Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba és kutya? Meddig érdemes...

Baba és kutya? Meddig érdemes teljesen elkülöníteni öket egymástól?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Jaj, nem szabad őket elkülöníteni.

Ha nem mutatod be a hazaérkezéskor a babát a kutyának féltékeny lesz.

Mi jutalomfalat kíséretében mutattuk be a babánkat a kutyáinknak. Össze -vissza nyalogatták aztán lehiggadtak, most épp együtt alszanak.

2010. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
én soha sem tartanék kutyát baba mellett.nagyon nem egészséges!
2010. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek írnék!

Köszi a választ.Már 3 hete vagyunk itthon és mi is bemutattuk őket egymásnak és a kutya nagyon okosan kezeli az új helyzetet.Arra lennék kíváncsi,hogy meddig nem érintkezhetnek ténylegesen.Most 1 hónapos a fiam.

2010. aug. 31. 18:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem hagyod őket felügyelet nélkül kettesben, akkor mindig együtt lehetnek, nem kell elkülöníteni őket. Jobb, ha még az anyatejjel felturbózott, a (közhiedelemmel ellentétben) élete első 6 hetében legerősebb immunrendszere kezdi el szokni a kutyát. 6-8 hónapos korában úgyis kúszik-mászik, mindent "felnyal", nem fogod tudni elkülöníteni őket. Persze feltételezem, hogy oltott, féregtelenített, tisztán tartott kutyáról van szó.
2010. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem is nagyon egészségtelen a kutya a lakásban, főleg kisbaba mellett.Én semmi esetre nem tartanék baba mellett kutyát.Van egy ismerősöm, és volt egy nagyon cuki kutyájuk.Mindenki imádta nem agresszív gyönyőrű értelmes skót juhász, és ez a kutya egyszer amikor kb. 3 éves lett a gyerek, akkor megtámadta szó szerint ráugrott és harapni kezdte, erre a csaj le akarta szedni a kislányáról, és őneki is nekiment, a szomszéd mentette meg őket a saját kutyájuktól.Ha ez nem elrettentő történet akkor mi? Nah azonnal el is altatták állatorvossal.Jah és a kutya mindenhová járt velük szóval nem lánrakötött kutya volt, hanem egy házikedvenc.
2010. aug. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi családi házban lakunk és komondorunk van.Amikor haza hoztuk a babát nálunk is a az volt az első,hogy megmutattuk a kutyának.Akárhányszor kimentünk a nagy fejét mindíg bedugta a babakocsiba és megnézte,hogy minden rendben van-e.Imádja a lányomat nagyon vigyáz rá.

A lányom (8 hónapos)"simogatja",mászik utána a kutya tűri.Persze soha nem felügyelet nélkül.

2010. aug. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én panelban lakom, 11 éves kicsi kutyám van, és nem volt elkülönítve a gyerektől egy percig sem. Ha akart, bemehetett a babaszobába, de hozzáteszem, ilyen nem nagyon volt, mert fél tőle, mint a tűztől. Ha pedig sír, akkor inkább kivonul az előszobába. De értelmét nem láttam ez elkülönítésnek, 50 nm-en nem lehet megoldani az elszeparálást. Először akkor nyúlt hozzá a kutyához a kislányom, amikor ő akarta, kb. 3 hónapos volt akkor. Persze nagyon óvatosan tartottam oda, mert inkább csak megráncigálta a szőrét. Eleinte mindig kezet mostam neki utána. Mióta mászik, azóta ezzel sem foglalkozom, mert ugyanazon a padlón közlekednek, és akármennyit söprögetek, a kutyaszőrrel mindenképp érintkezik. A kutya megtanulta, hogy tilos a habtapira lépni. Sajnos még mindig fél a kislányomtól, remélem, ez majd elmúlik. Most 8 hónapos, és pár hete már odanyújtja neki a kutyakekszet, de azt is alig meri elvenni az én nyúlszívű kutyám. De már néha hagyja magát megsimogatni, mert most már nem csak a szőrtépés megy, óvatosan is hozzá tud nyúlni.
2010. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!