Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ötletek? HOgyan szoktassam 8...

Ötletek? HOgyan szoktassam 8 hetes kislányomat a kiságyába, ugy hogy magától el is aludjon?

Figyelt kérdés
Még soha nem aludt a kiságyába, mellettem alszik. De már szeretném ha egyedül elaludna, mert elég fárasztó járkálni vele órákat. Éjszaka is még felkel 3 óránként. Meddig hagyjam sirni az ágyában?
2010. ápr. 13. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ülj a kiságya mellé, simogasd, dúdolj neki, mesélj halkan, fogd a kezét, így biztonságban érzi magát, türelem kell hozzá, de elég hamar hozzá fog szokni, szerintem ne hagyd, hogy sírjon. Én mindig felvettem ha sírt, bárki bármit is mond, szerintem szükségük van ebben a korban még a teljes biztonságra.
2010. ápr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tedd be olyankor, mikor jóllakott, de még nem aludt el, félálomban. Nappal is legyen a kiságyban, hogy szokja. Hogy éjjel 3 óránként ébred, még teljesen normális. Mit kap enni? Ha szopik, szoptasd meg, hisz a gyomra még pici és a tej könnyen emészthető. Egy ekkora babát kár sírni hagyni, ha éhes...
2010. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tápszert kap.
2010. ápr. 13. 11:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Húzd a kiságyát a tiéd mellé, feküdjetek le, símogasd. Sírni ne hagyd, akkor vedd fel, nyugtasd meg. Ha már nem sír, leteheted újra. Ha eddig veled aludt, nehéz lesz neki átállni - én is együtt aludtam mindig a lányommal, aztán másfél évesen magától kezdett a saját ágyában aludni, először csak napközben, majd este is. De a mai napig az övé mellett van az én ágyam, ha felébred és szeretne, átjöhet hozzám. Sose sír éjjel, csak ha netán valami baja van, pl. foga jön.
2010. ápr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az Aludj jól gyermekem c. könyvben leírt módszert használtam, de szerintem még túl korai lenne ez nektek. Én azt javaslom, hogy várj ezzel legalább 4-5 hónapos koráig, addig pedig kelj fel hozzá amikor igényli.
2010. ápr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!