínyét és nyugtattuk is, itattuk, hátha csak szomjas, vagy felriadt, de nem, cici kell neki, de sokat lusta enni, csak amennyit épp kedve van, talán ezért is ébred többször, DE a tápszerben azért reménykednék, mert azt könnyebb meginni, jobban eltelíti és ízlik is Nekik állítólag, így hátha többet enne és így tovább is aludna egyhuzamban...
2012. okt. 21. 18:38
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Nem hiszem, hogy ártanál, de én nem tenném.

Bármilyen okból kelhet sűrűbben, fájhat valamije, és a foga is lehet. De lehet az is, hogy szomjas. Lehet az is, hogy valami miatt nyugtalan, esetleg idegesek vagytok valami miatt, és ezt ő is érzi. De lehet, hogy csak egyszerűen csak babusgatásra van szüksége, rád. Nem egy cumisüvegre.


Nálunk hasonló volt, és egyszer csak elmúlt. Nem tudom, mi volt a gond, nem sikerült rájönni.

Úgyhogy én a helyedben nem adnék neki tápszert. Tudom, hogy nehéz és fárasztó, de túl kell élni. Esetleg - ha nem ellenzitek - vedd magad mellé, akkor nem kell folyton felkelni. Kitartás!

2012. okt. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fiam is gyakrabban kezdett ébredni 5 hónaposan, lányom is. Nem azért mert kevés volt a tej. Elég sok gyerek az 5-6. hónaptól, a második félévben többször kel éjszaka (mozgásfejlődé, fogak, ingerek... stb. miatt). Én nem adtam nekik semmit, csak az anyatejet éjjel.
2012. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!