Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi vagy nem cumi?

Cumi vagy nem cumi?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kislányom. csak szopi közben tud elaludni, kaja után még kb 30 percig nyammog. Ajánlották a cumit, de félek a cumi zavartól, mert egyik ismerőnél is az lett. viszont ez se jó, hogy ennyit van mellem, mert rendszeresen túleszi magát a sok komfort szopi miatt, és sokat bukik.
2012. okt. 24. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
4 hónappal ezelőtt én is feltettem ezt a kérdést :) Adtam neki cumit,mert teljesen kikészült a cicim az állandó szopitól.Szerencsére csak alváshoz kell neki a cumi,egyébként nem igényli.
2012. okt. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és nem befolyásolta a szopi technikáját?
2012. okt. 24. 10:08
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Cumizavar nem így lesz.

Mivel a cumiból nem megy neki semmi, nem fogja megzavarni a szopit. Cumizavar akkor van, ha a kisbaba cumisüvegből is kap táplálékot. Mivel azért nem kell annyit dolgoznia, kényelmi szempontból hajlamos elhagyni a szopit.

Lányom is cumizott és szoptattam is.

2012. okt. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem lett gond utána a szopival.:)
2012. okt. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja a cumitól,sokkal jobb,mint ha percenként magadra tennéd.
2012. okt. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jégtánc ***** válasza:
Vagy elfogadja,vagy nem:) Próbát megér.
2012. okt. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Van egy ismerosom, aki így csinált. Mikor a pici igényelte a cicit, akkor o rakta a cicire. Most 2 éves a gyerek és még a mai napig nem tudja leszoktatni a cicirol. Ejjel, nappal a cicin lógna.

En cumit használtam, és 2 hónapos kortól tápszeres lett. Nem tudom, hogy a cumi kovetkezménye-e. Elutasította a cicit. A cumi nagyon megnyugtatta.

2012. okt. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15 napos a babám,ugyanez a helyzet nálunk is. Ha kiveszem a cicit a szájából,mert látom,hogy félig alszik már és nem eszik,csak csüng rajta,mert jó neki így,utána egyből felébred és alig akar vissza aludni. Az apja mellkasán szokott elaludni ilyenkor,de hát napközben őt nem hívhatom segítségül,ezért megpróbáltam cumit adni neki,hogy ne nyüszögjön. Hát... Nekünk nem vált be :( ordít,ha a szájába adom,ha meg nagy nehezen mégis elfogadja,akkor is kiköpi pár perc után. Remélem Nektek nagyobb szerencsétek lesz :)
2012. okt. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van olyan baba akit megzavar a cumi és van olyan baba akit nem. Minden baba más! A szoptatási tanácsadók nem javasolják. Ennek ellenére én is próbáltam a kisfiamnak cumit adni, de nem fogata el. Sokat volt cicin kb. 3 hónapos koráig, most már beállt a rendszer és nem lóg rajtam! Jobban érdekli mi történik körülötte! :) Most 4 és fél hónapos, többször is próbálkoztam cumival eleinte, de öklendezik tőle... pedig minden mást a szájába tömköd! Nálunk a szopirongy és a textilpelus gyűrögetés-szopizás vált be!
2012. okt. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér. Lányom elfogadta, de csak és kizárólag akkor adtam neki oda, ha más nem használt. Nekem annyira dőlt a tejem, hogy nem tudott komfort-szopizni, mert mindig spriccelt a szájába. Szerencsére nem lett cumis, kb egy-másfél hónapig tartott ez az időszak. Vagy a karomban, vagy cicin alszik el, de engem ez mondjuk nem zavar. Most 7 hónapos.

Előtte, a fiam nem fogadta el a cumit, neki a kisujjamat adtam oda, azzal tudott elaludni, megnyugodni. Kb 4 hónapos korára ő is elhagyta, utána ő is cicin elalvós volt kb 2 éves koráig. Novemberben lesz 2,5 éves, semmi gond az elalvással, általában beájul, annyira elfárad estére. :)

Egyik sem cumizavaros, mindkettő szopik.

2012. okt. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!