Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kezdhetem a 4,5...

Szerintetek kezdhetem a 4,5 hónapos babám hozzátáplálását?

Figyelt kérdés
Azért gondoltam, hogy kezdeném a hozzátáplálást, mert bár még szopizik de nincs elég tejem ezért pótolnom kell táppal. Úgy kezdeném, hogy először szoptatnám utánna kapna valami pépet (gyümölcslevet kóstolónak már kapott) és utánna még tápot kiegészitésként. Ti hogyan kezdtétek a hozzátáplálást? Melyik etetéssel? Hogyan növeltétek az adagokat? A válaszokat elöre is köszönöm.

#nemri
2012. okt. 30. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtük,az egyik délelőtti szoptatás előtt adtam neki egy kis gyümölcsöt.Egyfélét 1-2 napig.Ha nem volt gond(sosem volt),akkor jöhetett egy következő gyümölcs,vagy zöldség.Az adag nálunk úgy működött,hogy ette,amíg jólesett,utána megszoptattam.Nálunk az egy kanál,majd másnap kettő nem működött,ami ízlett,azt nem lehetett tőle elvenni:)
2012. okt. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Kezdheted. Nem kell tápszert adnod, az műkaja. Idénygyümölccsel kezdj, mondjuk almával. Ebből is van sok fajta, érdemes az édesebbel kezdeni. Ha fáj tőle a pocija, akkor zöldséggel próbálkozz, mert túl sok savat okozott nála az alma. Sütőtök is szezonális.
2012. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Igen, kezdheted. Teljesen igaza van utolsónak. Én is inkább a gyümölcsöt adnám, mint a tápszert. Viszont a fél liter tejcsinek meg kell lennie 1 nap, ha ennyi nincs meg, akkor pótolni is kell sajna a tápszerrel.

Amúgy én is elkezdtem 4 hósan, pedig tejem is volt bőven, de a fiaat már érdekelték a gyümik, zöldségek :)

Inni is adj majd neki vizet.

2012. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kezdheted, én is 4 hónapos korában kezdtem, pont ezért, mint Te, mert nem volt elég tejcsi.

Én a déli étkezés kiváltásával kezdtem, viszont nálunk az a második kaja, mert csak 4x eszik...későn kel :)

De a tízóraival kezdtem volna, ha máshogy van.

Nálunk sem ment a kóstoltatás, mert első nap almának a levét kóstolta, utána volt nálunk szopi. Másnap az almapépből kapott kb. 50 g-ot, hogy ne okozzon gondot. De harmadik nap már megevett egy teljes adagot.

Szóval én előbb etettem a péppel, utána volt a szopi, ha még igényelte...de nálunk hamar ment a kiváltás, mert szerette az új ízeket.

Én egyébként mivel ilyen hamar ment az étkezések kiváltása, amikor nem szopizott, akkor lefejtem a tejcsit, és azt kapta vacsira a szopi mellé, így nem kellett tápszerezni. Úgyhogy ezért nem bántam, hogy gyorsan haladtunk. De ha először szopiztatsz, utána adod a pépet, akkor nem fog ilyen gyorsan menni...

2012. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyetértek veletek azért szeretnék valamilyen gyümölcsöt adni, hogy ne kelljen tápot adjak. Csak egyes helyeken azt olvastam, hogy jobb 6 hónapos kortól kezdeni, de ha ti megpróbáltátok és müködött akkor szerintem nálunk is fog.
2012. okt. 31. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!