Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtátok, hogy nem szabad...

Tudtátok, hogy nem szabad kifelé hordozni?

Figyelt kérdés

Utánanéztem és tényleg így van! Kicsit zavar a dolog, mert én csináltam már és amiket olvastam róla, az viszont teljesen jogos. Pl: Az ágyékrész fokozott terhelése miatt deformálódás, fiúknál herezúzódás alakulhat ki. Vagy ingertúltengés: a babának nincs lehetősége elbújni az ingerek elől, nem bújhat a hordozóhoz. (én még felnőttként is szeretek páromhoz bújni, ha megijedek, gondolom ez a babáknál fokozottabban van jelen).

De ez is igaz, hogy nem valósulhat meg a fiziológiailag helyes teshelyzet, így a gyermeknél tartáshibák és hátfájás alakulhat ki. Mert azt tudom, hogy anatómiailag, illetve ortopéd orvosok is javasolják a hordozást, de nem kenguruban, mert például egy kendőben a baba csípője a helyes tartást veszi fel.

Amit nem értek és erre várok véleményt: miért nem figyelmeztetik az anyukákat???? Egyik filmben is ezt láttam és az ember azt hiszi, hogy ez jó és helyes, és lám, mégsem! A média úgy hazudik, hogy a babámnak rosszat tesz???


2012. okt. 22. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Igen, tényleg nem szabad-na.

Én kendős anyuka vagyok, de sokat babakocsizunk, szóval nem megszállott fajta.

A városunkban rajtam kívül egy kendős van, és sok kengurus, de azok szinte kivétel nélkül mind kifelé hordoznak, a baba olyan borzasztó pózban van, hogy rossz nézni, a szülők meg röhögve beszélgetnek a barátokkal, és büszkék, hogy ők milyen jól csinálják. Nem egy alkalommal szóltam, kedvesen, halkan, hogy ez nem egészséges, és még senki sem köszönte meg, senki sem tette normál helyzetbe azt a szegény gyereket, volt, aki visszaszólt, hogy máshol is így látta, filmben is így látta, stb... Ennyit a hülye filmekről. Rossz látni az ilyet... ha azt szeretnék, hogy a gyerek többet lásson, vegyenek mei-tai-t, magyarindát, kendőt... és hordozzák akkor háton!!!

2012. okt. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem a herezúzódásnál akadt fel a szemem. Fiamnak nem akarok rosszat. És unokákra is vágyom tőle. :)
2012. okt. 22. 23:44
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Szia ez a kérdés engem is eléggé foglalkoztat ,én is vettem olyan kengurut amiben kifelé is lehet hordozni a babát bár még csak itthon próbáltuk ki mikor beállítottam hogy "jó" legyen bár igazán sem a lányomnak sem nekem nem volt kényelmes úgy...A kendőktől viszont még mindig félek kicsit mert bennem van hogy mi van ha megfullad a kendőben,bár gondolom ez nem áll fent ha jól csinálok mindent ,jól kötöm magamra és a baba is jól van benne...
2012. okt. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én kendőben hordozom kicsikém, és megesett, hogy kifelé nézett.

Mert azt hittem jót teszek. Most olvasgatom még a szakirodalmat, egyre többet tudok meg, és örülök, hogy nem történt baj.

És tény, hogy ha megijed, a szirénát nem szereti, akkor szorosan hozzám bújik.

2012. okt. 22. 23:49
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Én sajnos saját tapasztalatból tudom, mert tagja vagyok az első generációnak, akiket kenguruztak, kifelé, ráadásul engem nagyon sokat. Az eredmény: gyerekkorom óta tartó gerincferdülés, csigolyaelcsúszás, csigolyatörés, sérv, keresztcsont és farokcsonttörés :( Utólag bebizonyosodott, a kenguru okozta... Szóval, ha lesz gyerekem, biztos, hogy nem fogom kenguruban sem vinni, nemhogy kifelé (én az elején kendő később mei-tai párti vagyok egyébként).
2012. okt. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez nagyon durva. :O
2012. okt. 22. 23:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Mikor nezelodtem hordozás témában, utánaolvastam nagyon, mert nem akarok rosszat a babámnak. Szerintem ha csak vki annyi fáradtságot vesz h több ezer ft kiadása előtt beüti a googleba h hordozás, az első találatok közt ott van h a kenguru és a kifelé hordozás is káros. És tényleg idegesítő h a filmekben a rossz gyakorlatot népszerűsitik :( Amúgy nekem manducám van :-)
2012. okt. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én Férjem (orvos) egyszer figyelmeztetett egy anyukát, aki úgy hordozta kendőben a pár hónapos gyerekét, hogy a gyerek hóna alatt úgy volt valahogy vezetve a kendő, hogy a karjai, vállai fel voltak húzódva (remélem, érthető ...), hogy ez milyen karideg-sérülést okozhat.

Hát, amit az anyukától kaptunk, nem tesszük ki az ablakba.

Tényleg hihetetlen az emberek elvakultsága. Biztos jó dolog a hordozás, de néha valóban rossz nézni, hogy milyen tartásban, pózban van az a szerencsétlen gyerek, sokkal jobb lenne, ha babakocsiba raknák ...

2012. okt. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy az az anyuka csak tájékozatlan volt? Én internetről tanultam kendőt kötni, mai napig imádjuk és elolvastam róla, amit csak tudtam. Így tudtam meg azt, hogy az újszülöttet hogyan szabad hordozni. Lehet, hogy ők nem néztek utána.

A babakocsi nekem nem szimpatikus, mert én szeretem ölelni a babámat, kocsiban meg nagyon messze van tőlem.


Szerintem elválni ráérünk még. :)

2012. okt. 23. 14:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Valóban, nagyon fontos lenne tájékozódni hordozás- ügyben mielőtt az ember belevág. Mert _szerintem_ inkább ne hordozzunk, mint rosszul. Rosszul megválasztott hordozóeszközzel, vagy nem az életkornak, mozgásfejlődési szintnek megfelelő kötéssel nem biztos, ugyan, hogy rosszat teszünk, (hiszen a testközelség meglesz, ami kétségtelenül az egyik legfontosabb dolog,) de én nem "kockáztatnék". Vannak szakemberek, tanfolyamok, akiknél tanulva biztosan jól csináljuk a hordozást, megéri a ráfordítást, hiszen pár órával és (esetleg)némi anyagi "áldozat" ráfordítással az egész éltünket(babáét, családét) pozitívan befolyásoló dolgot nyerünk, tehát soksoksokszorosan megtérül a befektetés.
2012. okt. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!