Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog, hogy az...

Normális dolog, hogy az orvosom azt javasolta, hagyjam abba a szoptatást a saját egészségi állapotom érdekében?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos, és mára eljutottam oda, hogy hiába szedek vitaminokat, vasat, rettenetesen hullik a hajam, csontsoványra fogytam, és a tejem is egyre kevesebb, pedig eszem rendesen, és rengeteget iszom. Az orvosom szerint abba kéne hagynom a szoptatást a saját érdekemben. Kislányom viszont őrületesen cicifüggő, és csak sok sírás és farkaséhség esetén fogadja el egyenlőre a cumisüveget. Mit csináljak?
2009. máj. 30. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Amennyiben az EGÉSZSÉGI állapotod már a tét! Ha komoly bajod lesz ki gondozza majd a gyereket??? Egy orvos nem tanácsolná ezt ok nélkül!
2009. máj. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Kérdezz rá egy másik orvosnál is,több szem többet lát alapon....

ha mindenképp le kell állnod a szoptatással,akkor nagyon fokozatosan kellene.Be vezethetsz majd tízóraira gyümölcsöt,vacsira tejpépet....lényeg hogy fokozatosan "fogyaszd" a tejadagot.

És rosszul is vagy?

2009. máj. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Szia! elképzelhető, hogy ezt javasolja az orvosod. Nekem is pont 4 hós volt a babám, amikor abba kellett hagynom. Nem magam miatt, a baba volt rá allergiás. A mai napig nem tudjuk mi volt az, amit ettem. Nagyon nehéz volt lelkileg, volt egy pár álmatlan éjszakám, és még mindig sokszor begyullad a mellem, mert rengeteg tejem volt. Most tápszeres a babám, és nem is nagyon akarja enni, így elkezdtük a hozzátáplálást. Most már a jó oldalát nézem, újra tudok sportolni, és naponta párszor ihatok kávét is, így kipihentebb és türelmesebb anyuka vagyok. Én a gyermekért hagytam abba, te pedig, ha szükséges tedd meg magadért. Nem tragédia, 4 hónapig szoptattál!! Ölelgesd sokszor a babót, tápizás közben pedig énekelj neki és beszélj hozzá. Remélem sikerült segítenem.
2009. máj. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, rosszul nem vagyok egyáltalán, csak nagyon hamar elfáradok, olyan, mint amikor terhes voltam. Egész nap csak aludnék. Plusz minden barátom, ismerősöm, családtagom folyton nyaggat, hogy csináljak valamit, mert már igen rosszul nézek ki, mint egy etióp éhező....
2009. máj. 30. 16:37
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen normális, de a szomszéd anyuka nálunk pontosan ugyan így járt és mire kiderült mi a baja már 29 Kg!!!-ra lefogyott. Egy héten múlott az élete. Kiderült, hogy a terhesség lisztérzékenységet hozott ki rajta és ettől fogyott csont soványra. Neki is azonnal abba kellett hagynia a szoptatást. Nem akarlak megilyeszteni, de egy komolyabb kivizsgálásra lenne szükséged nehogy kórházban köss ki mert akkor még a kisbabád sem lehet veled. Öt hónapos kortól már el lehet kezdeni a hozzátápit, azt az egy hónapot meg már csak kibekkelitek valahogy. Nekem nem volt tejem sajnos most egy éves a kislányom öt nap után tápis volt de még soha nem volt beteg. Annyi hogy rossz evő de én is ilyen voltam. Nem kövér nincs nagy feje és boldog kiegyensúlyozott baba. Ne félj a tápszertől, mert a saját egészséged a tét! A babádnak pedig te vagy a legfontossabb a világon, és nálad jobban senkire nincs szüksége. És ez még egy jó ideig így is lesz. Tudom nehéz ez most neked és neki sem lesz könnyű, de halgass az orvosodra. És tényleg nagyon komolyan vizsgáltasd ki magadat! Mielőbbi gyógyulást és sok boldogságot nektek.
2009. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a biztatást! Őszintén szólva, nagyon bánt a dolog, mert annyira sajnálom a kicsikémet, amikor keresi a cicit, és nem kapja meg, aztán csak sír. Én is Vele sírok ilyenkor, és nagyon nehéz, olyan érzésem van, hogy szörnyű anyuka vagyok, mert meg kell vonnom Tőle valamit, amit annyira szeret. Folyamatosan sírhatnékom van, és szinte reszketek már az etetések előtt, mert nem bírom elviselni a kis manóm kesergését, aki persze nem érti, hogy most miért nem úgy van, ahogy eddig. Ugye meg fogja szokni majd, és újra vidám lesz?
2009. máj. 30. 16:40
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Azért egy kivizsgálást érdemes lenne végezni mielőtt teljesen a szopira fognák a problémád!

Egy vérvételből sokminden kiderülhetne. Lehet ez egy szülés utáni hormonzavar, vagy a szüléstől független anyagcsere probléma. (Cukor betegség, Pajzsmirígy probléma stb...)

Attól hogy valaki szoptat, még lehet ettől független betegsége, csak éppen egybe esik a kettő!

Kérj a dokidtól egy beutalót vérvételre!

2009. máj. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Csatlakozom az előttem szólóhóz!Szerintem is a szoptatástól független a problémád!Minél előbb csináltass egy teljes kivizsgálást!Ettől nem kell abbahagynod a szopit, ha mégis felfüggeszted, visszahozható a tej.40 nap mire elapad teljesen!

Jobbulást és kitartást Neked!

2009. máj. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%
Szia! újra 16.36os válaszoló vagyok. Mint írtam nem lesz könnyű lelkileg, nekem sem volt az. De hidd el, rengeteg baba nőtt fel anyatej nélkül, és lelkileg ugyanolyan kiegyensúlyozottak. Próbáld meg a babód előtt titkolni a rossz érzéseidet, mert nem fogja elfogadni a tápit, az enyém is alig akarta. Én is sírtam a tápis etetéseknél eleinte. Próbáld meg elfogadni, hogy ez van, az egészséged most nagyon fontos!! És igazuk van a többieknek: egészséges, boldog anyucira van szüksége a kislányodnak!!!
2009. máj. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!