Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám még nem...

8 hónapos babám még nem kúszik, mászik. Mivel tudnám segíteni?

Figyelt kérdés

Nem szeretett hason lenni 1-2-3hónapos korában, de hogy erősödjön akkor is sokat tettem úgy még el nem kezdett sírni. Nem volt egészen 4hónapos, mikor megtanult hasra is fordulni, és azóta egész nap csak úgy lenne (és van is nagyon sokat). Kb 2hónapja tud hason bármilyen irányba haladni, kivéve előre. Úgy látszik ez kifog rajta. Ha meglát valamilyen játékot maga előtt amit nem ér el, akkor mind a 4végtagjával elkezd kapálózni, és eddig jut. Feladja, és keres mást, akár a szőnyeg széle, mintája, bármi lehet. Így hiába teszek csak 1 játékot elé ösztönzésül. 3 hete sikerült neki feltérdelni, amíg ez nem ment eléggé frusztrálta, de most mintha már nem is nagyon érdekelné, elég ritkán csinálja.

Kicsit el vagyok keseredve, mert úgy érzem ettől már többet kellene tudnia. Egyébként elég erős, sokat mozog oldalra és hátra (hasalva), 1percre sem áll le, szóval nem lusta baba. Tudnék neki valahogy segíteni? Előre is köszönöm az ötleteket!



2012. okt. 25. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat, a kisfiam ennyi idősen talán már kúszott, de úgy, hogy amit nem ért el, arra úgy begurult, hogy sírva fakadt. Egész nap erőlködött, rossz volt szegényt nézni. Mászni is csak 10 hónaposan kezdett, viszont 11 hónaposan tanult meg járni, 1 évesen már szaladt.

Talán még nem elég erős hozzá, kicsit erősödnie kell.

2012. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is 8hós a babám, és sajna az én fiam sem kúszik-mászik. MI már 2hós kora óta hetente járunk dévényezni, de sajna még így sem, mert túl feszes az izomzata. Tornáztatom sokat, néha jobb-néha az az érzésem, hogy amit tud azt is elfelejtette. :)

Dévényesünk szerint nincs elmaradva, de semmivel sem csinál többet, mint amit kell!

Hason szeret lenni a babám, és ő is sokat mocorog- mindenhova elkepeszkedik, körbe körbe iránytűzik, és négykézklábállásba már sikerül állnai egyre többször, és úgy előre-hátra hintázik. Ami nagyon ritkán sikerül, az az, hogy hasról hanyatforduljon- de végülis tudja azt is, mert van, hogy este hason fekszik le, és hanyatt ébred, meg napközben is csinál ilyet, de nagyon ritkán.

Én nem siettetem- nem is tudnám- és persze tornáztatom, próbálom játékokkal ösztönözni a kúszásra, de már eldöntöttem magamban, hogy nem fogok ezen keseregni, hogy mit tud meg mit nem. Ha majd tudja, biztos csináni fogja!! :)

ezt én is olvasgani szoktam

[link]

2012. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én babám is betöltötte a 7 hónapot és szinte semmit sem csinál. Mi is voltunk már 5 alkalommal dévény tornán de nekem is az az érzésem, hogy visszafelé fejlődik. Ahogy az előző váloszoló fogalmazott az én babám is csak iránytüzik hason. Meg gebeszkedik ahogy tud. Mozog végül is csak nem ugy ahogy kellene. Összesen kétszer fordult meg hasrol hátra és ennyi. Viszont rengeteget beszél, nagyon sokat nevet. És nagyon jó az étvágya. rettenetesen érdeklődő a külvilágra, mindnent meg akar fogni ha az ölemben van majd kiugrik. Én sem kesergek már, hogy mit tud és mit nem. Szellemileg nincsen lemardva és ez a lényeg.
2012. okt. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem keressetek neki babatornát, az jó a mozgásnak is. Mi is jártunk a FejlesztőHázba.

A Dévényt állítólag feszes gyereknek nem ajánlják, mert még feszesebb lesz az izma a gyereknek. Az egyik ismerősöm egyszer vitte el, azóta még ferdébb a gyerek, mint volt. Van valmi Pfaffenrot, az álítólag jobb a feszeseknek.

2012. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok,

én úgy érzem, hogy jó nekünk a dévény, annak ellenére, hogy feszesebb a gyerek izma. De azért ő nem olyan nagyon feszes izomzatú, hanem olyan, hogyha nő cm-ben akkor lehet észrevenni, hogy feszül az izma. Ekkor viszont nálunk már egy dévény után érzem, hogy mennyivel lazább. Most éppen cm-re gyúr a fiam, látom hogy nőtt, és érzem az izmán, ráadásul az ünnepek miatt a hétfői tornánk elmaradt! SZóval most mégjobban feszül a lába, mint előtte.

Jövö héten hétfőn megyünk újra tornázni, kiváncsi leszek, mi lesz vele!! :)

Én már a 3. gyerekemet hordom ehhez a csajszihoz, maximálisan megbízom benne, mivel a mi megyénkben ő az egyedüli, illeve talán még egy nő van vele együtt dévényeds, és rengetek a vendége- nem járatna feleslegesen. Ha pedig ő nem lenne elég, vagy más szakember kellene, szólna, tudom, mert barátnőmékkel is megdumlálta amikor a lányukkal más fejlesztőbe kellett járniuk. Mi maradunk nála, de köszi a tanácsot nekem is!

2012. okt. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!