Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babának, aki anyatejes...

6 hetes babának, aki anyatejes, ha szomjas mit adjak neki, vizet, teát, vagy szopiztassam meg?

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 17:05
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
akkor tea. kiforralod,lehutod annyira h langyos legyen. az anizs tea tenyleg jo,mint elottem is irtak. annak ize is van,bar az en fiamnak tenni kellett bele anno egy ici pici cukrot,eppenhogycsak par szemcset.. maskepp nem kellett neki. de mindenkeppen cukor nelkul probalkozz elobb. az en tejemnek mar az eleje is zsiros volt,soha nem adtam neki cicit szomjoltasra. 4 orankent evett, szopi utan volt h 1 orara szomjas volt,gondolhatod..ha visszateszem cicire,akkor csak bezabal. sztem mindenkeppen adj neki teat. ha hasfajos,akkor az edeskomenyt is megprobalhatod,de az meg csak plusz gazt kelt. babateak is vannak!
2012. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ha tényleg szomjas lenne, meginná a vizet is. Miből gondolod egyébként hogy szomjas lehet?

Én nem vagyok vízellenes egyébként, én is kínálgattam a fiamat (bár tudom hogy nem ez a trendi), de nem kért, tényleg elég folyadékot kapott az anyatejből. Olyan 5-6 hónapos kora körül viszont elkezdett inni, ahogy elkezdtem a hozzátáplálást! Tehát tutira nem volt szomjas, azért nem kérte a vizet. Most annyira szereti a vizet hogy a teát, gyümölcslevet el sem fogadja! (Ennek egyébként örülök)

2012. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

én babám télen született, panelban laktunk akkor még, iszonyú meleg volt nálunk.

nekem azt tanácsolta az orvos, hogy igény szerint szoptassam és 2 szopi között kínáljam meg vízzel, tehát napi 5x-6x megkínáltam, volt, hogy megivott egy decit is egy húzásra, volt, hogy egy hétig se fogadta el :)

én úgy voltam vele, hogy azzal bajt nem okozhatok ha megkínálom, annyira ellentétes válaszok vannak ezzel kapcsolatban :S

2012. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
34%
Ja azt még elfelejtettem, hogy nyugodtan kínálgasd vízzel, semmi gondot nem okoz még egy 6 hetes babánál sem! Nem is értem miért ellenzik ezt foggal-körömmel... mégis mi bajt okozhatna a víz? A tea szerintem viszont még nem feltétlenül tesz jót.
2012. okt. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
45%

Minden, azaz MINDEN, ami nem anyatej, megváltoztatja a csecsemő éppen kialakulóban levő, érzékeny bélflóráját. Ennek épülését az anyatej, illetve tápszeres babáknál a tápszer segíti a legnagyobb mértékben, totálisan felesleges bármi mással "bombázni". Mert minden más "lemossa" a jótékony bacikat és megváltoztatja a bélflórát.

Nem véletlen, hogy a _kizárólagos anyatejes táplálás a hivatalos nemzetközi és magyarországi ajánlás 6 hónapos korig.

Az anyetj nagy részben víz. Ha fejsz egy kicsit szoptatás előtt, az e tej szinte átlátszó, vízszerű lesz, a baba szomjának oltására kiváló. Csak az ún. hátsó tej zsíros, (ha szopi végén fejsz és állni hagyod, szabályos zsjrréteg rakódik a tetejére.)

"A víz és a tea kispohárból itatva is, nagy melegben is felesleges, mert megtölti a csecsemő pici gyomrát, s elveszi a helyet az értékesebb anyatejtől. Az anyatej szomjoltásra is kiválóan alkalmas, mert a szoptatás elején hígabb tej ürül. Ha a baba csak szomjas, nem szopik hosszasan."

idézet innen: [link]

"Az anyatej mintegy 87% vizet tartalmaz, ami fedezi a baba folyadékszükségletét nagy melegben is. Kánikula idején az édesanya fogyaszszon több folyadékot, és tegye mellre gyakran a babát, hogy a kicsi az elsőtejből olthassa a szomját."

idézet innen: [link]

"A kisbabának élete első hat hónapjában kizárólag anyatejre van szüksége. (...)Az anyatej összetevői mindenkor alkalmazkodnak a gyermek igényeihez,(...)az anyatejben található sIgA nevű immunanyag védőréteget képez a bélfalon, amely megóvja a kisbaba még éretlen bélrendszerét a fertőzésektől, így a kizárólag szoptatott csecsemőknél ritkábban fordul elő hasmenéssel járó megbetegedés. "

idézet innen: [link]

2012. okt. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
a tapszeres babanak adni kell mas folyadekot,hiaba irod kedves 15-os h nincs szukseg. en ugy gondolom h anyatejes babanak is kell,ismetlem,ha beteg lesz,szuksege lesz a folyadekra az anyatejem kivul. Az en gyerekem 2 honapos annyira hanyt,h csak a viz maradt meg benne es a tejcsinek nagy resze kijott (visszajott a tea is) igy orultem h addigra mar "megszokta" a viz izet. 3 nap alatt rendbe jott,de az orvos is mindig azt mondta,kinalgassam meg mindennap egy pici vizzel es majd megszokja az izet.
2012. okt. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Nos azzal amiket 15-ös belinkelt kötelező egyet érteni? Védőnőm és az orvosunk is azt mondta nyugodtan kínálgathatom vízzel (persze forralttal vagy baba vízzel)

Mondok még durvábbat, amiért tuti lepontoztok! NEM IGÉNY SZERINT SZOPTATTAM! Sőőőőt annak ellenére hogy anyatejes 4 hónaposan még a hozzátáplálást is elkezdtem JUJJJJJ :D


12-es válaszoló

2012. okt. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Ja már csak azért is leírom hogy még mindig szoptatok, pedig már 14 hónapos a fiam, úgyhogy mégsem csinálhattam olyan rosszul! A 6 hónapos státuszon pedig 9 kg volt. 4-5 hós korától meg is itta a vizet, és maradt hely anyatejnek is hidd el :))))


12-es

2012. okt. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Mindig vannak minden tényre ellenkező _egyéni_ példák, ezeket nevezzük kivételnek. Ettől a tény még tény marad. Nem minden dohányos hal meg tüdőrákban, de ennek ellenére nem állíthatjuk, hogy a dohányzás jót tesz vagy nem káros.
2012. okt. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Ez nem kivétel... nagyon sokan vannak még így mint mi!
2012. okt. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!