Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki azzal rémisztget,...

Mindenki azzal rémisztget, hogy az első pár hónap "borzalmas" lesz. Tényleg?

Figyelt kérdés

"borzalmas" alatt értem azt hogy a baba mellett nem lesz időm semmire. elhanyagolom a háztartást, nem lesz időm magamra, páromra. az éjszakázások miatt mindig fáradt leszek, ilyenek.

valóban ilyen húzós ez a pár hónap, vagy csak meg akarnak ijeszteni? írnátok saját tapasztalatot?

22 hetes kismama


2012. okt. 22. 10:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Inkább fárasztó...valóban sok minden háttérbe szorul a baba miatt, de nem hiszem, hogy ezt borzalmasnak fogod megélni. idő kell, mire összeszoktok, de ez csodálatos időszak, nem borzalmas...
2012. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a nehéz benne, hogy az igényeidet, a szükségleteidet másnak rendeled alá. Nem fogsz akkor filmet nézni meg takarítani, amikor akarsz, de mivel a baba ellátása a dolgod, semmi sem sürgős. Nem kell csillivilli lakás és minden nap főtt kaja.

Aludj, amikor a baba, igen, nappal is, főzz és takaríts amikor a férjed otthon van.

Az első 3 hónap azért nehéz, mert a babának is meg kell szokni a külvilágot és neked is őt. Utána könnyebb lesz.

Néha egyébként kibírja a gyerek, hogy elmész pisilni, ő meg ordít, vagy tusolsz, ő meg nézi az autósülésből.

2012. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem könyvből, valamelyik csodamódszer alapján akarsz mindent csinálni, hanem hallgatsz az ösztöneidre és a babádra, akkor nem lesz borzalmas :-) Nekem 4 hónapos a picim, és nem mondom h az eleje sétagalopp volt, e nem voltam/vagyok kimerült, a háztartás sincs romokban. De amíg én akartam irányítani addig kínlódás volt. Amikor hagytam a babám és őt figyeltem, olyan gyönyörű napirendet alakított magának h órát lehet hozzá igazítani :-)
2012. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


De, borzalmas lesz. A felismerés. Hogy már nem te irányítod úgymond a napjaid, hanem a baba, hozzá kell alkalmazkodni, ő az első.

Aztán pár hét és összerázódtok, pihenj mellette amennyit tudsz, és akkor később lesz energiád,meg idővel egyre könnyebben veszel minden akadályt.

2012. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
16%

Akkor lesz borzalmas, ha minden nyikkanásra megszoptatod, felveszed.

Lehet egy kicsit sírni hagyni, a szopások között legalább 2 órát hagyni. Nem szoptatni negyedóránál tovább, mert akkor már csak cumizik. Pár hét alatt rájössz, hogy a baba milyen napirendet igényel. Lehet, hogy reggel 2 óra múlva éhes, utána kivár 4 órát.

2012. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Hát ez babafüggő is, de ha az én babámból indulok ki, igen, ilyen lesz amiket leírtál, de ez azért nem borzalmas :)

Én pl úgy tudtam főzni, ha vittem magammal a konyhába autós hordozóba. Cicifüggő is volt az elején, kb olyan 15 órát szopizott a 24-ből...

Az eleje igenis nehéz szerintem, de összeszoktok, kialakul a napirend idővel és úgy már tudsz előre kalkulálni mikor tudsz hajat mosni, főzni, takarítani stb :))) Bár mondjuk én egyedül vagyok, a párom külföldön dolgozik. Azért úgy biztos sokkal könnyebb ha ott van melletted a párod, ő sokat tud segíteni Neked majd.

2012. okt. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

pislogtam is, hogy ilyenekkel traktálnak... csak már annyian mondták ezt nekem, hogy megijedtem. azzal tisztában vagyok, hogy a baba lesz az első, minden más háttérbe szorul valamennyire. remélem párom is meg fogja ezt majd érteni, eléggé önző tud lenni, dehát majdcsak rájön, hogy mostantól nem az ő igényeit/ kívánságait lesem. szerencsére már most szerelmes a kislányába, remélem nem lesz probléma majd vele..

köszönöm az eddigi válaszokat :)

2012. okt. 22. 10:28
 8/29 anonim ***** válasza:
55%

Össze kell szoknotok. A titka hogy mindent óramű pontossággal csinálj, minden nap egy időben szopjon, fürödjön és feküdjön. Sok szülőt látok, akik este 20-21.00 kor is az áruházban vagy az utcán sétafikálnak a gyerekkel. Nincs a babának egy ritmusa, hát persze hogy rendszertelenül eszik, alszik, ezért üvölt!

Ha betartod amit a felettem lévők is mondtak, és rendszer szerint igazítod a babád napját, nem lesz gond, inkább csodás.

jó babázást :)

2012. okt. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
64%

Na pont ez az, amire ne hallgass, hogy 2 órátt húzz ki két szopi között, meg h ne vedd fel minden nyikkanásra a babád...Te fogod látni, hogy mi a babád IGÉNYE! Az enyém pl. az elején rengeteget volt cicin és én tényleg minden nyikkre felkaptam, mert nem akartam, hogy sírjon. Neki ez volt az igénye. Aztán szépen lassan láttam rajta, hogy tudja, hogy anya mindig itt van, ha kell. Most már csak simán leteszem és elalszik, a cicizést elintézi 10 perc alatt és utána neki "dolga van" :)

Nagyon igaz az a mondás, hogy "először elveim voltak, aztán gyerekem lett" :)


3. hozzászóló voltam

2012. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%

Ma 10:39! Csak csatlakozni tudok, még mai nap is rokonságból kapok rosszalló megjegyzéseket , h ezt így meg úgy csinálom, mert ezt úgy kellene hogy......Mondanom sem kell, gyermektelen mindegyik.


Nincs két egyforma baba, nincs két egyforma "recept". Csak is a ösztönökre (és egy jó gydokira és/vagy védőnőre) kell hallgatni.

2012. okt. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!