Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babának, aki anyatejes...

6 hetes babának, aki anyatejes, ha szomjas mit adjak neki, vizet, teát, vagy szopiztassam meg?

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 17:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Lovagolhatsz ezen, igen, sokan adnak vizet, teát a kicsiknek. Ettől még a tudományos tény nem változik. Sokan használnak bébikompot, mégsem _ajánlott_. Sokan adnak tehéntejet egy éves kor előtt, mégsem _ajánlott_. Sokan futnak betonon, mégsem _ajánlott_. Valóban nem jelenti azt, hogy _biztosan_: baja lesz tőle a gyereknek/ felnőttnek, de növeli a kockázatot, és ha meg tudjuk előzni az esetleges problémákat, miért ne tennénk?
2012. okt. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Nézd, biztos hogy a víztől nem lesz baja, hisz az anyatejnek is fő alkotója... te is lovagolhatsz az ajánlásokon, de volt már olyan ugyebár hogy az ajánlás miatt lettek allergiásak pont... (glutén pl)
2012. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

jooooisten... azert ertekeltetek le mert anyatej mellett adtam vizet/teat a babamnak?? :D uristen. Harciasan szoptato anyukak,bocsassatok meg azert h nem ugy nevelem a babamat mint ti. rohejes :D

jaaa es meg vmi. 3 honapos a babam es mar nem szoptatok. elapadtam... Na ezert is ertekeljetek,h uristen miert nem szoptatsz,jajj pedig fejen allva is lehet 6 honapig.. ja,az konnyen beszel akinek annyi teje van h omlik. Jajj beteg lesz a gyereked!!! a nagyobbik lanyom 5eves es 1x! volt beteg 2! napig!!!! o 3 hetig tudott szopizni! uristen

2012. okt. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Nézzétek! Senkit nem toltam le, senkit nem sértettem meg, senkinek nem írtam, hogy szégyellje magát, rosszat tett a babájával.. Ha a kompetens oldalakról való linekés bárkiben is sértődést okozott, abban nem én vagyok a hibás, hanem saját maga.

Azt gondolom, hogy a Kérdező számára releváns oldalakat ajánlottam, cikkekkel, a tudomány mai állása szerinti ajánlásokkal, tényekkel. Nem alkottam véleményt. Ezt a "másik" oldaltól nem tette meg senki, "csak" egyéni példákat hoztatok, és azt kritizáltátok, amit nem tettem. Érdemi tudományos vagy csak féltudományos érveket sem.

hoztatok, amivel az állításotokat alátámasztanátok.

"Annyira hozzá vagyunk szokva, hogy mindazt, amit hallunk, előírásként vagy erkölcsi prédikációként értelmezzünk, hogy olykor a puszta információt is szemrehányásnak érezzük, és ezért egyáltalán nem tudjuk befogadni"

2012. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Még egyszer leírom, volt már olyan hogy pont ezek miatt az ajánlások miatt lettek allergiásak! Én ezért kételkedve fogadom, és mérlegelek, kikérem az orvosom véleményét is, aki szintén nem minden esetben ért egyet ezekkel a hű de nagyon jó ajánlásokkal! Én nem akartalak bántani 83%-os válaszoló, csak a véleményemet írtam le.
2012. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Írd le, kérlek, pontosan melyik ajánlásokra gondolsz?

Nem vonom kétségbe, én is tisztában vagyok pl. a glutén- bevezetését illető visszásságokkal, de azzal is, hogy rengeteg a félreértés:(.

És igen, a tudomány folyamatosan változik. Pár évvel ezelőtt az volt az általánosan elfogadott nézet, hogy szülésnél nincs helye másnak a szülőszobán, csak az orvosnak. Mára bebizonyosodott, hogy az esetek legnagyobb részében igenis jó hatással van az anyára, a szülés folyamatára ha benn tartózkodhat az apa, vagy más, a szülő nőhöz közel álló személy. Bár van arra is példa, hogy akkor jobb az anyának, ha nincs benn senki, de ettől függetlenül nem vonjuk kétségbe az apás szülés létjogosultságát.

