Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikomppal kapcsolatban...

Bébikomppal kapcsolatban kérnék tanácsot, mikor lehet legkorábban használni?

Figyelt kérdés
Kapott a babóm egyet, de még nem tud ülni. Hét hónapos, nem tudom , hogy káros-e használni most, vagy nyugodtan tegyem bele néha-néha. Még egy kérdés, van az alján egy felpattintható szövet alj, az a jó ha leér erre a lába, vagy vegyem le, hogy csak lógjon?
2009. aug. 10. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor kezd el használni ha már tud ülni rendesen, nehogy megüsse a kis arcát vagy fejét,mivel tartani még nem tudja biztonságosan magát.

Hintáztatható a komp? Mert nálunk akkor volt alatta a szövet ha csak hintaként használtuk.

2009. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem 8 hósan. Viszont sokan nem ajálják, sőt veszélyesnek tartják a bébikompot. Ártalmas miért is?

Ok: Indokolatlan statikai terhelést eredményez, akadályozza a járásbiztonság kialakulását, eltereli a figyelmet a szenzitív időszaknak megfelelő funkcióktól. növeli a felegyenesedési reakciók iránti érdeklődést, eltereli a figyelmet a jelenleg valóban fontos teendőktől, pl. ülésben való manipulációtól.

Bocs az offért...

2009. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de hisz ez már egy régi találmány, régen is káros volt ? mi az az off? :)
2009. aug. 10. 11:09
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Bébikomp: lehetőleg ne is legyen. Teljesen deformálja az izmokat: a kicsit jóval a megfelelő idő előtt álló vagy ülő pozícióba kényszeríti, terheli a gerincet, elsorvasztja a láb járáshoz szükséges izmait, azok az örök lábujjhegyezés miatt nem megfelelően nyúlnak és tapadnak le. Felejtsük el.


Gekkós szakértő:

A bébikomp hasznos eszköz mozgássérült gyermekek járástanításához, ugyanakkor ártalmas „normál” fejlődésű gyermekekre nézve. Indokolatlan statikai terhelést eredményez, akadályozza a járásbiztonság kialakulását, eltereli a figyelmet a szenzitív időszaknak megfelelő funkcióktól. Sajnos tendencia a felegyenesedési reakciók felgyorsulása, 7-10 hónapos korú csecsemők már állnak, kapaszkodva járnak, az ülésben való manipulációra, kúszásra kevesebb energiát fordítva. Ráadásul sok szülő sajnos bébikompot vásárol gyermekének, katalizálva a folyamatot. Megtehetik, hiszen még kapható Magyarországon.

Bordás Gergő

Gyógypedagógus, alapító tulajdonos

GEKKO Képességfejlesztő Játszóházak Országos Hálózata


Kismamás cikk:

Amint a törzs izmai eléggé megerősödtek, a baba két keze felszabadul: nincs már szüksége támasztékra. Megváltozik a világ: mindkét kezét használni tudja, szinte bármit képes elérni. A baba természetesen nem akkor ül föl először, amikor magától is ülni tud: törülközés, öltöztetés, képeskönyv-nézegetés, kukucsjáték közben hét-nyolc hónapos kora előtt is csücsül a felnőtt ölében. Ez azonban biztosan nem árt neki! Nem kell szigorúan tartani magunkat az ültetési tilalomhoz, de mindenképpen figyeljünk rá, hogy mikor fárad el, mikor kíván inkább feküdni, vagy más testhelyzetet felvenni. Ezt csak akkor érezzük igazán, ha a baba az ölünkben ül, és nem párnákkal kitámasztva, vagy hintába, bébikompba szíjazva. Ezek az eszközök nem segítik, inkább gátolják a harmonikus mozgás kialakulását

másik:

Genetikai program alapján zajlik a mozgásfejlődés. A negyedik és a kilencedik hónap között a baba a vízszintes testhelyzetből a függőleges felé tör: először hason fekvésből nyújtott karral feltámaszkodik, körbeforog, majd térdét behajlítva rugózik négykézláb előre-hátra, oldalra kiül, támasz nélkül szabadon ül, hason csúszik, kezével előrehúzza magát, lábfejével is segít az előrehaladásban, végül négykézláb váltott kézzel és lábbal halad előre. Ebből a helyzetből emelkedik majd fel. Nincs jelentősége, hogy ezek közül a mozgásformák közül melyiket részesíti előnyben a baba. Előfordulhat, hogy üldögélve, a popsiján csúszik előre. Izmai és egyensúlyérzéke mindenképpen fejlődik, és bőséges tapasztalatokat szerez testével és környezetével kapcsolatban. Ám a babák mintegy tíz százaléka teljesen kihagyja a járást előkészítő mozgásformákat. Aggodalomra csak akkor van ok, ha más téren elmaradást, érdektelenséget tapasztalunk a babánál. Semmiképpen nem kell függőleges helyzetbe emelve járni tanítani, a bébikompok pedig éppenséggel hátráltatják a mozgásfejlődést. Kínáljunk nagy mozgásteret a babának, ezzel segíthetjük elő leginkább a fejlődését.

2009. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok ismét. Az off az, hogy olyat írtam aminek nincs köze a kérdésedhez. Hiszen nem azt kérdezted, hogy káros-e a bébikomp, hanem azt, hogy mikortól lehet használni.
2009. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De már ha megülteted akkor biztos nem döl el ennyi idősen nem? Ha még magától nem is tud ülni. Nekem 4 hós volt mikor megkapta és akkor már nem dült el, ha leültettem. Még 2 hetet vártunk és utánna beletettük. Imádott benne lenni, azzal sok kütyüvel ami rajta van jól eljátszott. Nekem meg már 8 hós kora után nem volt el benne mert akkor már ment a bútorok mellett és nem akart megmaradni benne. Úgy állítsd, hogy leérjen a lába, és akkor majd megtanulja lökni magát benne. Ne lógjon, érjen le.
2009. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
NEm, sajnos még nem marad ülve, eldöl :( tehát akkor se bébihinta , se komphasználat. Köszönöm nektek!
2009. aug. 10. 14:57
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Én is bébicompos voltam, sok ismerősöm is, és semmi bajunk nem lett tőle..lassan már semmi se jó ugy, ahogy anno 20-30 éve volt, nevetséges..nem is értem, hogy nőttünk fel..
2009. aug. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi a nagyobbik fiamnál 5 hónaposan már használtuk. Ülni még nem teljesen tudott, mindig elborult. Amint beletettem megtanult ülni, 7 hónaposan felállt, és 10 hónaosan egyedűl sétált! Nagyon szerette. A kisebbik fiam most 4.5 hónapos és őt is lassan-lassan beleteszem.Ja és a lába mindenképpen érjen le.
2010. jún. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!