Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a vélemény erről a babakocs...

Mi a vélemény erről a babakocsiról?

Figyelt kérdés

Peg Perego Plikó P3

Komolytalanok kerüljetek!!!!!!!!!!



2012. okt. 27. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyenünk van:

[link]


Ha jól látom, amit kérdeztél majdnem ugyanilyen. Én tökéletesen meg vagyok vele elégedve, bár még csak a mózes részt és a hordozót használjuk.

Konkrétan mire vagy kíváncsi?

2012. okt. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Minden érdekel vele kapcsolatban.
2012. okt. 27. 22:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért választottam ezt, mert nekem fontos volt, hogy legyen mózes is a kocsihoz. A mózes rész pedig néhány másik márkánál nekem valahogy keskenynek tűnt. Az is fontos volt, hogy jól össze lehessen zárni, könnyű berakni a kocsiba, fel tudom hozni a lakásba és tárolni is tudom.

Az is jó, hogy a hordozót is rá lehet tenni a vázra. Ha boltba megyünk, akkor azzal szoktam bevinni a gyereket.

Megmondom őszintén, hogy nekem az is nagyon fontos szempont volt, hogy szép legyen. Nem is láttam másnál ilyen szép kocsit.

Mi nagyvárosban használjuk. Szerintem azért nehezebb terepre nem lenne alkalmas.

2012. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is P.P. Pliko P3-unk van.Nekünk ez a 2. babakocsink,az elsővel jól befürödtünk (lengyel vacak).

5 hónapos volt a fiam,mikor megvettük neki ezt.Nyilván a mózes és hordozós részt nem,csak magát a kocsit.Egyetlen szóval tudnám minősíteni: TÖKÉLETES!!!Sajnálom,hogy nem ezzel kezdtük elsőnek.

Mi kis városban lakunk,ahol vegyesen vannak jó és kevésbé jó utak,de rendszeresen megyünk pl. Debrecenbe és oda is visszük magunkkal.Tömegközlekedni gyerekjáték vele.Ami nekünk fontos volt (főleg az első kocsi után),hogy a csomagtartóba,ami nekünk nem kicsi (540l) férjen már más is el a kocsin kivűl.Ez itt is megállta a helyét.

Alapvetően hihetetlenül könnyű,nagyon könnyű összecsukni,kinyitni,könnyű kormányozni,elég tágas maga a fekvőfelülete.Az egész huzatot lehet mosni,ami szintén fontos szerintem+ a kupoláját is bátran be lehet tenni a mosógépbe.A kerekei elég masszívak,bár első ránézésre nekem is voltak ezzel kapcsolatban fenntartásaim (kicsinek és törékenynek tűntek).Hiába kicsik,nagyon bírják a strapát,nem lazul ki,nem kopnak ki,stb.

Maximálisan kényelmes a babának és mamának is egyaránt.

Amit még imádok,hogy a kupoláját teljesen át lehet fordítani. :)

Egyébként amit én még nézegettem,de akkor ezt már megvettük,az a CAM.Ez talán annyiban különbözik a Pliko-tól,hogy ennek egybe van a tolókarja.De szerkezetileg,külsőre,szinte ugyan az.Nem hiába,ez is olasz.Egy link erről:

[link]

Ami még szintén jó a P.P-nál,hogy állítható a tolókar magassága is.

Kisfiam imádja!Nem cserélném le; és hidd el van viszonyítási alapom!

Hirtelen ennyi jutott eszembe.Ha esetleg van kérdésed még,szívesen válaszolok. :)

2012. okt. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon nem szerettem :(

Sokadik babakocsi, tehát volt tapasztalat.

Nekem nehezen irányítható volt az egybetolókarosok után. Egy kézzel lehetetlen volt tolni :(

2012. okt. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy megkérdezem, de újonnan, és ilyen áron vettétek a babakocsit? Csak azért kérdezem, mert akkor nagyon szerencsések vagytok, mert nekünk sajnos nincs pénzünk egy 170 000 ft-os babakocsira. Egy lengyel babakocsit néztem ki a vaterán 30. 000 ft-ért, amiről viszont itt a gyk-n most olvastam, hogy sz.r.

