Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinél mi vált be? Ragaszkodtok...

Gabszem kérdése:

Kinél mi vált be? Ragaszkodtok babátok napirendjéhez (alvások, evések időpontjai), vagy úgy csináljátok ahogy éppen alakul?

Figyelt kérdés
Az egész napra gondolok, pl. húzzátok e a nappali alvást, akkor is ha látjátok hogy álmos, hogy aztán majd bírja estig stb. 9 hós baba amúgy.
2012. okt. 31. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez szerintem gyerek függő, én pl próbálok a napirendhez ragaszkodni, persze ha látom, hogy hamarabb álmos vagy ilyesmi akkor nem kínzom, de nálunk ez ritka. Azért írom, hogy gyerekfüggő, mert 11 hónapos fiam is ragaszkodik hozzá, pl ha elmegyünk nagyszülőkhöz akik messze laknak, nem tudom tartani a napirendet, és akkor egész nap nyűg a fiam, minden felborul és este sem alszik el egyedül csak ha ringatom, itthon ahol mindig tartom a napirendet ilyen szinte soha nem fordul elő. Szóval ő is és én is ragaszkodunk hozzá. De ha őt nem zavarná,és akkor is jó kedvű lenne akkor engem se érdekelne.
2012. okt. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a szigorú napirend, hanem a napi ritmus híve vagyok. A dolgok következnek szépen sorban egymás után, de ha reggel 8-ig alszik, nem fogom felkelteni, így aztán csúszik a délelőtti alvás is. Nem kapok szívbajt tőle.

A nagyobbikom 2 éves, neki szigorúbb a napirendje, de azért nem rugalmatlan. Ha reggel sokáig alszik, később lesz az ebéd, a délutáni alvás stb., mintha 6-kor már fent kukorékol. Ha elmegyünk valahová, vendégségbe, kirándulni, akkor alszik az autóban, vagy ha mégsem, akkor így jártunk, legfeljebb könnyebben elalszik este.

A kicsi meg pláne rugalmas. 7 hónapos, valamiféle rendszer már kialakult nála, de ha nem álmos alvásidőben, pedig kéne, nem tudok vele mit csinálni. Alszik egy órával később, mindegy.

2012. okt. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En a deli alvashoz ragaszkodom,de a fiamnak sincs ez ellen kivetnivaloja. Ja es az esti furdeshez,amit o mar nem annyira szeretne betartani,mert fel 7kor mar aludni szeretne,mar el-el bobiskol olyankor,de nem hagyom aludni. Altalaban ha latom h mar nem mocorog a jatszoszonyegen,hanem csukodik le a szeme,akkor felveszem es jovunk megyunk a lakasba,puszilgatom,nevettetem,jatszunk es igy nem alszik vissza,DE! nem is nyugos. Furcsi utan eszik,utana 5 perc es alszik :) Ez az egy dolog van,ami hetente elofordul kb 3-4 alkalommal. A deli alvast megszokta! Plusz:delelott es delutan alszik 2x fel orat,de azt mar o igazitja,amikor elalmosodik,jelez es mar viszem is aludni,amint leer a kicsi buksija,mar le is csukodik a szeme:) csak ne kukorekolna mar reggel 6-kor :(
2012. okt. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a szigorú napirend betartását én se úgy értem, hogy percre pontosan mindig ugyanazt csináljuk, de a sorrend az fontos, mert ő még nem ismeri az órát, de az eseményekből tudja mikor ki következik. Pl este fürdés után, a tápszert már csak halvány fénynél issza meg, ebből tudja, hogy utána alvás van. Illetve nálunk az alvás miatt fontos, hogy du aludjon egy hosszút, mert ha össze vissza alszik fél órákat, akkor tiszta nyűg.
2012. okt. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi nem az óra szerint élünk, vannak dolgok, amik minden nap állandóak (reggeli ébredés, visszük a tesókat suliba, oviba, délelőtt összepakolunk, kitakarítunk, mosunk, főzünk, stb, kb. délben alvás, utána összeszedjük a tesókat, játék, fürdés, vacsora, alvás). De ezen belül akkor eszik, amikor éhes (pl van úgy, hogy csak alvás után ebédel, mert előtte nem esik neki jól), vagy nem mindig délelőtt sétálunk, van, hogy a tesókkal délután... Mi sokszor megyünk a nagyszülőkhöz, vagy sokszor van nálunk valaki, így lehetetlen konkrét napirendet beállítani. Egyedül ahhoz ragaszkodom, hogy dél körül aludjon, illetve este 1/2 7-kor kezdjük a fürdést (így is mire három gyereket tandemben megfürdetek, megetetek, lefektetek, elpakolom a szennyest és a vacsora maradékait leghamarabb 10-kor kezdek én is fürödni...)
2012. okt. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Percre pontosan én sem ragaszkodom,de azért a napjaink szinte mindig azonosan alakulnak,minimális eltolódással.

Reggeli után alszik egy hosszút,azt szeretem szigorúan betartani mert amúgy rém nyűgös lenne.

Én sem keltem,ha tovább alszik,nem kínzom ha hamarabb éhes,hogy nem adok neki enni...

De azért örülök,hogy van egy napi rutinunk,ritmusunk,így nekünk szülőknek is könnyebb,ugyanis tudunk kalkulálni,tervezni...

2012. okt. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!