Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális, hogy nem...

Meddig normális, hogy nem kakil? Meddig hagyjam? Mikortól, és mivel lehet segíteni?

Figyelt kérdés
4hetes a babám,2/3 részben anyatejes,kap pótlást.2 napja nem kakilt,addig naponta többször is.Pukizik sokat.Nem úgy tűnik,hogy fáj a pocija,de néha erőlködik.Meddig hagyjam?
2012. okt. 27. 08:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Ebben a percben rakta tele a pelust...a kérdés okafogyottá vált,szerencsére!Ám a tapasztalatokat szívesen olvasom.
2012. okt. 27. 08:43
 2/6 Eneh12 ***** válasza:
Nem tudom, hogy ezzel mennyit segítek, de nekem azt mondták, hogy tisztán anyatejes baba akár 10 napig sem kakil. Amíg nem fáj a pocija, addig szerintem nincs gond.
2012. okt. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gabszem ***** válasza:
35%
Hát nálunk ugyanez volt, és nagyon büdöseket pukizott mikor ilyen kicsi volt. Ha nagyon szenvedett mondjuk 2-3 nap után és nem volt kaki akkor mi adtunk neki pici Laevolac szirupot az meghozza az eredményt. Most nem emlékszem hogy 4 hetesen lehet-e már adni. Elsőkörben próbáld meg a cukros kamillateát. Az sok babát meghajt. Nálunk nem vált be sajnos. Mi 1x-2x használtunk glicerines kúpot is. 8 hetes korától pedig adtam neki minden nap pár kiskanál őszilevet vagy sütőtöklevet és innentől kezdve minden nap volt kaki.
2012. okt. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kíváncsicska ***** válasza:
Nekem a dokim azt mondta: Gondoljunk már bele, ha mi 2 napig nem megyünk elvégezni a dolgunk akkor hogy érezzük magunk.Egy picinél sem természetes, hiába anyatejes a 10 nap széklet nélkül.3 nap után glicerines kúp de ha látom, hogy a 2. nap felénél sincs széklet Laevolac szirupot adok neki.Bár azt nem tudom ennyi idősen adható-e, mert szerencsére csak az 5. hónaptól lett ilyen gondunk és az megoldódott a hozzátáplálással.
2012. okt. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Jégtánc ***** válasza:
Anyatejes babánál ha nem fáj a pocija azért teljesen normális,mert mindent amit az anyatejjel kapott feldolgozta a szervezete
2012. okt. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM a sok hasznos választ!Az én picim is rettenet büdöseket pukizik.Akkor első körben-ha lesz még ilyen-2-3 napot várok(ha nem fáj a pocija).Aztán glicerines kúp,ám ha az sem segít(amit mondjuk kétlek,mert a kórházban is azt adnak szülés után,ha nem sikerül)Laevolac.A cukros teát nem nagyon akarnám,nehogy elteljen vele,és kevesebbet szopjon(így is 20-30 ml tápszert hozzá kell pótolni/evés).
2012. okt. 27. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!