Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóltok ehhez? Többi lent.

Mit szóltok ehhez? Többi lent.

Figyelt kérdés
26 hetes kismama vagyok, tegnap voltam barátnőmnél, akinek van egy 8 hetes babája. Mikor beléptem az ajtón, hallom hogy ordít a baba, de ő mint ha meg sem hallaná. Kérdezi h kérek-e rostosat, sütit stb... Utána kérdeztem, hogy "felvehetem a picilányt?". Mondta, h nem, mert kézbe szokik. Mondom "picit sem?" erre leorrolt h nem. Tudomásul vettem, elvégre nem szólhatok bele más gyereknevelésébe, meg hát nem is nagyon tudok, mert első babámat várom! Mondta, h nagyon felvan szoktatva, most próbálja leszoktatni, már 4 napja csak sír állandóan, úgy alszik el, h álomba sírja magát! Na de kérdezem én: Tényleg fel lehet szoktatni egy pici babát? Mivel tapasztalatlan vagyok, nem tudom h mi a helyes, de azt éreztem, h majd megszakad a szívem és én nem bírnám sírni (üvölteni) hagyjni. Annyit még megkérdeztem, h nincs vmi baja? Mondta, h fél órája evett, tisztába van téve, nincsen fájdalma, egyszóval kézbe akar "menni"... Nekem annyira roszul esett, mert annyira törődő anyának tűnt mindig (bár persze nem látok bele az életébe,nem vok ott mindennap, lehet h már az idegrendszere is kivan). Én is ilyen leszek majd? Nem szeretném üvölteni hagyjni. Ti mit gondoltok erről? Az én véleményem az, h ez megviseli a babát.
2012. okt. 23. 12:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés! Baba válogatja hogy mi a helyes/mit lehet tenni vagy épp mit kell tenni. No meg az anyuka... Mik az elvárások? Vannak-e egyáltalán elvárásaid? Szeretnéd ha a baba mellett főzni-mosni-takarítani is jutna időd vagy nem zavar ha szalad a lakás? Mindamellett számít az is hogy sírós-e a baba vagy sem? Nekem rettenetesen sírós babám volt és mivel reggeltől-estig képes volt sírni (még a kezemben is!) ezért bizony sokszor hagytam az ágyában mert az alapvető szükségleteimet és a családot minimálisan el kellett látnom. Közben persze megszakadt a szívem! Ezért volt annyira szörnyű ez az időszak. Teljesen belebetegedtem, én is sírtam minden nap. Ez a fajta sírás a babáknál azonban elmúlik 3-5 hónapos kor után, viszont ha ezalatt folyamatosan kézben van egy baba akkor később lehet hogy nehéz dolga lesz az anyának. Persze ez is babafüggő. Szerintem ne hagyd sírni a babádat, de számolj azzal, hogy ha mindig a kezedben van, lehet hogy nehéz dolgod lesz később.
2012. okt. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem mi vagyunk ott, nem tudjuk h miért sír. lehet valóban nem sír ha felveszi, és sír ha leteszi. Ha most erre szoktatja rá, akkor viszont megszokja. Szóval nem tudjuk a körülményeket. Ettől függetlenül én sem hagytam sírni hosszú ideig, pláne nem álomba egy ilyen picit...pár perc sírás én ugy gondolom belefér, de 4 napja...
2012. okt. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem hinném,hogy el kéne ítélni.Nézd nem tudod még,mit hoz ki belőled az anyaság,ki tudja milyen leszel.De ha neked ez a fajta "szoktatás"nem tetszik,akkor csináld másképp.Azonban nem igaz az,hogy nem szokja meg a baba.Már az újszülött is nagyon jól tudja,mi a legjobb neki és a jót bizony nagyon hamar megszokják.Magyarul ha például mindig a kezedben van és modjuk úgy altatod el,akkor ne várd,hogy pár hónap múlva majd berakod a kiságyba és elalszik.Annyira megszokja a közelséged,hogy kizárólag így nyugszik majd le.Perzse hosszú ideig sírni hagyni nem hiszem,hogy jó ötlet,de azért törekedni kell rá,hogy megszokja új környezetét(pl.a kiságyat!) és ha örökké fogod,akkor nem fogja és azt veszed észre,hogy 1-2-akár 3 évesen sem képes még nélküled elaludni!
2012. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Többen írtuk, hogy az első hetekben-hónapokban folyton ölben/kendőben lévő babánk fél éves korára gyönyörűen elvan magában. Én most vasaltam egy órát, amíg a 6 hónapos kislányom mellettem matatott egyetlen nyiffantás nélkül. De megfőzök, kiteregetek és kitakarítok mellette, pedig ha valaki, ő aztán tényleg sokat lógott rajtam az első időkben.
2012. okt. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!