Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos kötelező oltás...

15 hónapos kötelező oltás tényleg rosszabb, ha beadatjuk, mint ha nem?

Figyelt kérdés
A 15 hónapos kötelező, kanyaró-mumpsz-rubeola oltásról (M-M-RVAXPRO) úgy tudom, hogy nem ad olyan védettséget, mint ha a betegséggel találkozik a gyerek, és lehetnek durva szövődményei, mint pl. autizmus. Ha így áll a dolog miért kötelező? (Tudom, hogy a WHO nyomja, hogy föl kell számolni a betegséget, ezért oltanak) Meg lehet-e úszni a védőoltást, vagy inkább ne? (ÁNTSZ megbüntet, vasba ver, falhoz állít, gyerek süket lesz, fogyatékos lesz, stb....) Érveket szeretnék gyűjteni mellette és ellene (az összeesküvés elméletekre - pro vagy kontra - nem vagyok kíváncsi). Köszi.

2012. okt. 24. 09:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Kötelező, úgyhogy nincs választásod. Igen, a hatóság megkeres, lesz belőle nagy huza-vona, bíróság, pénzbírság, és még ki tudja mi. Egyébként nem bizonyított hogy autizmust okoz, ha az lenne, nem lenne engedélyezett. Lehet van aki az oltás után kapta el, de szerintem a hajlama meg volt rá a gyereknek, és ha nem az oltástól, akkor mástól úgy is előbb vagy utóbb ki jött volna rajta.

Arról nem hallottam még hogy nem ad rendes védettséget.

2012. okt. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Elég nagy hülyeség,hogy a védőoltástól autista lesz a gyerek.Kötelező védőoltás főleg mivel igen veszélyes betegségekről van szók,fiúknál a mumsz meddőséget okozhat,lányoknál felnőttkorban vetélést okozhat a rózsahimlő.Úgy vagyok vele,hogy a kötelezők nem viccből kötelezőek,sőt én beadattam még az agyhártyagyulladás ellenit,és a Prevenart,és majd még az agyvelőgyulladás elleni(kullancs elleni) védőoltást tervezem a többi ajánlottat nem.Nem lehet megúszni,nem értem, miért kockáztatnád a gyerekedet.
2012. okt. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Még annyi,hogy az autizmust nem elkapni lehet,az egy idegi-fejlődési rendellenesség,ami genetikai kórkép számos gén szerepet játszik benne.
2012. okt. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, én is mindenképp beadatom. Nem azért kérdeztem, hogy kekeckedjek az ÁNTSZ-szel, szerintem is oka van annak, hogy kötelező. Viszont vannak köreimben olyanok, akik nagyon aggódnak, hogy mi lesz, ezért kérdeztem. Én is arra gondolok, hogy mivel az autizmust 3 éves kor előtt nem nagyon lehet diagnosztizálni, így vajmi kevéssé lehet bizonyítani, hogy kifejezetten az oltástól van. Lehet, hogy anélkül is lenne. Bár az is lehet, hogy naiv ez az elgondolás. a védettségről úgy tudom, hogy ha kihordja az ember a betegséget, akkor egész életére védett marad, míg ha beoltják, csak X évig. Lehet, hogy ez is téves, nem vagyok orvos. Az is igaz viszont, hogyha nem kapod el a betegséget, felnőtt korban sokkal rosszabb. Én pl. nem voltam mumpszos, bár körülöttem mindenki az volt az óvodában anno (minket még nem oltottak ezzel) és még sem kaptam el, viszont ha most elkapnám sokkal veszélyesebb lenne, mint gyerekként. Szóval beadatni beadatom, csak kíváncsi vagyok az érvekre és a tapasztalatokra.
2012. okt. 24. 10:30
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
Ekkor baromságot rég olvastam.
2012. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
magyarországon mivel köteleő oltás van a kanyaró, rubeola, mumpsz ellen, nem tudja a gyerek kitől elkapni a betegséget, tehát így nem lehet védett, külföldön viszont nem minden országban oltanak ezek ellen, pl ny-euban sok helyen nem kötelező a kanyaró elleni, ott el lehet kapni. És néha meg is lehet benne halni. Hsa meg felnőttként kapják el, pl férfiak a mumpszot-ahogy írták már- meddőséget okoz, a rubeóláról meg tudjuk mit okoz a terhes nőknél a magzatban. Ezt az oltást spec. hülyeség nem-beadatni.
2012. okt. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Baromság vagy nem baromság, én olvastam egy cikket erről az oltásról... hát nem nyugtatott meg. Egy olyan gyógyszerész nyilatkozott erről az oltásról aki ezzel dolgozott. 3 fiam van eddig 2 fiú már megkapta a legkisebb még nem (4hós) szerencsére nem volt baj, de még senki sem tudja milyen gondokat okozhat később, akár felnőtt korban. beadatni muszáj, kötelező, nem lehet elkerülni! Íme a cikk: [link]
2012. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Tény, hogy ezek a betegségek (is) sok problémát okozhatnak, akár bele is lehet halni. De ugyan úgy az oltásnál is van kockázat. És ezt csak akkor gond, ha pont a Te gyermekednek lesz az oltástól valami baja, vagy akár belehal... lehet, hogy előtte fontosnak tartottad az oltást, de ha megtörténik a baj akkor is így gondolnád? És ha inkább megkapta volna a betegséget máshogy történt volna? Off: Saját tapasztalat: asztmás vagyok, ajánlották, hogy adassam be az influenza elleni oltást. Megtörtént. Addig azt sem tudtam mi az influenza! Egy erősebb megfázásra azt hittem, hogy influenzás vagyok. 2 hét múlva olyan influenzás voltam mint azelőtt sosem(és azóta sem) voltam! Bocs az offért!
2012. okt. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én sokat vacilláltam, hogy beadassam-e. Fel is tettem itt ezen az oldalon is a kérdést, hogy ki mit gondol róla. Végül beadattam, de őszintén szólva azért, mert lusta voltam valóban és komolyan utánajárni az érveknek, ellenérveknek.


Nővérem nem adatta be a kisebbik lányának, fenyegették bírsággal, meg hogy majd nem mehet a gyerek közösségbe. Semmi nem lett belőle, a kislány 5 éves lesz februárban, oviba jár. Mondjuk az Szlovákia, de ott is kötelező, csak nincs válasz arra, hogy mi a teendő azokkal, akik elmulasztják.

2012. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az autizmus forrása genetikai rendellenesség, semmilyen védőoltás nem tudja befolyásolni, hogy autista lesz-e egy gyermek, vagy nem! Viszont egy oltás sem ad 100%-os védettséget, tehát egy minimális esély utána is fent áll, hogy a gyerek elkapja az adott betegséget. Én mégis inkább oltás-párti vagyok...


[link]

2012. okt. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!