Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MELYIK szer HASZNÁL valóban...

MELYIK szer HASZNÁL valóban hasfájásra?

Figyelt kérdés

5 hetes a kisfiam, két hete szenvedünk egyre jobban a hasfájástól, utána olvastam szinte az összes szernek, eddig csak az Espumisan-t próbáltuk semmit nem használ (nekünk).

Nem tudom eldönteni, hogy a szelek bántják, vagy a laktózt nem tudja emészteni.. Tudom, hogy mindegyik szernek megvan a maga szerepe, de fogalmam sincs, nálunk mi használna. Van amelyik jolly joker? Espumisan/Infacol, Gripe Vater, Bio Gaia/Colief, Babycalm, tápszerváltás, vagy csak az idő?


2012. okt. 30. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Elsősorban az idő! Nekem az Infacol vált be és mivel nekem tápszeres volt a lányom a Novalac AC tápszer! Nekem az a tápszer 1 áldás volt! Ahogy elkezdtem használni, úgy huss el is tűnt a hasfájás!

2012. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lányomnál többfélét is kipróbáltunk, de semmi sem vált be.

Csak az idő segített.

Tudom, hogy iszonyat mikor szenved a pici, és az ember próbálkozik, de a tényleges babakori hasfájást úgy igazán csak az idő mulasztja el.

Kitartást! S azért próbálkozz, hátha.

Nekünk az Infacol volt a legjobb,de nem oldotta meg a problémát teljesen.

2012. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is sokkal jobb volt az Infacol, mint az Espumisan.
2012. okt. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 sumergo ***** válasza:
Mi csak az Infacolt használtuk, és bevált, de kellett egy hét kb. mire használt. Aztán később is volt, h dupla adagot kellett adnom, de akkor tuti használt, és csak ritkán volt ilyen.
2012. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Három gyerekemből kettő volt hasfájós, de nagyon-nagyon...

Elsőnél próbáltam az édeskömény teát, a Gripe Watert, a tornáztatást, ezek nem váltak be, idővel viszont megszűnt a kólika, tehát szerintem csak picit enyhítette a fájdalmakat, a valódi javulást tényleg az idő hozta meg.

Kisfiamnál az Infacol egész jól bevált, nála mást nem is próbáltam.

2012. okt. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekünk se espumisan, se infacol nem volt jó. Nekünk a biogaia segített, napi 5 cseppet kell adni belőle nekünk 3-5 nap alatt megoldotta a gondot. Persze minden baba más... A biogaia jó hasfájásra, bukás ellen, szorulásra, mindenre szerintem ez jolly joker :)
2012. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Colief-et senki nem próbálat? Mondjuk elég drága...
2012. okt. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Espumisan, Colief eddig zéró, ma kezdtük el a Biogaia-t, hátha használ végre valami. 10 hetes lesz pénteken, 3 hetes korától fáj a pocija.
2012. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nem szer, de a meggymag párna is nagyon jó.
2012. okt. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszokat! Kipróbáltuk még a kérdésem kiírásának napján a Colief-et, úgy tűnik, vmit használt, bár nem szüntette meg, de sokkal kevesebbet sírt. Viszont már tegnapra elfogyott a szer, és 4000 Ft voldt!! Ráadásul a beadása is nagyon körülményes: fél órával az etetés előtt kéne beletenni a kajájába (ez anyatejnél még nehezebb), de vigyázva, hogy csak 40 fokon, majd fél óra múlva ugyebár kihűl a cucc, akkor melegítsd vissza, de ne menjen akkor sem 60 fok fölé... ááá, és könyörgöm, melyik csecsemő mondja meg, hogy "anya, fél óra múlva leszek éhes"?? Ha viszont tovább áll a szer, nem használ. Ha kevesebbet vársz, kisebb a hatásfok. Ezt tapasztaltam.. Úgyhogy most nem tudom, mi lesz a következő lépés, várok 1 napot, hogy bírja nélküle.. Meg aztán még mindig nem jövök rá, MI okozza a hasfájást. Ugyanis mindegyik szer másra jó. Az Infacol, ha sok levegőt nyel, a Colief, ha nem bírja lebontani a tejcukrot, a Biogaia probiotikum, ami az emésztést támogatja...
2012. nov. 7. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!