Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben hordozzam a kisfiam, ha...

Miben hordozzam a kisfiam, ha utálja a babakocsit?

Figyelt kérdés

A fiam születése óta 99%-ban ordít a babakocsiban, ha kimegyünk az utcára, szerintem az utca zaját nem szereti, mert vagy kétszer este mentünk sétálni és akkor tűrhetően viselkedett, bár rövid idő múlva azért rázendített.

Már rettegek, ha menni kell bevásárolni, mellesleg minden reggel a lányomat visszük az oviba öcsivel, úgyhogy minden reggel ordítva megyünk az oviba. Van hogy 5 perc után kezdi van, hogy csak visszafelé, de legtöbbször mihelyst a kapun kilépünk. Persze mindenki minket néz.

Vettem Manducát is, hát nyáron még jó is volt, bár már akkor is jól összeizzadtunk, de most meg aztán egyenesen ordít, ha bele rakom, ugye kezes lábas van rajta, mert hideg van és gondolom kényelmetlen.

A lányomnak varrtam annak idején mei-tai-t, de csak nyáron használtuk, mert mire jött a hideg már nem bírtam cipelni és nem használtuk többet.

Most találtam egy tök egyszerűnek mondható fazonú mei-tai szerűséget.

Nézzétek meg szerintetek ez jó féle fajta lehet? Nem ártalmas anatómiailag?

[link]

Hagyományos kengurut még véletlenül se veszek. A kis szerszámát nem akarom a nyakába felnyomni a kisfiamnak azzal, hogy lóg a lába és nyomja a pelus meg a sok gönc is pluszba.

Szóval mi a megoldás? Olyan nincsen, hogy nem merünk lassan kimenni a lakásból. Volt, hogy 1 hétig ki se mentem vele, akkor papa vitte a lányomat oviba, de jobb szeretem én vinni.

Itthon jól elvan, semmi gond, bár kicsit elkapattam, de a levegőzés csak kell. Kirándulni sem tudunk menni így.

Jelenleg a babakocsit tolom a gyereket fogom a kezemben és úgy megyünk bevásárolni. Szóval csak fél kezem van.

Ez így nem mehet tovább.

Ilyen a babakocsim

[link]

Kényelmetlennek érezné?

Egy ideig a hordozót kapcsoltam a vázra, mert abban nem ordított annyira, de így bundazsákkal már látom, hogy kényelmetlen neki, meg ki is lóg már belőle.

Ültetni még nem lehet, próbáltam, hogy a sport rész tettem a vázra és a háttámlát kicsit megemeltem, na ez se volt jó neki.

Próbáltam, hogy a mózes fekvőbetétje alá tettem egy kispárnát, hogy a feje feljebb legyen, nem sok sikerrel jártam.

Mit javasoltok?


2012. okt. 26. 17:17
 1/7 A kérdező kommentje:
azt nem írtam, hogy 4 hónapos
2012. okt. 26. 18:23
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem néztem meg az egyik linket sem mert sem azt a hordozót nem ismerem amit említesz sem a baba kocsit. Mi kendőt használunk. Ha nem kócolódsz a kötéseket megtanulni én inkább azt ajánlanám mert a kendőd tudod úgy variálni, hogy csak egy réteg vagy esetleg több réteg vegye körül. Meg ezt később ha gondolod hátadra is feltudod venni így. Nekünk bevált. Viszont minden képpen olyan ebert kérj meg aki gyakorlott ebben ne a videók alapján akarj megtanulni főleg a hátadra való kötést.
2012. okt. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a baba kocsinak az a legnagyobb baja, hogy unatkozhat benne. lehet ezért sír főleg ha kézbe veszed és megnyugszik. Vagy bezártság érzete van főleg ha valamivel eltakarod az ernyő száját.
2012. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A linkelt hordozóban sajnos nem teljesül az optimális lábtartás, nem köldökig felhúzott térdekkel van a baba:(, bár nem lóg annyira a lába mint a kenguruban de messze nem optimális...

HOl hordoztad eddig a kicsit?

Kora alapján szinte biztos vagyok benne, hogy azért is feszenghet mert elöl hordozva már nem lát eleget, valamint szeretne menetiránynak megegyezően utazni. Érdemes lenne hátra tenned, lehet, hogy önmagában megoldódna a probléma. MInd e mellett szerintem is érdemes lenne kendőzni megtanulni, amivel teheted csípőre vagy hátra, egy rétegű kötésben.

2012. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 4 hónapos a kislányom és manducánk van, ő nagyon szereti. Viszont te normál állapotban rakod bele a babád vagy a szűkítőben? Mert az enyém meg csak 67 centi és kell a szűkítőt használni, mert rendesen még nagy neki és úgy nem szeret benne. Lehet h csak ez a baj a manducáddal :-)
2012. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szintén utálja a kisfiam a babakocsit. Chicco Go kengurut használunk, nagyon szereti ő is és én is. Most 8 hónapos, még egy jó darabig tudjuk majd használni.
2012. okt. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Azt a hordozót, amit linkeltél, nem ismerem, de nekem nem szimpatikus, szerintem valóban valami kenguru-szerűség lehet.


Manducában próbáltad már hátra tenni, jó magasra? Egészen szorosan a melled alá csatold a derékrészét, akkor ő is kilát a vállad fölött. Ha a sok ruha zavarja, akkor meg javaslom, hogy vegyél/turkálj/pokrócból varrj egy poncsót, azt magatokra teríted, szuper praktikus dolog, én is így járok egy hete, amióta hideg van - elég a gyerekre két pulcsi, egy vastag nadrág meg egy vastag zokni, és nem fázik.


Amúgy meg én is javaslom a kendőt, használtan már didymost is lehet kapni tizenegy-két ezerért. Nekem van háromféle kendőm (didymos, storchenwiege, nandu), közte karikás is, mei-tai-om, manducám, és magasan a legpraktikusabb, legkényelmesebb a didymos kendő (az enyém amúgy indio). Érdemes kipróbálni.



Még valami: a hordozott gyerekek általában ki akarnak jönni a kendőből, majd sírva fakadnak, ha pl pisilniük, kakilniuk kell. Mert beléjük van kódolva, hogy nem piszkítanak a hordozó személyre. Szóval ezt figyeld meg, hogy nem azért sír-e, mert ilyen problémája van.

2012. okt. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!