Szóval most nagy bajban vagyok, hogy akkor milyen babakocsink lesz.

2012. okt. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Igen 170 ezerért vettem új babakocsit (bár ez nem egy kocsi, tulajdonképpen kettő + egy autósülés + egy táska).

Én nem érzem azt, hogy szerencsém volt. A férjem is és én is nagyon sokat tanultunk azért, hogy jó állásunk és jó fizetésünk legyen, utána pedig nagyon sokat dolgoztunk.

Megtehetem, megvettem. Tervezünk még több babát és még a testvéreinknek sincs gyerek, így talán több babát is kiszolgálhat. De, ha csak a kislányom lesz benne, akkor is megérte.

Egyébként nem ez volt a legnagyobb tétel. Az, hogy gyerekünk legyen kb. 1 millióba került. És nem azért mert magánrendelésekre elhordtam. Sajnos hiába fizettem a rengeteg adót és járulékot hosszú évekig (mert én jó pár évig dolgoztam a baba előtt), nekem különösebben nem jár semmi. Ki kellett fizetni a havi 150 ezret a gyógyszertárban, mert persze ingyenes a kezelés, csak azt nem mondja senki, hogy a gyógyszert ki kell fizetni.

2012. okt. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1.-es válaszoló:

Nem bántani akartalak, csak jó, hogy más meg tudja venni a drágább babakocsit.

Nekem sajnos így is sok a 170 000 Ft, hogy még azok is járnak hozzá.

Megkérdezhetem (és tényleg nem bántásból, nem cinizmusból), hogy miért került 1 millió forintba a baba, és miért kell 150 000 Ft-ot fizetned a gyógyszertárban?

Tényleg nem bántani akarlak, csak Nálunk még nincs baba, januártól szeretnénk, és kíváncsi vagyok, hogy mire kell majd költenem.

Köszönöm, hogy válaszolsz!

2012. okt. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A Kérdező lehet, hogy meg fog haragudni, hogy így eltértünk a témától.

Inszeminációval és hormonkezeléssel lett végül babánk. Havonta 150 ezer volt a hormoninjekció. Ennyit kellett fizetnem a gyógyszertárban a receptre felírt gyógyszerekért. Az első hónapban így sem lett peteérésem, utána pedig csak a 3. inszem sikerült. Csak ez a négy hónap belekerült 600 ezerbe. Előtte 6 évig járkáltunk ide-oda. Más városba utazás, enyhébb gyógyszerek, volt benne magánorvos, zsebes pénz, teák, vitaminok, férjem vizsgálata, petevezeték átjárhatóságit fizetősen csináltattuk,stb. Ezek is sokba kerültek. Nem számoltam össze, de kb. 1 millió volt összesen. Mondjuk megérte.

Nektek sok sikert. Arra ne is gondolj, hogy ilyenre kell költenetek.


Még a babakocsiról annyi jutott eszembe, hogy az igaz, hogy hosszú távon nem tudod egy kézzel tolni. De azért pár métert igen. Nekem is előfordul, hogy röviden telefonálok közben. Engem nem zavar, hogy 2 karos. Amikor szétnéztünk az új babakocsik legtöbbje kétkaros volt.

2012. okt. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem venném meg.

1.Mivel nem egybe karos 1 kézzel lehetetlenség tolni,ez esőben lehet kellemetlen.Mert úgy nem tudod tolni hogy fogod az esernyőt,a másik kézzel meg a babakocsit tolod.Iszonyat nehéz úgy tolni.Ez tapasztalat.

2.Kicsik a kerekei.Télen hóban nagyon nehezen tudnád tolni.

3.Én ennyi pénzt biztosan nem adnék egy babakocsiért.Ennél jóval olcsóbban is lehet jó kocsikat is kapni.Persze mindenki maga dönti el mennyit ad érte.

2012. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!