Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan érhetném el, hogy...

Hogyan érhetném el, hogy nagyobbik gyermekem normálisan viselkedjen a kisebbikkel? Már teljesen kikészültem mellettük idegileg.

Figyelt kérdés
A nagyobbik gyerkőc 2 éves és 8 hónapos, a kisebbik 9 hónapos.Folyamatosan a nyomukban kell lenni, mert a nagy nem vigyáz a kicsire,van mikor szándékosan fellöki, vagy véletlen lép rá, vagy nekivágja az ajtót,huzkodja minden hova, mint egy játékbabát,és sorolhatnám.A pici most amúgy is olyan korszakban van, hogy amint elesik rögtön sír, gyakorlatilag egész nap csak ordítás van nálunk, és ami a legszörnyűbb, hogy már fél a testvérétől.Van, hogy csak meg szeretné simogatni, és a pici már elhúzódik, mert azt hiszi bántani fogja a nagy.Iszonyú nagy még mindig a testvérféltékenység is,én pedig már teljesen kikészültem.Semmit nem tudok csinálni mellettük, főzni se, tényleg semmit, az is gond, hogy a pici tízóraiját megcsináljam a konyhába.Ha el kell mennem mellőlük akkor folyamatosan idegeskednem kell, hogy már megint miért sír a pici,mindent kapkodva kell a lehető leggyorsabban megcsinálnom. Mi lehet a megoldás?
2012. okt. 29. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem vagy egyedül! :)

Szerintem próbáld meg a nagyot bevonni az otthoni tennivalókba (a kicsi öltöztetésénél válassza ki, hogy melyik ruhát fogjátok ráadni, a főzésnél is segíthet, a kicsi ételének elkészítésénél is, etetésnél ha maszatos lesz a kicsi arca, akkor a nagy törölje le az előkével, ha már beszél a nagy, akkor énekeljetek együtt a kicsinek...). A lényeg, hogy vond be mindenbe, mert ő most kirekesztettnek érzi magát, és nagyon nehezen fog ez változni, sok türelem és szeretet, higgadtság kell hozzá!

2012. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy írtál:)

Én is ezzel próbálkozom, hogy bevonom a munkába, de csak addig működik, míg a pici nincsen jelen.(tehát alszik:))Amint odajön hozzánk a pici, mondjuk a konyhába kajacsinálás közben, belerug egyet, vagy pl ma egy rugdalózóval csapott neki oda.Nyilván a pici is ott van, ahol a nagy, és abból sosem sül ki jó, mikor egy légtérben vannak.:(

2012. okt. 29. 15:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2 év a korkülönbség. Ha bántja a kicsit, én meg szoktam kérdezni, hogy miért tette. Válaszolok is helyette pl. "azért lökted arrébb, mert nem szereted, ha anya vele foglalkozik, és nem veled? Pedig tudod, anya téged is nagyon szeret....." Vagy igyekszem sokszor úgy beszélni a kicsiről, hogy a nagy úgy érezze, mi ketten (ő meg én) vagyunk a nagyok pl." nézd, milyen ügyesen próbálja elérni a játékát, vajon sikerül neki?" Amikor viszont sokadszorra löki fel, bizony büntetést kap, és csak egy puszi és bocsánatkérés után mehet újra játszani. Sajnos, sok türelem kell ehhez, de ha a kisebb már egy kicsit nagyobb lesz, úgy lesz egyre több mindenben partnere a nagynak, és változni is fog a viselkedése. Az én gyerekeim (3,5 és 1,5 évesek) most már szeretnek együtt rosszalkodni :)))) és van, hogy hagyom egy kicsit, had érezzék, hogy ők tulajdonképpen egy cipőben járnak, és milyen jó, hogy lehet anyát egy kicsit bosszantani.
2012. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, abban bízok, hogy pár hónap után, mikor jobban el lesznek együtt, ez változik.Mindig kérem a nagyot, hogy egy picit legyen még türelemmel, nemsokára együtt is tudnak játszani, mindig mondja is, hogy türelmes lesz, de hirtelen egyik pillanatról a másikra agresszív lesz vele.Hónapok óta így megy már, a türelmem elfogyott, idegileg kikészültem, tudom, hogy pár hónap és jobb lesz, csak nem tudom, addig hogy bírom ki:(
2012. okt. 29. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!