Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikortól kezdte el a babát...

Ki mikortól kezdte el a babát mással is etetni anyatejen kivül mert nekem mindenki mást mond?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 15:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok. Az én babám meg azóta nem gyarapszik ugy mint mikor csak szopizott. Viszont azt nem írtam, hogy én már nagyon utáltam, hogy minig visszabukott a tej. Senkinek a kezébe nem mertem adni mert mindig attol rettegtem, hogy lehánnya. Meg olyan savas is volt mindig a lehellete. Igazábol én ezért is kezdtem el hamarabb mert mindenki azt mondta ha mást is fog enni majd abba marada sok büfi. És ez így igaz. Már nem is jön vissza szinte sosem. Az meg, hogy nem hízik annyit nem olyan nagy baj mert így is 9 kiló. Nem sovány végül is.
2012. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
44%

Az elsö lányom : Nála nem volt tejem ,de ugye első gyerek , szoptatni kell , és elég szar volt , hogy mindig éhes volt , éjjel 5 kelt fel , napközben is 1,5-2 óránként evett , na 5 hetesen ezt meguntam ! És elmentem a védőnőhöz , hogy írjon nekem valami tápszert mert nem bírom , egyszerűen nem volt tejem ! Irt tápszert , és mintha kicserélték volna a lányomat , éjszakát végig aludta , nyugis baba lett 4 óránként evett ! Nála 4 hónaposan , mert nem akartam nagyon a tápszere rászoktatni ! Hát ugye ekkor pont Agusztus volt , így ugye volt alma krumpli , gyümölcsök ! Ezt kezdtük el neki adni , és egyre kezdte elhagyni a tápszert , és 3 hétre rá , nem evett tápszert , inkább babateát adtam neki , este !

Fiam : ő nála jó sok tejem volt , így csak 6 hónaposan , és ő nála nagyon nehéz volt hozzá szoktatni !

2012. nov. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Én 4 hónaposan kezdtem vele gyümölcsöt kóstóltatni. Egy-két kanállal naponta egyszer, majd 5 hónapsan kezdtett tízóraira gyümölcsöt és délután pépet kapni. 6 hósan bővítettem főzelékkel is. Én is sokat olvastam, hogy mikor is kéne elkezdeni. Abban nincs vita, hogy az anyatej a legjobb étel egy babának. Viszont a környezetemben lévő babáknál azt tapasztaltam, hogy minél később kezdték el hozzátáplálni, annál válogatósabb lett. Szerintem ha kb. 5 hósan el kezdesz vele kóstóltatni, attól még a táplálkozása nagyrész anyatej marad, de megtanulja, hogy azon kívül más ételforrás is létezik. És ezek az ajánlások mindig változnak, pl. ez lett a gluténnal is, most már kiderült, hogy nem árt korábban megismertetni a babát vele mint 6. hónap. De a lényeg a lényeg, ahogy te szeretnéd,4 hó után, de 6 hó előtt, mert kb. akkor merülnek ki a vastartalékai is, amivel született.
2012. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én 5 hós kora környékén kezdtem a védőnő a javaslatára,mert nagy baba volt.4 kg-val született és 4 hónaposan duplázott.Ekkortájt már igényelte is,mert mindig nyammogott amikor ettem.Amikor eszel tedd magad mellé,hogy lássa.Mi ha ettünk mindig ott volt mellettem a hordozóban és most 11 hósan is általában akkor eszik amikor mi,sőt akkor eszik rendesen ha mi is eszünk.
2012. nov. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,mióta hozzátáplálunk azóta lelassult a hízása pedig szopizik 1000-rel.

nem tudom van e összefüggés.

2012. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!