Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan aludjon el magától?...

Hogyan aludjon el magától? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
11hetes Kisfiam általában bealszik a szopcsi utáni büfibe,és úgy rakom le a kiságyába.Van amikor ez sikerül rendesen,de van olyan is amikor pár percre rá már nyitva is van a szeme,és nem alszik vissza./ezek napközben vannak,éjszaka nincs ilyen gondunk/.Napközben úgy alszik,hogy reggeli szopcsi után általában kimegyünk sétálni,és a levegőn alszik,aztán mikor már nem megyünk ki és idebent kellene aludni,sokszor hagyom hogy rajtam aludjon,mert olyan fáradt hogy magától nem alszik el,és ha leteszem meg felkel,és inkább magamon hagyom,annak érdekében hogy pihenjen.Ma délután is úgy volt,hogy a kiságyban nézelődött a szeme már tiszta piros volt,olyan álmos volt,nem győzött ásítozni,de egyszerűen magának nem tud elaludni.Mit csináltam kivettem,és lehajtotta a fejét és már pihen is.Segítenétek,hogyan csináljam hogy leteszem a kiságyba és elalszik magának?Annak nem vagyok a híve,hogy letegyem aludni,de nem alszik hanem sír,és én meg hagyjam,hogy majd elalszik,de sztem ekkor már azért alszik el,mert kisírta magát.Remélem jól fogalmaztam meg a gondomat.Cumit nem használunk.
2012. okt. 31. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesen jól csinálod, egyáltalán nem elvárás, hogy egy ilyen picurka baba egyedül elaludjon:). Az elalváshoz szükséges ellazult állapot eléréshez igen komoly agyi- idegrendszeri fejlettség szükséges, a legtöbb gyereknél ez 2- 3 éves korra alakul ki. Addig a legjobb neki, amit most is csinálsz, hogy átsegíted ebbe az ellazult állapotba:). Ezt minél többször megteszed, a kis agyában annál erősebben és stabilabban alakulnak ki a megfelelő összeköttetések.
2012. okt. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sztem keves baba van aki ennyi idosen egyedul alszik el. Vmi segitseg kell nekik! Ha elalszik rajtad es leteszed,ha felebred maradj vele es cirogasd a buksijat,vagy ringasd el a babakocsiba a hazba, vagy pl nalunk a hason altatas jott be. Mashogy nem aludt el csak babakocsiban,bar mara mar ott is hason szeret. De mindenhez kellek neki es ez igy van rendjen. Mara mar megtanulta,h ott vagyok vele,vagy a kornyeken es vigyazok ra! Leteszem,5 percet vele vagyok,majd elalszik. De addig nem hagyom ott. Ennyi pedig igazan nem nagy ido,de az sem volt nagy ido,amikor fel oraig kellett altatni. Ezt igenyelte es szepen rajott magatol h nyugodtan aludhat,anya vele van. A babad vagyik a testkozelsegedre,ezert alszik el rogton rajtad es ez igy van rendjen. 11 hetes... Az en fiam is 11 hetes amugy,de nem aggodom azon h elalszik-e egyedul vagy sem. Annyira pici meg. En a helyedben alkalmazkodnek hozza es ha teged akar,add meg neki. emellett persze kiserletezgethetsz,h hogy jo neki,de ismetlem,ritka az a baba,aki ennyi idosen segitseg nelkul aludjon el. En sem hagyjtam sosem sirni,DE foglalkoztam is vele es maximalisan biztonsagban erzi magat.
2012. okt. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!