Tehát az, hogy voltak rossz szakmai ajánlások, nem jelenti azt, hogy minden ajánlás rossz. Az a helyes szerintem, ha haladunk az újabbnál újabb kutatások, hosszútávú, utánkövetéses vizsgálatok eredményeivel, és ezeket lehetőség szerint alkalmazzuk.

MInd e mellett azt gondolom, hogy mindig a Kérdező/ Szülő/ egyén joga a döntés, de fontos, hogy ez a döntés megalapozott legyen. Ehhez pedig nem árt ismerni a tényeket.

2012. okt. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Szerintem egy gyerekorvos eléggé ismeri a tényeket :) Én tökéletesen megbízom benne is, és a védőnőmben is, jobban mint az ajánlásokban ami nekem már nem először nem jött be... pl igény szerinti szoptatás. Ezzel egyet értek el, cicifüggő lett a fiam, úgyhogy köszönöm szépen de én spec. nem kérek a nagyon okos ajánlásokból. Az első 6 hét úgy telt el hogy 24 órából 18-at a mellemen töltött, nekem már piszkosul fájt! Nemhogy főzni, takarítani, de az alapvető tisztálkodásra is alig maradt időm az igény szerinti szoptatás mellett.


Örülök, hogy beismerted hogy ezeknek az ajánlásoknak vannak hibái, honnan tudod hogy nem a víz lesz a következő amit megváltoztatnak majd hogy hoppá ez mégsem így van! Én nem fogom vakon követni olyan ajánlást amit úgy is megváltoztathatnak hogy teljesen az ellenkezője lesz a vége.... köszike.

Inkább a gyerekorvosban és a védőnőmben bízok, nomeg a józan eszemben!

2012. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Oké, ebből látszik, hogy ugynazon infók alapján más emberek máshová jutnak, és ez rendben is van így.

Én is igény szerint szoptattam, szoptatok a mai napig(2 éves, fél éve bölcsis lányomat)és nekem nem okozott semmiféle problémát, mi így alakítottuk az életünket, Ti meg úgy:).

Az én eszem is józan, hidd el:), és nekem azt diktálja, hogy ami a babának lett "kitalálva", és évmilliókon keresztül emberek milliárdjainak megfelelt, az nekünk is. És míg a korai hozzátáplálás, teáztatás, vizezés modern találmány, azok a generációk, rétegek, akik ezt kapták, most allergiáktól betegesek. Tudom, ez is soktényezős dolog, de az szerintem vitathatatlan, hogy a táplálkozásnak nagyon fontos szerepe van az immunitásban.

A gyerekorvosok, védőnők nagy része pedig amit tanult az egyetemen, azt adja tovább, sajnos sokszor teljesen figyelmen kívül hagyva a szakmai módszertani leveleket, továbbképzések anyagait:(.

Ha onnan nézzük, az a régi ajánlás megdőlt, ami a teáztatást, vízitatást ajánlja. Mégis követed. Pedig megdőlt...

2012. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Na állj! Az hogy a Te lányodnál működött az igény szerinti szoptatás, abból még ne gondolod hogy Te tudtad volna igény szerint szoptatni mondjuk az én fiamat... tudod a babák nagyon nem egyformák! Nekem már nem volt tejem a kialvatlanságtól, szóval ha tovább csinálom az igény szerinti szoptatást, mára már biztos hogy nem lenne anyatejes! Ezt még le akartam írni, és ezzel befejeztem, mert ugyan azt ismételgetjük.
2012. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem ugyan az, ezért is írtam azt, hogy kinél mi az erősebb "késztetés", azt fogja alkalmazni, és hogy ezzel természetesen semmi baj nincs. Te jöttél egy saját példával, én is.

Kérlek, ne akarj olyat belemagyarázni az irományomba, ami nincs benne.

Mindezek után még mindig kiváncsian várom a tényeken, meg nem "döntött" tényeken, hosszútávú vizsgálatokon alapuló, vízitatási javallatokat, mert azt még mindig nem kaptam, és a Kérdező sem. Oké, Te befejezted, tudomásul vettem, de a pontozó, hurrogó forumtársaknál hátha akad egy- egy...

2012. okt. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!