Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg lehet újszülött...

Tényleg lehet újszülött kortól használni a csatos hordozókat (SSC)?

Figyelt kérdés
Az Ergobaby hordozónál és a Magyarindánál állítólag újszülött szűkítővel lehet hordozni az újszülött csemetét. Én ezt taaláltam a legpraktikusabbnak és szeretném minél korábban hordozni a picit. Viszont elég drága dolog, így a kendővel együtt már szinte kifizethetetlen. Annyi mindent kell beszerezni egy újszülöttnek, tiszta anyagi csőd...

2012. okt. 25. 16:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Újszülött szűkítővel elvileg lehet, bár tény, hogy a kendő jobban idomul :) Viszont anyagilag bőven elég egy ssc-re beruházni, ha az jobban tetszik! Én a Magyarindáról sok pozitívumot olvastam :)
2012. okt. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Nandu? Vagy MeiTai? Használtan már tök olcsón be lehet szerezni és azok már fel is vannak puhítva.
2012. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Újszülötthöz semmiképp nem ajánlott csatost használni, a kendő pont jó lesz Nektek:)!

Idézek egy kompetens oldalról, szépen, világosan leírja, miért:

"


Az újszülött szűkítő általában egy vékony anyagból bevarrt háromszög a body belsejében (itt az 5. oldalon látható egy konrkét márka újszülöttszűkítőjének használata. A célja - a gyártók szerint - az lenne, hogy az újszülött ne a számára túl nagy hordozóban üljön, hanem a méretének megfelelőbb szűkítőben. Az elgondolás nagyon jó, de mivel, ahogy fentebb említettük csatos hordozókban nehéz biztosítani az optimális tartást, ezen a szűkítő sem segít. Amint feszesre húzzuk a hordozót, a babát magunkhoz szorítjuk, ami arra kényszeríti, hogy szétnyissa a térdeit. Minél szorosabb a hordozó, annál nagyobb terpeszben vannak a babalábak, így a szűkító tulajdonképpen értelmét veszti. Ha pedig nem húzzuk feszesre a bodyt, akkor az értelemszerűen nem fogja tartani a babát, így összegörnyed a hordozóban.

A másik probléma, hogy az újszülöttek még annyira kicsik, hogy a lábaik a hordozón belül maradnak:



Ez azt jelenti, hogy a baba tulajdonképpen áll a hordozóeszközben. A kicsikben születésük után még hetekig, hónapokig működnek a veleszületett primitív reflexek, melyek aztán meghatározott sorrendben kioltódnak vagy beleolvadnak más reflexekbe. Azonban ha ezeket a reflexeket folyamatosan kiváltjuk, ez nem válik lehetővé és később gondot okozhatnak pl. a mozgásfejlődésben.

Ha a baba ilyen módon áll a hordozóeszközben, a talpára nehezedő nyomás folyamatosan kiválthatja a talpreflexet, mely így nem tud kioltódni, mikor annak eljön az ideje. Ezen kívül a baba belefeszíti magát a hordozóba (emlékezzünk a lépegető reflexre: ha a baba talpa szilárd talajt ér, lépegető mozgást végez), így olyan izamit tornáztatja, melyek még erre nem érettek, nem megfelelően fejlettek.

A legfontosabb probléma viszont az, hogy a hordozó személy mozgásából eredő fizikai hatásokat (ütődés, zökkenés, huppanás) a hordozóeszköz a baba talpán át a még gyenge boka-, térd- és combizületen keresztül visszavezeti a kicsi még fejlődésben lévő gerincére.

Ezért inkább azt javasoljuk, hogy SSC-ket onnantól kezdjünk el használni, amikor babánk már megbízhatóan és önállóan ül és/vagy mászik (ebben az esetben már kialakulnak a gerincgörbületek, bár fontos tudni azt is, hogy a gerinc optimális fejlődése itt még korántsem zárult le)"

innen: [link]


Bár nem ezt kérdezted, de ebben a cikkben azt is szépen leírja, hogy miért a kendő az ideális választás:) :

[link]

2012. okt. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez marketingfogás.


Kezdd kendővel, és aztán válthatsz csatosra, nem kell egyszerre megvenni mindent.


Engem az zavar legobban a csatossal, hogy az újszlöttszűkítőt nagyon hamar kinövik (amikor már nem támaszt alá térdhajlattól térdhajlatig), de még nem jó a hordozó normál bodyja, na ott van üresjárat. A baba fejlődésétől függően 1-2-3 hónap.

2012. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Vannak olyan kenguruk, amiket újszülött kortól egészen a hordozós korszak végéig lehet használni.
2012. okt. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

mely kenguruk ezek? Mely kenguru teszi lehetővé a gömbölyödő gerincet, a köldökmagasságban felhúzott lábakat, enyhe terpeszben(lsd. képek)? Mely kenguru öleli, támasztja csigolyáról- csigolyára a baba gerincét, tehermentesítve azt úgy, hogy a baba nem _ül_ az ágyékán? Mely kengurunak ér a terpesze térdhajlattól térdhajlatig(a fenti testtartás mellett), ugyancsak a vázrendszer teher,mentesítését segítve? Mely kenguru állítható teljesen szabadon az hordozó személy és a baba testére egyaránt?

[link]

[link]

[link]

2012. okt. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%
pl ez: [link]
2012. okt. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, amit belinkeltél kenguru az nem tesz eleget az "egészséges hordozóeszköz" kívánalmainak. A csípőtámasz nem térdtől térdig ér, a kicsi hátához a hátrész nem idomul, nincs békatartás, így a súly az ágyékra terelődik (kisfiúknál ez nagyon veszélyes a herezúzódás miatt)...
2012. okt. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

A "tálca":)?

Hol látod köldökmagasságban a térdeket? Én csípőmagasságban látom őket.

Hol látod a mérsékelt terpeszt? Én nagy terpeszt látok, jóóóó széleset.

Hol látod a gömbölyű gerincet? Én "kilapított" gyereket látok, tökegyenes háttal.

A fekvő funkcióról pedig: a babák porckorongjai, ahogyan a felnőtteké is, függőleges helyzetben képesek ellátni funkciójukat, azaz a rázkódások, ütődések csillapítását. Mert erre lettek kitalálva, azaz, hogy a csigolyák között meghúzódva ezeket a külső hatásokat csillapítsák, egyfajta "légpárnaként". Fekve értelemszerűen elvesztik ezt a képességüket.

2012. okt. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
Hol látsz itt kendővel fojtogató "véranyukat"? Rengeteg EGÉSZSÉGES hordozóeszköz van (kendő, meitai, ssc stb.), a kenguru NEM az... Én pl. a kengurunak köszönhetem a kiskorom óta tartó gerincbetegségeimet (köztük sérv, kiegyenesedett lordosis, csigolyatörés, keresztcsonttörés stb.), szóval nagyon is lényegi kérdés, hogy ortopédiailag megfelelő legyen a hordozó!
2012. okt. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!