Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használtatok bébi kompot?...

Használtatok bébi kompot? Segíti a kicsiket a járásban?

Figyelt kérdés
Kérlek, fejtsd ki miért jó és mennyire segít a babának, illetve ha ellenzed miért?!Elég tanácstalan vagyok, első babás, és a legjobbat szeretném a kicsinek.
2012. okt. 31. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
ne használj, nem kényszeríti a gyereket, hogy magától közlekedjen, majd felálljon
2012. okt. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Első gyereknél nem használtam, mert azt mondták, hogy később tanul meg járni, a szomszéd lánya használta a bébikompot, egyidős a két gyerek, ő lánya már 11 hósan járt, a fiam meg csak 13 hósan, szóval semmi köze a járásfejlődéshez. Most a második gyereknek vettem, most töltötte be a nyolc hót, úgy megy benne, hogy öröm nézni, sikongat örömében, hogy végre ő is oda megy ahova akar pedig járni nem tud.. és imádja:) persze még most kezdett el ülni úgy, hogy csak rövid időt tölt benne de imádja és én is:))védőnőt és dokit is kérdeztem, azt mondta mindkettő, hogy akkor lehet beletenni ha már tud önállóan ülni, ők nem mondták, hogy ne használjuk.
2012. okt. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Ellenzem, vagyis a saját gyerekemet nem tenném bele, ezért: [link]

Ha a babád normál mozgásfejlődésű, semmi szüksége ilyen eszközökre:), sőt.

2012. okt. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
négy gyerekem van, nuku bébikomp
2012. okt. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
10 hósan kapott a lányom. Ült benne párszor, de javarészt játszik vele. Ja, és 9 hós korától áll, 1 évesen stabilan járt. Ennyit a mozgásfejlődés befolyásolásáról. Én onnantól ajánlanám, mikor már legalább 2-3 hete önállóan és stabilan tud ülni, de akkor is naponta 2-3 alkalommal max 15 percet.
2012. okt. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Utolsó, a Te 10 hónapos lányod már elég magas fokán állt _önállóan_ mozgásfejlődésnek, valamint a kicsik csontozatának, izmainak fejlődésében rengeteget jelent egy- két hónap.

Még valami. Az egyéni példák NEM másítják meg a kutatások, utánkövetéses vizsgálatok eredményeit,. Az, hogy _egyes_ esetekben nem ártott a komp, nem jelenti azt, hogy _nagy részben_ nem ártalmas.

2012. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem terveztem. Azzal tanultam meg járni, nem érzem hátrányát, a negatív hatásokról olvastam. Nem ezek beszéltek le. Olyan pici lakásban lakunk, hogy nem lett volna értelme, mert állandóan felakadt volna. A szomszédéktól kaptunk egyet kölcsön kb 3*2 percet volt benne a fiam, annyi elég is volt neki. Arra viszont jó volt, hogy beleültette a tigrisét, és tologatta. Babataxit kapott, az jó volt járássegítőnek, és haszonjárműnek is. Mindezt egybevetve, azt mondom, nem kompozott, járássegítőt használt, sőt, tudom meg leszek kövezve, de 2 hónapon át kézen fogva vezetgettem. Nem erőltettem, ő kérte. Most már ezt sem ajánlják, ugyanúgy, ahogy a kompot sem, régen mindkettő elfogadott volt. Azóta eltelt 30 év. 13 hónaposan önállóan ment, 18 hónaposan vittem ortopédiára kontrollra (kifele lépett, mikor elindult), semmi baja nem volt, a lábboltozata, koránál fejlettebb. 19 hónapos volt, mikor új védőnőt kaptunk, aki elsőnek a mozgáskoordinációját dicsérte. Én a komppal szemben a járássegítőre szavazok, vagy vezesd kézen fogva, ha ő is akarja, de ne erőltesd. Na ezért le leszek pontozva.
2012. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

MIért lennél lepontozva:)?

A járássegítő egészen más tészta:). Az a már önállóan járni tudó de még bizonytalan babáknak "való", nem _ül_ benne a baba, nem olyan mozgásformát erőltet rá, amelytől talán még hónapokra van.

2012. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Köszi a megerősítést 8-as. A lepontozást a kézen fogva vezetésre értettem, sokan ezt is károsnak találják, én nem így tapasztaltam. Főleg, hogy nem erőltettem, csak akkor csináltam, ha a fiam akarta. odamászott hozzám, felállt, elkapta a kezem, és húzott maga után. Vagy mentem, vagy visszarántottam szegény, hát én mentem vele.
2012. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!